reklama

Zahraniční posila do zálohy? Možná ještě dojde k překvapení, prohlásil sparťanský kouč Hapal

Pavel Hapal Pavel Hapal autor: Milan Kammermayer
Trenér Pavel Hapal věří, že tím posilovaní týmu nekončí. Pátý celek uplynulé sezony první ligy by ještě rád získal hráče na pravý kraj obrany a do středu pole.

Praha - Fotbalová Sparta Praha v letní přestávce zatím přivedla tři nové tváře brankáře Milana Heču, útočníka Benjamina Tetteha a naposledy obránce Uroše Radakoviče. 

"O nějakém posílení se samozřejmě bavíme pořád, bohužel je to všechno složité. Ten přestupový kolotoč teprve začíná a někdy ta jednání nejsou jednoduchá. Tlačí nás určitě bota na pravé straně obrany, kde se nám zranil další hráč Wiesner. Tak to tam nějakým způsobem lepíme. První poločas tam hrál Frýdek přes nohu," řekl Hapal novinářům po remíze 0:0 v přípravě s Ružomberokem.

"Chtěli bychom posilu i do středu hřiště. Ale jednání jsou bohužel teprve v nějakém průběhu. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se to povedlo hned na začátku přípravy. Já a celý trenérský štáb se soustředíme na hráče, kteří tady jsou a připravujeme je na sezonu," dodal Hapal.

Připustil, že získat kvalitního pravého obránce není snadné. "V domácí soutěži je to složité. Spíš se díváme do zahraničí, ale vše je možné. Možná dojde k nějakému překvapení," uvedl Hapal.

Nechtěl jmenovat, na koho má Sparta políčeno. "Radši nebudu nic říkat, protože už se nám stalo, že jsme jednoho hráče nějakým způsobem oslovili a nakonec nám utekl," doplnil.

Nejnovější letenskou posilou se stal čtyřiadvacetiletý srbský stoper Radakovič z Olomouce. "Má spoustu předností. Určitě jistota vzadu, velmi dobré souboje, na svou výšku je i dostatečně rychlý. Má jednoduchou rozehrávku bez nějakých vážnějších chyb. Věřím, že nám určitě pomůže," řekl Hapal.

Přípravu se Spartou odstartoval i kamerunský záložník Georges Mandjeck, který na jaře odešel na hostování. Nyní se na Letnou vrátil a zasáhl do přípravných utkání s Trenčínem i Ružomberokem.

"Po dnešním zápase mi řekl, že má nějaký lehký problém. Není to optimální. Přišel s handicapem, i testy ukázaly, že není úplně v kondici. Tak uvidíme," nechal Hapal další hráčovu budoucnost otevřenou.

reklama