reklama

Zamíří Kadlec do italské Serie A? Ozval se mu FC Turín

V těchto dnech se hraje o další budoucnost Václava Kadlece. Mohla by se odehrávat v Turíně V těchto dnech se hraje o další budoucnost Václava Kadlece. Mohla by se odehrávat v Turíně autor: Milan Kammermayer
Zájem má o něj také pražská Sparta, ale Václav Kadlec, který moc nehraje ve Frankfurtu, dostal i nabídku z FC Turín

Praha - V italských médiích se objevila zpráva, že se o Václava Kadlece, člena širšího kádru české reprezentace, zajímá FC Turín. A není to kachna.

"Můžu potvrdit, že zájem ze strany tohoto italského klubu tam skutečně je," říká Pavel Paska, jehož agentura ISM Václava Kadlece zastupuje.

Václav Kadlec přestoupil v srpnu 2013 ze Sparty do bundesligového Frankfurtu. V první sezoně si za něj zahrál i v Evropské lize. Na podzim 2014 už se ale do sestavy dostával jen sporadicky.

A zájem angažovat ho zpět do svých řad projevila i pražská Sparta. Pro Kadlece jsou tu ovšem i jiné varianty, vedle toho turínského jsou údajně ve vzduchu i lasa z anglické Premier League a od dalších týmů bundesligy.

Turín má jména, ale góly chybí

Nejsilnější je nyní podle všeho zájem FC Turín, aktuálně čtrnáctého celku v tabulce italské Serie A, která čítá 20 účastníků. Nad čáru sestupu má městský soused slavnějšího Juventusu náskok 6 bodů.

A v jeho útoku působí velmi známá jména: Fabio Quagliarella (31 let, 25 startů v italské reprezentaci, na podzim v Serii A 4 gólly).

A také naturalizovaný 34letý Brazilec Amauri (ex-Juventus), který ale na podzim žádný gól nedal.

Se střílením gólů má FC Turín obecně problém, v dosavadních 17 zápasech Serie A jich totiž zaznamenal pouhopouhých dvanáct. Stejně špatně je na tom v soutěži jen Chievo, hůř už nikdo.

Není divu, že Turín hledá pro svou ofenzivní fázi oživení.

reklama