reklama

Zase odstranil Spartu. Trenér Řeků ale stejně trucoval

Trenér Henk ten Cate mohl po závěrečném hvizdu slavit postup Trenér Henk ten Cate mohl po závěrečném hvizdu slavit postup autor: Sport
Henk ten Cate válčí s řeckými médii

Atény (od zvláštního zpravodaje Aktuálně.cz) - Sparta je z Ligy mistrů vyřazena, Panathinaikos jde po úterním vítězství 3:0 dál. Řecko a zvláště Atény budou oslavovat do noci a hlavní roli bude hrát zelená barva a trojlístek, symboly tohoto velkoklubu.

Tato zpráva ale trenéra řeckého velkoklubu Henka ten Cateho navenek moc nenadchla. Ne snad, že by se mu nelíbil výkon jeho svěřenců. Naopak. Na pozápasové tiskové konferenci je pochválil. Ovšem to bylo skoro jediné, co novinářům řekl.

"Nejsem přeživší, já jsem vítěz," prohlásil nizozemský kouč.

Čtěte také: Zázrak se nekonal. Spartě v pekle utekl postup

Ptáte se, proč stejně jako sparťanský asistent Martin Hašek nerozebíral zápas? Odpověď je jednoduchá. Už dlouho válčí se zdejšími žurnalisty.

Snad všechny aténské deníky nemají trenéra surinamského původu v oblibě. Chová se arogantně, vysmívá se jim a většinou hledá vinu u fotbalistů, nikoliv u sebe.

Přečtěte si také: Švento pomohl Salcburku k postupu. Dál jde i Anderlecht

Tentokráte to sice neplatilo, ale ten Cate se stejně zlobil. Všem ukázal, kdo je na olympijském stadionu pánem. Řekl dvě věty a k překvapení všech včetně překladatelky se zvedl a odešel do kabiny.

Co ještě stihl říct? "Jsem rád, že jsme postoupili. Udělali jsme radost fanouškům a za to hráčům děkuji," vzkázal Henk ten Cate.

Stačilo málo a mluvil by jinak. Pokud by Luboš Kalouda proměnil v závěru velkou šanci, mohla Sparta slavit a Panathinaikos by měl dost možná nového kouče. To je ale jiný příběh, který se v úterý večer nestal.

Sen o milionech je pryč. Spartu zastavil na cestě do LM Panathinaikos Sen o milionech je pryč. Spartu zastavil na cestě do LM Panathinaikos Prohlédněte zde

reklama