Zahraniční ligy: Hložek překonal maximum, Leverkusen drží první příčku

3. 2. 2024 18:24
Fotbalisté Leverkusenu v německé lize porazili s přispěním Adama Hložka Darmstadt na jeho hřišti 2:0 a dál vedou o dva body před Bayernem Mnichov, který zdolal Mönchengladbach 3:1. Lídr soutěže zvítězil díky dvěma brankám Nathana Telly.
Adam Hložek
Adam Hložek | Foto: Reuters

Hložek odehrál největší porci minut v tomto bundesligovém ročníku, když střídal až v 93. minutě. Ani ve svém 46. utkání v soutěži nezůstal na hřišti celou dobu, což se dosud žádnému fotbalistovi nestalo. Dosavadním "rekordmanem" byl Ahmed Kutucu, který střídal v úvodních 45 zápasech za Schalke 04. Útočník Patrik Schick i brankář Matěj Kovář zůstali na lavičce Leverkusenu.

Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary šel v Mnichově do vedení ve 35. minutě, když se prosadil Elvedi. Bayern však ještě do přestávky vyrovnal zásluhou Pavlovice, jenž se trefil ve druhém utkání po sobě. Výhru obhájcům titulu zajistil v 70. minutě Kane a v závěru přidal pojistku De Ligt.

Kane vstřelil svůj 24. ligový gól a vyrovnal tak rekord Luky Toniho ze sezony 2007/08 v počtu branek nastřílených v premiérovém bundesligovém ročníku v dresu Bayernu. Italský útočník k tomu potřeboval 31 zápasů, zatímco kapitánovi anglické reprezentace stačilo o 11 startů méně.

Třetí Stuttgart zvítězil 3:1 ve Freiburgu, který hrál od 18. minuty bez vyloučeného záložníka Röhla. Svěřenci Christiana Streicha doma prohráli poprvé od 16. září a jsou sedmí.

Brémy porazily Mohuč 1:0 brankou Marvina Ducksche z druhé minuty, posedmé v řadě bodovaly a potřetí za sebou zvítězily. Brankář Jiří Pavlenka sledoval utkání opět pouze z lavičky náhradníků.

Německá fotbalová liga - 20. kolo: Bayern Mnichov - Mönchengladbach 3:1 (45. Pavlovic, 70. Kane, 86. De Ligt - 35. Elvedi), Bochum - Augsburg 1:1 (33. Broschinski - 90.+1 Demirovič z pen.), Darmstadt - Leverkusen 0:2 (33. a 52. Tella), Freiburg - Stuttgart 1:3 (45.+11 Kübler - 4. Undav, 7. Führich, 74. Mittelstädt), Mohuč - Brémy 0:1 (2. Ducksch), Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 2:0 (68. Alidou, 80. Thielmann).

Úder v závěru

Fotbalisté Evertonu v anglické lize doma proti Tottenhamu vyrovnali ve čtvrté minutě nastavení na 2:2 a díky remíze opustili sestupové pásmo. Hosté v prvním poločase dvakrát vedli díky brankám Brazilce Richarlisona, který proti svému bývalému týmu potvrdil výbornou střeleckou formu. V posledních osmi ligových zápasech dal devět gólů.

Richarlison otevřel skóre ve čtvrté minutě a následně vrátil Tottenhamu vedení čtyři minuty před poločasem poté, co Everton vyrovnal zásluhou Harrisona. Podruhé se domácí radovali až ve čtvrté minutě nastavení. Garnerův centr z přímého kopu prodloužil obránce hostů Romero na zadní tyč, kde ho usměrnil do sítě domácí stoper Branthwaite.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo: Everton - Tottenham 2:2 (30. Harrison, 90.+4 Branthwaite - 4. a 41. Richarlison), Brighton - Crystal Palace 4:1 (3. Dunk, 33. Hinshelwood, 34. Buonanotte, 84. Joao Pedro - 71. Mateta), Burnley - Fulham 2:2 (71. a 90.+1 Fofana - 18. Palhinha, 21. Rodrigo Muniz), Newcastle - Luton 4:4 (7. a 23. Longstaff, 67. Trippier, 73. Barnes - 21. Osho, 40. Barkley, 57. Morris z pen., 62. Adebayo), Sheffield United - Aston Villa 0:5 (12. McGinn, 16. Watkins, 20. Bailey, 30. Tielemans, 47. Moreno).

20. Sheffield United 23 2 4 17 19:59 10

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Senzace se nekonala

Fotbalisté AC Milán v italské lize otočili utkání na hřišti Frosinone a zvítězili 3:2. Rozhodující gól vstřelil střídající Luka Jovič v 81. minutě.

Milánští otevřeli skóre v 17. minutě Giroudovou hlavičkou. Z vedení se ale radovali pouze sedm minut, domácí vyrovnali díky penaltě Soulého. Dvacetiletý fotbalista hostující z Juventusu se stal prvním hráčem Frosinone, jenž dal alespoň deset branek v jedné sezoně. Stejný hráč v 65. minutě asistoval u branky Mazzitelliho na 2:1 a dal příznivcům domácího celku naději na historický triumf nad "Rossoneri".

Premiérovou prohru s Frosinone však hráči AC odmítli. Nejprve v 72. minutě srovnal Gabbia a po pár desítkách vteřin na hřišti rozhodl Jovič.

Italská fotbalová liga - 23. kolo: Empoli - FC Janov 0:0, Udine - Monza 0:0, Frosinone - AC Milán 2:3 (24. Soulé z pen., 65. Mazzitelli - 17. Giroud, 72. Gabbia, 81. Jovič), Boloňa - Sassuolo 4:2 (24. vlastní Viti, 73. Fabbian, 83. Ferguson, 86. Saelemaekers - 13. Thorstvedt, 34. Volpato).

Mladíček pálil, ale dostal červenou

Barcelona ve 23. kole španělské ligy zvítězila na hřišti Alavésu 3:1. Osmnáctiletý Vitor Roque dal třetí gól hostů a navázal na středeční branku proti Pamploně. V 72. minutě byl vyloučen. Druhá Girona remizovala s Realem Sociedad San Sebastian 0:0 a Real Madrid se jí může vzdálit na rozdíl čtyř bodů. Lídra soutěže čeká v neděli derby proti Atléticu.

Barcelona otevřela skóre díky Lewandowskému, který z voleje překonal brankáře Sivera a vstřelil devátý gól v sezoně. Na začátku druhého poločasu zvýšil přesnou ranou Gündogan. O dvě minuty později Omorodion hlavou snížil.

Barcelona se dostala zpět do dvoubrankového vedení díky Vitoru Roquemu, který v 63. minutě nahradil Gündogana. Brazilský mladík byl o devět minut později vyloučen poté, co obdržel žluté karty za zákrok loktem na Tenagliu a faul na Marina.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo: Valencie - Almería 2:1 (14. Duro, 23. Jaremčuk - 50. Arribas), Granada - Las Palmas 1:1 (43. Bruno Méndez - 68. Pejino), Alavés - FC Barcelona 1:3 (51. Omorodion - 22. Lewandowski, 49. Gündogan, 63. Vitor Roque), Girona - San Sebastian 0:0.

1. Real Madrid 22 18 3 1 47:14 57
2. Girona 23 17 5 1 52:25 56
3. FC Barcelona 23 15 5 3 47:30 50
4. Atlético Madrid 22 15 2 5 44:24 47
5. Bilbao 23 13 6 4 42:21 45
6. San Sebastian 23 9 10 4 32:21 37
7. Valencie 23 10 5 8 29:27 35
8. Betis Sevilla 22 8 10 4 25:24 34