reklama

Keane znechucen dnešními fotbalisty. Jdou do války, ale objímají se a líbají, řekl

Manchester United - Liverpool (Mané, De Gea, Maquire) Manchester United - Liverpool (Mané, De Gea, Maquire) autor: Reuters
Legendární Roy Keane pobavil diváky britské Sky Sports během nedělního šlágru fotbalové Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem.

Je nejúspěšnějším kapitánem v historii Manchesteru United. A také tím nejkontroverznějším.

Irský bojovník Roy Keane byl v 90. letech a na začátku 21. století jedním z čelních představitelů dominance Rudých ďáblů. Mužem, který se emocemi naplno pokládal do tradičních rivalit, a dokonce aktivně pomáhal zvýrazňovat ty, které před jeho působením nebyly zdaleka tolik plamenné.

Stal se až jakýmsi symbolem nepřátelství mezi hrdým klubem z Old Trafford a Liverpoolem, potažmo Arsenalem.

Proto ho evidentně zaskočilo, když v neděli ve studiu při nástupu dvou nesmiřitelných týmů spatřil hráče, jak se v tunelu srdečně zdraví a objímají.

Keane se nijak nerozpakoval a - jak je jeho zvykem - naplno ventiloval své rozčarování. 

"Jsem těmi hráči znechucený. Vždyť jdou do války," nechápal. V záběrech se nejprve objímali brankáři Alisson Becker a David de Gea, vzápětí se "bratříčkovali" zejména brazilští krajané, Andreas Pereira a Fred z Manchesteru s liverpoolskými Fabinhem a Robertem Firminem.

"Objímají se a líbají. Neměli by se na ně ani podívat, jdou s nimi přece do boje," kroutil hlavou Keane. Když byl tázán, jestli se fotbal od jeho dob změnil, odpověděl odmítavě.

"Nezměnil se fotbal, změnili se hráči. Jdou do války proti soupeři a přitom se s ním objímají," prohlásil a pokračoval: "Popovídejte si po utkání… dobře, možná ani po utkání."

Nebyl to jediný Keaneův nedělní moment, který vzbudil velkou pozornost. Skoro čtvrthodinovou debatu ostatních hostů v čele s Garym Nevillem a Graemem Sounessem, týkající se problémů United s postem gólového hrotového útočníka, utnul jedinou větou. 

"Měli by podepsat Harryho Kanea ze Spurs. Je to jednoduché," umlčel s ledovým klidem stále vášnivěji debatující kolegy.

Na nastalou situaci, kdy nikdo včetně Josého Mourinha moc nevěděl, co říci, pak reagoval: "Na co všichni tak zíráte?"

Dnes osmačtyřicetiletý Keane získal v dresu Manchesteru United sedm mistrovských titulů v letech 1994-2003 a byl i u slavného triumfu v Lize mistrů v roce 1999. Slavný Brazilec Pelé jej v roce 2004 zařadil do stovky nejlepších žijících hráčů historie.

Často ale bývá přítomen i ve výběrech nejproblémovějších nebo nejtvrději hrajících fotbalistů.

Slavný incident Roye Keanea před utkáním s Arsenalem v roce 2005:

Video: Incident Roye Keana s Patrickem Vieirou v roce 2005 www.youtube.com
reklama