Anglie zažívá další blamáž, ManCity v Lize mistrů končí

21. 11. 2012 22:34
Fotbalisté Málagy si jako nováček Ligy mistrů nečekaně s předstihem zajistili vítězství v základní skupině C, naopak s nejbohatší evropskou soutěží se už po základní skupině rozloučí Manchester City.
Bude se takto Mancini usmívat také ve čtvrtek ráno?
Bude se takto Mancini usmívat také ve čtvrtek ráno? | Foto: Reuters

Praha - Anglie zažívá další blamáž. Manchester City totiž pouze remizoval v Lize mistrů s Realem Madrid 1:1 a už nyní je jisté, že opět nepostoupí do vyřazovací části Ligy mistrů.

Navíc, pokud svěřenci kouče Manciniho nevyhrají v posledním kole na půdě rozjetého Dortmundu, který ve druhém zápasu skupiny D smetl Ajax 4:1, působení v evropských pohárech pro ně skončí letos již v prosinci.

Anglická Premier League tak během 24 hodin musela zkousnout druhou hořkou pilulku, po debaklu obhájce trofeje z Chelsea, která balancuje na hraně vyřazení, je z kola ven pro změnu poslední ostrovní šampión.

Boj o postup Citizens zřejmě vzdali už před zápasem

"Zřejmě je to již marný boj," uvedl před zápasem s Realem domácí záložník Milner. A na hřišti to od začátku vypadalo, že anglický mistr už boj o postup vzdal. Real byl lepší, nebezpečnější a v 10. minutě šel do vedení, když centr Di Márii našel na malém vápně zcela osamoceného Benzemu.

V prvních dvaceti minutách měli hosté čtyři vyložené šance, zato domácí byli ve finální fázi naprosto bezzubí. Ve druhé půli si přece jen vypracovali trvalý tlak a nakonec alespoň srovnali. Střet Arbeloy s Agüerem posoudil italský sudí Rocchi jako penaltový. Arbeloa byl po druhé žluté kartě vyloučen a sám Argentinec Agüero penaltu s jistotou proměnil.

Citizens se hnali za vítězstvím, ale jejich závěrečný tlak byl spíše ve znamení křečovité snahy. Real tak v pohodě důležitý bod ubránil a slaví postup do semifinále.

Dortmund čtyřmi góly smetl Ajax

Spolu s Realem postoupí Borussia Dortmund. Německý mistr předvádí v Lize mistrů naprosto famózní výkony a zaslouženě vévodí tabulce skupiny. Vestfálský tým zvítězil na hřišti Ajaxu jednoznačně 4:1.

O výsledku rozhodli žlutočerní už v první půli, kdy se postupně trefily největší hvězdy Reus, Götze a Lewandowski. Polský útočník přidal ve druhé půli ještě jednu trefu a domácí už v závěru pouze korigovali výsledek.

Rozhodnuto je i v dalších třech skupinách

Fotbalisté Málagy si jako nováček Ligy mistrů nečekaně s předstihem zajistili vítězství v základní skupině C. Španělský celek si první příčku skupiny zajistil remízou v úvodním zápase středečního programu v Petrohradu 2:2.

Díky vítězství 3:1 na půdě Anderlechtu pak španělského nováčka soutěže doprovodí ze základní skupiny milánské AC.

Rozhodnuto o obou postupujících do jarního osmifinále je i ve zbylých dvou skupinách středečního programu. V "áčku" jdou dále Porto a Paris St. Germain, v "béčku" pak Schalke 04 a Arsenal.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dynamo Kyjev - Paris St. Germain 0:2 (0:1)
Branky: 45. a 52. Lavezzi. Rozhodčí: Stark (Něm.).

FC Porto - Dinamo Záhřeb 3:0 (1:0)
Branky: 20. L. González, 67. Moutinho, 85. Varela. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

1. FC Porto 5 4 1 0 9:2 13
2. Paris St. Germain 5 4 0 1 12:2 12
3. Dynamo Kyjev 5 1 1 3 5:9 4
4. Dinamo Záhřeb 5 0 0 5 0:13 0

Skupina B:

Arsenal - Montpellier 2:0 (0:0)
Branky: 49. Wilshere, 63. Podolski. Rozhodčí: Aydinus (Tur.).

Schalke 04 - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Branka: 77. Fusch. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

1. Schalke 04 5 3 2 0 9:5 11
2. Arsenal 5 3 1 1 9:6 10
3. Olympiakos Pireus 5 2 0 3 7:8 6
4. Montpellier 5 0 1 4 5:11 1

Skupina C:

Petrohrad - Málaga 2:2 (0:2)
Branky: 49. Danny, 86. Fajzulin - 8. Buonanotte, 9. Fernández. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+5 Bystrov (Petrohrad). Diváci: 19.000.

Anderlecht Brusel - AC Milán 1:3 (0:0)
Branky: 78. De Sutter - 47. El Shaarawy, 71. Mexes, 90.+1 Pato. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ČK: 70. Nuytinck (Anderlecht).

1. Málaga 5 3 2 0 10:3 11
2. AC Milán 5 2 2 1 7:5 8
3. Petrohrad 5 1 1 3 5:9 4
4. Anderlecht 5 1 1 3 2:7 4

Skupina D:

Manchester City - Real Madrid 1:1 (0:1)
Branky: 73. Agüero z pen. - 10. Benzema. Rozhodčí: Rocchi (It.). ČK: 73. Arbeloa (Real).

Ajax Amsterodam - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)
Branky: 86. Hoesen - 41. a 67. Lewandowski, 8. Reus, 36. Götze. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

1. Dortmund 5 3 2 0 10:5 11
2. Real Madrid 5 2 2 1 11:8 8
3. Ajax Amsterodam 5 1 1 3 7:12 4
4. Manchester City 5 0 3 2 7:10 3