Bundesliga • 26. kolo • 15:30

26. kolo bundesligy

Vítejte u online přenosu.

Od 15:30 začíná pět prvních zápasů bundesligy po vynucené pauze zapříčeněné koronavirem.

Do akce se vrhá i RB Lipsko v kádru s Patrikem Schickem. Rotten Bullen hosté doma Freiburg.

Během rozcvičky ještě musí hráči povinně nosit roušky. Například takhle se rozcvičovali hráči Dortmundu před derby s Schalke 04.

15:30

Zápasy začínají. Takto probíhala dezinfekce míčů, která bude znovu probíhat i o poločase.

15:35

Všechny zápasy jsou samozřejmě bez diváků kvůli koronaviru. "Bude to jako jízda bez motoru. Fanoušci jsou náš motor, náš pohon," řekl k prázdným stadionům český brankář Jiří Pavlenka.

15:37

Ve většině zápasů probíhá zhruba šestá minuta a zatím je všude skóre 0:0.

15:40

Takhle to vypadá na lavičkách. Všichni hráči mají roušky a sedí ob jedno místo tak, aby dodrželi rozestupy.

15:44

Hvězdný útočník Kylian Mbappé také sleduje první zápasy bundesligy po dvou měsících. Vybral si takzvané "Revierderby" mezi Dortmundem a Schalke.

15:51

Na pěti stadionech je odehráno přibližně dvacet minut a zatím jsme gól neviděli.

15:55

Hráči i členové realizačních týmů museli před zápasy projít prohlídkami a měřením teploty.

Měření teploty před zápasem bundesligy Borussia Dortmund - Schalke 04
Měření teploty před zápasem bundesligy Borussia Dortmund - Schalke 04 | Foto: Reuters
16:02

Gól! První branka po restartu Bundesligy je tady a museli jsme na ni čekat déle než půl hodiny. Koronavirus toho převrátil svět vzhůru nohama, ale jedna věc se nezměnila. Erling Haaland nepřestal střílet góly. V derby Dortmundu se Schalke otevřel skóre.

16:03

Takhle mezitím vypadá zápas bez diváků na půdě Hoffenheimu.

Stadion Hoffenheimu bez diváků
Stadion Hoffenheimu bez diváků | Foto: Reuters
16:11

Takto vypadá vylidněný stadion v Düsseldorfu, kde se stále hraje v zápase domácích s Paderbornem bez branek.

Stadion Fortuny Düsseldorf bez diváků
Stadion Fortuny Düsseldorf bez diváků | Foto: Reuters
16:13

Gól. Druhá branka hracího dne padla v Lipsku, kde se za hostující Freiburg prosadil ve 34. minutě Manuel Gulde.

16:14

Gól. Skóre se mění i v Augsburgu, ale i tady se radují hosté. Trefil se minutu před poločasem Renato Steffen a Wolfsburg do šaten odejde s vedením 1:0.

16:15

Gól. V Dortmundu pokračuje derby velmi příznivě pro černo-žluté barvy. Po rychlé kombinaci přenesl Brandt míč na Raphaela Guerreira, který jej dostal do sítě - 2:0 pro BVB.

16:23

Radost Erlinga Haalanda z první branky v bundeslize po obnovení soutěže.

Erling Braut Haaland z Borussie Dortmund slaví gól v zápase se Schalke
Erling Braut Haaland z Borussie Dortmund slaví gól v zápase se Schalke | Foto: Reuters

Náhradníci Fortuny Düsseldorf sedí v hledišti během zápasu s Paderbornem
Náhradníci Fortuny Düsseldorf sedí v hledišti během zápasu s Paderbornem | Foto: Reuters
16:33

Hráči Dortmundu pojali oslavu gólu s humorem. Radovali se, ale zároveň dodrželi bezpečné rozestupy.

16:41

Gól. V Augsburgu je vyrovnáno, vlastní branka Johna Brookse znamená, že domácí se na Wolfsburg dotáhli - 1:1.

16:45

Gól. Dortmund se vrátil po devíti víkendech bez soutěžního zápasu ve skvělé formě. Thorgan Hazard zvyšuje proti Schalke na 3:0 pro domácí.

16:49

Gól. Fanoušci u obrazovek konečně vidí více branek. První padla také v zápase Hoffenheimu s Herthou a do vedení jdou hosté. Trefil se Kevin Akpoguma.

Kvůli novým pravidlům byly lavičky prodlouženy a hráči sedí ob jedno místo.

16:52

Gól. Z Hoffenheimu přichází zpráva o další brance, kterou za hostující Herthu zaznamenal Vedad Ibiševič. Domácí prohrávají už o dva góly.

16:56

Dedryck Boyata při oslavě gólu do sítě Herthy Berlín na hygienická pravidla nedbal.

Dedryck Boyata a Marko Grujič z Herthy Berlín v zápase v Hoffenheimu
Dedryck Boyata a Marko Grujič z Herthy Berlín v zápase v Hoffenheimu | Foto: Reuters
16:58

Gól. Raphael Guerreiro se prosadil podruhé v zápase a Dortmund válcuje Schalke už 4:0.

Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler a jeho rozhovor o poločase. Bezpečné vzdálenosti se dodržují i tady.

Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler při zápase s Paderbornem
Trenér Fortuny Düsseldorf Uwe Rösler při zápase s Paderbornem | Foto: Reuters
17:06

Gól. Matheus Cunha zakončil povedenou individuální akci gólem na 3:0 pro Herthu a může se radovat se spoluhráči.

17:07

V barvách Augsburgu odehrál 66 minut obránce Marek Suchý. Aktuální stav zápasu je 1:1.

Marek Suchý z Augsburgu (5) v souboji z hráčem Wolfsburgu Joao Victorem
Marek Suchý z Augsburgu (5) v souboji z hráčem Wolfsburgu Joao Victorem | Foto: Reuters
17:10

Gól. Jusuf Poulsen vyrovnává v zápase Lipska s Freiburgem na 1:1.

Nápis "Noste roušky" na stadionu v Lipsku před zápasem s Freiburgem
Nápis "Noste roušky" na stadionu v Lipsku před zápasem s Freiburgem | Foto: Reuters
17:12

Na posledních přibližně 10 minut jde do akce český útočník Patrik Schick v dresu Lipska. Jeho tým hraje s Freiburgem 1:1.

17:13

Takto vypadá na zápase Lipsko - Freiburg novinářská tribuna.

Novináři na zápase RB Lipsko - Freiburg
Novináři na zápase RB Lipsko - Freiburg | Foto: Reuters
17:20

Gól. Ke třem bodům necelých deset minut před koncem nasměroval Wolfsburg v Augsburgu Daniel Ginczek.

17:22

V Düsseldorfu je stav stále bezbrankový, přestože domácí Fortuna čtyřikrát trefila tyč.

17:22

Konec zápasu. Augsburg - Wolfsburg 1:2.

17:23

Konec zápasu. Düsseldorf - Paderborn 0:0.

17:27

Prvních pět zápasů obnovené bundesligy je za námi. V zápasech 26. kola padlo celkem dvanáct gólů na stadionech bez diváků. Ve šlágru sobotního programu porazil Dortmund v "Revierderby" Schalke 4:0.

17:29

Das Geisterspiel, zápas duchů. Tak říkají v Německu zápasům za zavřenými dveřmi.

17:33

Sobotní program bundesligy bude za necelou hodinu pokračovat zápasem Eintrachtu Frankfurt s Borussií Mönchengladbach.

17:35

Online přenos z prvních zápasů bundesligy po jejím restartu je u konce. Děkujeme za pozornost.