V Brně zvonily tyče, do finále poháru proti Spartě jde Plzeň

1. 5. 2014 20:51
Zbrojovka Brno v odvetě nedokázala vstřelit gól Viktorii Plzeň, Západočeši postupují do finále.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Brno - Letošní Pohár České pošty 17. května v Edenu ovládne Sparta, nebo Plzeň.

Viktorii ve čtvrtek stačila k postupu bezgólová remíza v Brně, neboť první semifinále vyhrála před čtrnácti dny ve Štruncových sadech 2:0.

Sparta si postup zajistila už včera, kdy v odvetě deklasovala Jablonec 4:0, a smazala tak manko z prvního duelu (více zde).

V Brně zvonily tyče

Plzeň do dnešní odvety vstoupila poněkud uvolněně, a tak byli v Brně vidět hlavně domácí. Ovšem Jan Šisler během první půle ani jednu ze svých dvou výborných příležitostí neproměnil.

Skórovat mohli i hosté, ale jak Petržela, tak Procházka své pokusy jen otřeli o tyč, stejně jako po přestávce z přímého kopu Kovařík.

I v druhé půli měla Zbrojovka několik závarů a pološancí, ovšem když už konečně dotlačila míč do sítě, sudí Bílek odpískal Zavadilovi faul na brankáře.

Samostatnou kapitolou pak bylo marné snažení Karla Kroupy, který zahazoval během zápasu jednu šanci za druhou.

Sparta si zahraje o 20. triumf v poháru

Viktoria tedy nakonec remízu udržela a může se těšit na druhé finále poháru v novodobé historii. To první před čtyřmi lety vyhrála nad Jabloncem 2:1.

Sparta naposledy finále hrála v roce 2008 a po vítězství nad Libercem v penaltách slavila 19. historický triumf v této soutěži.

Semifinále fotbalového Poháru České pošty - odveta:

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Bílek - Filípek, Kotík. ŽK: Zavadil, Šisler (oba Brno). Diváci: 3286. První zápas: 0:2, postoupila Plzeň.

Brno: Hladký - P. Buchta, Schuster, Pernica, Keresteš - Janotka (76. Hyčka), Šisler, Zavadil, Fischer - Pašek (62. Kroupa), Skalák (62. Šumbera). Trenér: Kotal.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (90. Končal), Ďuriš (78. Horváth), Kovařík - Tecl (67. Wágner). Trenér: Uhrin ml.