86. Rodriguez
33. Messi
73. Rakitič
90+2. Messi

Sledujte online přenos z 33. kola španělské La Ligy, ve kterém se střetne Real Madrid a Barcelona. Utkání začíná v neděli 23. dubna ve 20:45.

Dva fotbaloví giganti se dnes proti sobě postaví ve 234. El Clásicu. Kromě toho, že Bílý balet postoupil do semifinále Ligy mistrů, vévodí také španělské nejvyšší soutěži, kde má na svého dnešního soupeře tříbodový náskok. Navíc má Real jeden zápas k dobru na půdě desáté Celty Vigo.

Real Madrid v letošní sezóně ještě nenašel na domácím stánku svého přemožitele. Nabízí se otázka, kdo jiný než Barcelona by to mohl změnit? Poslední vzájemný zápas hraný v Madridu se datuje do listopadu 2015, kdy Barcelona vyhrála 4:0.

Barcelona se dnes bude muset obejít bez vykartovaného Neymara, ale také bez zraněného Vidala (kotník) a Rafinhi (koleno). Real Madrid se bude muset obejít bez Pepeho.

Sestava Realu Madrid

Navas - Marcelo, Ramos, Nacho, Carvajal - Kroos, Casemiro, Modrič - Ronaldo, Benzema, Bale

Náhradníci: Casilla - Asensio, Danilo, Isco, Kovačič, Morata, Rodriguez

Sestava Barcelony

ter Stegen - Alba, Umtiti, Pique, Roberto - Iniesta, Busquets, Rakitič - Messi - Paco, Suarez

Náhradníci: Cillessen - Alena, Digne, Gomes, Mascherano, Suarez, Turan

1

Úvodní výkop obstaral Real Madrid.

2

Cristiano Ronaldo si teď šel pro penaltu, ale jeho pokus mu rozhodčí neuvěřil.

3

Umtiti teď nepustil Ronalda k centru. Je z toho autové vhazování poblíž rohového praporku.

4

Ronaldův centr odvrátil Rakitič. Real ale pokračuje v tlaku.

4

Tohle byl moc dlouhý centr na Benzemu. Bude z toho jen odkop od branky ter Stegena.

7

S míčem chvíli kombinovala Barcelona, ale je z toho jen rychlý Ronaldův protiútok. Ronaldo se rozhodl vystřelit z hranice vápna, ale jeho pokus mířící k pravé tyči ter Stegen kryje.

8

Suarez zůstává ležet před pokutovým územín, kde jej k zemi poslal Casemiro. Podle rozhodčího vše čisté.

9

Benzema si teď zkoušel přehodit míč kolem Umtitiho, ale mladý obránce Barcelony se nenechal nachytat.

11

Iniesta našel přesnou přihrávku na levém kraji nabíhajícího Messiho. Ten míč předal na střed, kde byl ke střele připraven Suarez. Jeho pokus ale míří mimo tři tyče.

12

Casemiro si teď vyšlápl na Messiho a je z toho žlutá karta pro pětadvacetiletého Brazilce.

17

Barcelona v posledních minutách na hřišti dominuje, alespoň co se držení míče týče. V 17. minutě hledal Messi přihrávkou v pokutovém území Paca, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

18

Na druhé straně se ke střele dostal Benzema, ale ten mířil jen doprostřed branky, kde byl ter Stegen připraven.

20

Marcelo trefil v souboji lokterm Messiho do obličeje, ale rozhodčí si ničeho nevšiml. Messi zůstává ležet na trávníku s krvavým zraněním v obličeji a hra pokračuje dále.

20

Následně Ronaldo na levé straně obešel Roberta, ale jeho střelu opět kryje ter Stegen.

22

Messi je stále ošetřován mimo hru. Také Marcelo si nechal ošetřit svůj loket.

23

Bale teď centroval z pravé strany, ale jeho cent byl hodně nepřesný.

24

K další střele se dostal Ronaldo, ale tohle byl spíš pokus z nouze, protože neměl komu přihrát. Jeho pokus letí vysoko nad branku.

26

Modrič si balon evidentně zpracoval rukou, ale nepochopitelně se diví rozhodnutí rozhodčího.

28

A máme tady první branku zápasu a dává ji Real Madrid. Míč se z rohového kopu dostal k Marcelovi, který centroval k pravé tyči, střela Ramose se o tyč odrazila k osamocenému Casemirovi, který trefuje odkrytou branku. Tato situace se bude jistě hojně rozebírat, protože hráči Realu byli v době centru nejspíše v ofsajdu.

33

Ale zanedlouho je zápas opět srovnáv. Postaral se o to Leo Messi, který si z obránců Realu udělelal živé kužely a chladnokrevně poslal míč za záda Navase.

35

Iniesta poslal na polovinu soupeře dlouhý míč, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

36

Modrič napřáhl ze třiceti metrů a poslal míč k pravé ter Stegenově tyči. Tam byl ale německý brankář připraven.

39

Umtiti teď zezadu sestřelil Ronalda a za tento zákrkok inkasuje žlutou kartu.

40

Ve 40. minutě  tady máme první střídání. Ze hřiště odchází Bale, kterého nahradil Asensio.

41

Messiho střela z hranice pokutového území byla jedním z obránců tečována mimo branku. Následovat ale bude jen odkop brankáře Realu.

43

Marcelův centr zachycuje na hranici vápna Umtiti a okamžitě zakládá protiútok.

