reklama

Zahustel míří do Sparty, Boleslav získá Přikryla s Pauschekem

Ondřej Zahustel Ondřej Zahustel autor: ČTK
Na Letnou by podle informací deníku Sport měl zamířit Ondřej Zahustel, naopak do Mladé Boleslavi odejdou Lukáš Pauschek a Tomáš Přikryl. Ve všech třech případech jde o přestupy.

Praha - Čerstvý reprezentant Ondřej Zahustel má podle informací deníku Sport namířeno do Sparty. Čtyřiadvacetiletý záložník, který na podzim v Synot lize vstřelil sedm gólů, by měl být na Letné oficiálně představen ve středu.

Opačným směrem putují Lukáš Pauschek a Tomáš Přikryl, kteří na podzim ze Sparty hostovali v Bohemians a na Dukle. Ve všech třech případech jde o přestupy.

"Dá se to brát tak, že posilujeme soupeře, ale nechceme našim hráčům bránit ve štěstí, pokud dostanou takovou nabídku," citoval web prezidenta Mladé Boleslavi Josefa Dufka.

Boleslav by navíc Sparty měla za Zahustela získat blíže nespecifikovanou peněžní náhradu a bude mít podíl i na jeho dalším prodeji.

Zahustel druhou posilou Sparty

Zahustel, který je boleslavským odchovancem, v rámci povedeného podzimu zažil i premiéru v reprezentaci, za kterou dokonce vstřelil hned při svém debutu Srbsku gól.

Naopak Přikryl s Pauschekem své předpoklady ve Spartě nenaplnili. Přikryl, který do Sparty přišel v lednu 2012 za patnáct milionů, za Letenské odehrál 87 zápasů a vstřelil v nich deset branek. Od letošního ledna hostoval na Dukle.

Pauschek, kteří přišel na Letnou v létě 2013 ze Slovanu Bratislava, se ve Spartě rovněž neprosadil a od loňského ledna hostoval v Bohemians 1905. Moc šancí ale v rudém dresu nedostal, odehrál v něm pouhých 138 minut.

Pro Spartu je Zahustel už druhou posilou od skončení podzimní části nejvyšší soutěže. Minulý týden s klubem podepsal smlouvu na 4,5 roku stoper Ondřej Mazuch, který se s týmem od léta připravoval po vážném zranění kolena a odchodu z Dněpropetrovsku.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama