reklama

Žebříček nejdražších fotbalistů. Messi stojí šest miliard

Podívejte se na žebříček nejcennějších fotbalistů světa. Lionel Messi prý stojí téměř šest miliard korun. Podívejte se na žebříček nejcennějších fotbalistů světa. Lionel Messi prý stojí téměř šest miliard korun. Foto: Reuters
Podívejte se na Top desítku nejdražších fotbalistů světa.

Ženeva - Argentinec Lionel Messi zůstává navzdory slabší sezoně s Barcelonou nejcennějším fotbalistou světa. Podle každoroční studie Mezinárodního centra pro sportovní studie (CIES) činí hodnota šestadvacetiletého kanonýra 216 milionů eur (5,928 miliardy korun).

Messi výrazně převyšuje druhého Portugalce Cristiana Ronalda, který byl vyhlášen nejlepším fotbalistou světa za rok 2013 a ukončil čtyřleté kralování argentinské hvězdy. Útočník Realu Madrid má podle CIES cenu 114 milionů eur. Přes stomilionovou hranici už se dostal jen Uruguayec Luis Suárez z Liverpoolu (107), který byl nejlepším střelcem anglické ligy.

Podle studie loni neudělal příliš dobrý obchod Real Madrid s Garethem Balem, kterého koupil z Tottenhamu za 91 milionů eur. Jeho cena je prý "jen" 63 milionů eur, což ho řadí v žebříčku na sedmé místo.

reklama