43

K akrobatické střele se po centru Messiho dostal Alba, ale míč letí mimo Navasovu branku.

45+2

Messi si obhodil Casermira, který mu následně přišlápl nohu! Tohle by měla být druhá žlutá karta pro střelce Realu....ale není.

45+3

Navas si při rohovém kopu naběhl do jednoho z útočníků Barcelony. Pískán je útočný faul a následně rozhodčí ukončuje první poločas.

První poločas tedy končí remízovým stavem 1:1. Už ve druhé minutě zápasu se Ronaldo snažil získat pro svůj tým penaltu, to se mu však nepovedlo. Ve 28. minutě byl k vidění první gól a postarali se o něj domácí. Po rohovém kopu se k míči dostal Marcelo, který poslal centr k pravé tyči, kde stáli Ronaldo a Ramos. Oba nejspíše v ofsajdu. Po Ramosově střele se míč od tyče odrazil k volném Casemirovi, který neměl problém trefit odkrytou branku. Z vedení se Real radoval pouze pět minut. Ve 33. minutě se po přesném pasu Rakitiče chladnokrevně prosadil Messi.

46

Druhý poločas začínají s míčem na kopačkách hráči Barcelony.

47

Pique teď skluzem zastavil Asenciův centr na Ronalda.

49

Kroos se z hranice pokutového území opřel do míče, ale jeho střelu vyrazil pozorný ter Stegen.

50

Kroosův centr po rohovém kopu byl moc dlouhý. Následuje odkop ter Stegena.

50

Benzema byl moc aktivní a hlavně tvrdý. Podkopl Busquetsovu stojnou nohu při rozehrávce.

52

Benzema se neúspěšně probíjel přes trojici barcelonských obránců.

54

Marcelo teď skvěle našel hlavu nabíhajícího Benzemy, ale ter Stegen skvěle zakročil.

56

Alba skvěle prodloužil na Paca. Ten měl ale míč na dlouhou nohu a bodlem trefuje pouze střed branky, kde je připraven Navas.

57

Po faulu na Messiho se bude kopat přímý kop. Sám Messi ale branku přestřelil.

58

Skvělá přihrávka Messiho mezi dva beky na Suareze. Ten si ale předkopl míč moc daleko a tak útok přerušuje Navas.

59

Skvěle Navas! Pique si skvěle naskočil na centr z rohového kopu, ale brankář Navas drží naděje Realu na bodový zisk.

60

Carvajala se rozhodl centrovat na přední tyč. Tam je ale připraven ter Stegen.

64

Carvajal si teď troufl na dvě kličky za sebou, ale bohužel pro něj ztroskotal na obraně Barceloný.

67

Ronaldo se snažil o akrobatické zakončení, ale trefuje míč jen holení mimo.

68

Ronaldo teď dostal přihrávku do stoprocentní šance, ale vysoko přestřelil!

68

Na druhé straně se do šance dostal Suaréz, ale vychytal jej Navas. Je z toho rozhový kop Barcelony.

69

Messi obešel jednoho z protihráčů a rozhodl se ke střele. Tu vyráží Navas.

70

Ze hřiště odchází Paco a nahradí jej Gomes.

70

Střídá také Real. Odchází Casemiro a nahradí jej Kovačič.

72

Oba týmy předvádějí otevřenou hru. Dominují především brankáři.

73

Sotva jsem brankáře pochválil, máme tady druhou branku. Ke střele napřáhl Ivan Rakitič a levačkou trefuje k levé tyči Navasovy branky.

76

Real sice kombinuje s míčem, ale nemůže se dostat do finální fáze.

78

Leo Messi se rozbíhal k úniku, ale sestřelil jej Sergio Ramos. Ten se sice diví, ale červená karta je zde zcela poprávu.

81

Pique se u značky pokutového kopu ocitl ve stoprocentní šanci, ale trefuje jen skvěle postaveného Navase.

81

Další faul na unikajícího Messiho. A opět to bude za kartu. Žlutou kartu obdržel Kovačič.

82

Další střídání Realu Madrid. Ze hry odstoupil Benzema a nahradil jej James Rodriguez.

83

Messi se teď skvěle uvolnil a namířil si to do středu hřiště odkud prověřil Navase. Skvělý zákrok brankáře Realu.

84

Marcelo fauluje Rakitiče. Bude z toho přímý kop z prostoru rohového praporku.

86

Nový muž na hřišti James Rodiriguez vyrovnává! Seběhl si na první tyč, kam mu nahrál Marcelo a dělovkou prostřelil ter Stegena.

90

Real je v posledních minutách aktivnější.

90+2

To je neskutečný závěr zápasu! V posledních vteřinách nastavení se k míči dostal Messi a střelou k levé tyči rozhoduje tento zápas! Skvělá akce v podání Barcelony. Roberto přeběhl půl hřiště s míčem u nohy, obešel dva hráče Realu a po dvou krátkých přihrávkách ve vápně zápas rozhoduje Messi.

90+3

Messi za svou oslavu gólu bez dresu inkasuje žlutou kartu, ale to mu evidentně nevadí.

A v dnešním zápase se už nic nestane. Barcelona zaslouženě vítězí a z Madridu si odveze tři body. Real sice po vyloučení Ramose nesložil zbraně a dokázal v 86. minutě vyrovnat, ale Barcelona si aktivní hrou došla pro vítězství.

Ode mne je to pro dnešek vše. U dalšího online přenosu napočtenou.