Zase ten Balotelli. Italové díky němu porazili Mexiko

17. 6. 2013 1:55
O vítězství Italů 2:1 v úvodním zápase Poháru FIFA s Mexikem rozhodl v 78. minutě Mario Balotelli. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Fotbalisté Itálie, tedy nedávný soupeř české reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa 2014, porazili v jeho generálce, Poháru FIFA, úřadující olympijské vítěze z Mexika 2:1.

O vítězství loňských finalistů Eura rozhodl na zrekonstruovaném stadionu Maracaná v 78. minutě kontroverzní útočník Mario Balotelli, jenž byl před týdnem při zápase v Praze vyloučen.

V úvodním zápase skupiny B pak úřadující mistři světa i Evropy Španělé porazili stejným výsledkem mistry Jižní Ameriky z Uruguaye.

Španělé vedli v Recifé už ve 32. minutě zásluhou gólů Pedra a Soldada 2:0 a své vedení mohli v průběhu zápasu ještě několikrát zvýšit. To se jim ale nepovedlo, naopak v 88. minutě povedenou střelou z přímého kopu snížil Luis Suárez.

Pirlo oslavil 100. zápas výhrou

Skóre otevřel ve 27. minutě parádní střelou z přímého kopu italský špílmachr Andrea Pirlo, který tak oslavil svůj jubilejní 100. start v seniorské reprezentaci.

O sedm minut později však italský stoper Barzagli srazil v pokutovém území Dos Santose a z penalty vyrovnal Javier Hernández.

Na trefu Balotelliho však už šampioni z Londýna odpovědět nedokázali, a utrpěli tak vůbec první porážku z deseti letošních zápasů.

Už v sobotu se hrál úvodní zápas skupiny A, domácí Brazílie v zahajovacím zápase turnaje porazila Japonsko 3:0.

Skupina A:

Rio de Janeiro: Mexiko - Itálie 1:2 (1:1)

Branky: 34. Hernández z pen. - 27. Pirlo, 78. Balotelli. Rozhodčí: Osses (Chile). Diváci: 76.800.
Mexiko: Corona - Flores, Rodríguez, Moreno, Salcido - Zavala (86. Jiménez), Torrado - Aquino (53. Mier), Dos Santos, Guardado - Hernández. Trenér: De la Torre.
Itálie: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini, De Sciglio - De Rossi, Pirlo - Marchisio (68. Cerci), Montolivo, Giaccherini (88. Aquilani) - Balotelli (85. Gilardino). Trenér: Prandelli.

1. Brazílie 1 1 0 0 3:0 3
2. Itálie 1 1 0 0 2:1 3
3. Mexiko 1 0 0 1 1:2 0
4. Japonsko 1 0 0 1 0:3 0