reklama

Zbrojovku povede i po sestupu Pivarník, ze Sparty přijde Požár

Roman Pivarník Roman Pivarník autor: Milan Kammermayer
Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.

Brno - Fotbalisty Zbrojovky Brno povede i po sestupu do druhé ligy trenér Roman Pivarník. Novým sportovním manažerem bude Tomáš Požár, který přichází ze Sparty Praha. Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.

"Naším cílem je okamžitý návrat do první ligy. K tomu vede i posílení klubového vedení," uvedl v tiskovém prohlášení majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Pivarník převzal tým začátkem října loňského roku po devátém kole s pouhými čtyřmi body na posledním místě a stal se už třetím koučem Zbrojovky v sezoně. Do konce podzimu získal 11 bodů a vytáhl tým na dvanáctou příčku. Z posledních 12 utkání ale vyhrál jediné a získal jen šest bodů.

"V Brně jsem vnitřně spokojený. Vnímám nadále velký potenciál klubu a jeho historii. Před čtyřmi lety se nastartoval progres na poli mládeže. To je pilíř, o který se chceme opírat. Zároveň jsme si samozřejmě vědomi toho, že pro splnění našich ambicí je potřeba tým vhodně doplnit," řekl Pivarník, bývalý trenér Plzně, Bohemians, Olomouce či Jihlavy.

Právě mládež zachraňuje dojem ze sezony. Zbrojovka je jedním ze šesti klubů v republice, který obdržel licenci Klubové fotbalové akademie. V kategoriích do 15 až do 19 let dodala do reprezentačních výběrů 41 hráčů. Zkušební sezona Klubové fotbalové akademie přinesla úspěchy dorosteneckých týmů do 19, do 18 a do 17 let, které v celostátních soutěžích bojují o medailové pozice.

reklama