reklama

VIDEO: UEFA povolila Liberci hrát na zaplaveném stadionu

Video: Libereckým stadionem U Nisy se prohnala velká voda. FC Slovan Liberec
Na libereckém stadionu U Nisy vznikly po přívalových deštích škody za miliony korun. Ve čtvrtek se ale hrát bude.

Liberec - Čtvrteční zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy mezi Slovanem Liberec a FC Curych se nakonec odehraje podle plánu, přestože stadion U Nisy v noci znatelně poničil přívalový déšť. Evropská fotbalová unie UEFA souhlasila s tím, že duel proběhne v provizorním režimu.

Příroda v noci z pondělí na úterý opět ukázala svou sílu a po přívalových deštích se liberecký stadion U Nisy ocitl pod vodou.

UEFA rozhodla, že se hrát bude

"Vznikly škody za miliony korun," uvedl ředitel Slovanu Libor Kleibl. Zápas s Curychem byl v ohrožení, ale nakonec se vše zvládne.

"Už jsme informovali fotbalový svaz, připravujeme fotodokumentaci, aby ji mohl poslat na UEFA. Zápas bychom nejraději přeložili o 14 dnů," uvedl sice původně Kleibl, ale nakonec přišel jiný verdikt: hrát se bude a UEFA přivře oči nad některými nařízeními.

"Některé náležitosti okolo utkání budou v provizorním režimu, se kterými ale UEFA souhlasila. Jindy nekompromisní UEFA tak měla pochopení pro vážnost situace, ve které se Slovan ocitl."

Bude fungovat umělé osvětlení?

Otazník zatím visí nad funkčností umělého osvětlení. Podle odborníků, kteří se o elektroinstalaci a rozvody na stadionu starají, ale budou schopni dát umělé osvětlení do provozu za každou cenu. Testování zaplavených rozvaděčů ale bude možné až zítra," uvedl mluvčí Slovanu Lukáš Váňa.

Na stadionu se podle Kleibla setkaly proudy vody ze tří stran. Jeden přišel od řeky Nisy a tekl přes trávník. "Mohlo tam být tak půl metru vody," odhadl Kleibl.

Trávník přečkal řádění živlů bez úhony, poničené jsou ale střídačky i umělá tráva za nimi, která slouží k rozcvičování hráčů. "Asi bude nutná výměna umělky, to bude stát více než milion," nastínil ředitel.

V recepci bylo 60 centimetrů vody

Druhý proud vody přišel shora od internátu a tekl vnitřkem hlavní tribuny. Zničené jsou kanceláře, posilovna i kabiny hráčů a rozhodčích. "Vše bylo pod vodou, je tam několik centimetrů bahna. Budeme muset všude vytrhat podlahy, jen vysušit a vytřít asi stačit nebude," upozornil Kleibl. Třetí proud se přihnal od Pavlovic a vyplavil recepci, v níž bylo asi 60 centimetrů vody.

Zatím není jasné, zda voda nepoškodila otáčecí reklamní panely. Škody se v současné době vyhodnocují. Na přiloženém videu je patrné, že velká voda poničila také auta některých hráčů, například záložníka Luboše Huška.

Na opravě stadionu se usilovně pracuje. Kleibl věří, že se podaří zázemí dát dohromady v průběhu několika dnů.

reklama