reklama

Žebro srostlo a Pavelka ještě zaútočí na Euro: Vím, že musím hrát, rozhodně nic nevzdávám

David Pavelka svou velkou Euro-šanci ještě zdaleka nevzdal David Pavelka svou velkou Euro-šanci ještě zdaleka nevzdal autor: Milan Kammermayer
David Pavelka absolvoval od začátku března nepříjemnou zdravotní pauzu, ještě se ale chce vrátit do sestavy Kasimpasy a zaútočit na nominaci na Euro

Kasimpasa - Ví, že čas pracuje proti němu. Ale svou šanci dostat se na turnaj Euro 2016, který pro české barvy v kvalifikaci pomohl vybojovat, nemíní David Pavelka rozhodně pustit z ruky.

"Rád bych se dostal alespoň na kemp do Rakouska a pak už by se vidělo," přemítá ještě na podzim liberecký fotbalista, který si na jaře musel dát v dresu turecké Kasimpasy nečekanou zdravotní pauzu. A v tom je jádro problému.

Šestého března se v utkání s Antalyasporem srazil s vlastním spoluhráčem a následky si z toho odnesl bolavé: poraněné žebro a poškozenou plíci.

"Moc příjemné to nebylo...Po nějakém čase jsem mohl alespoň na rotoped, pak jsem se začal připravovat mimo mužstvo. Bohužel to žebro se nehojilo úplně optimálně, tím se můj návrat na trávník oproti původním předpokladům zhruba o týden zpozdil," vysvětluje Pavelka.

Kvůli poraněné plíci nemohl do letadla, takže veškerá léčba dlouho probíhala v Turecku. "Až v dubnu jsem se dostal na skok do Česka, což bylo vzhledem k tomu, že manželka byla doma těhotná, už opravdu potřeba." Narození dcery každopádně fotbalovému reprezentantovi spravilo bolístku na duši, nervozita z časového presu před Eurem mu ale pochopitelně stále brala klid.

"Byl se mnou v kontaktu pan Fitzel, manažer reprezentace. Samozřejmě se zajímal o to, kdy se zase dostanu do herní zátěže," podotýká Pavelka.

Blízko tomu byl už teď v pondělí, kdy se prakticky po dvou měsících objevil v nominaci Kasimpasy k mistrovskému utkání. A to proti Osmanlisporu, na jehož lavičce pro změnu nescházel Václav Procházka.

Zatím jen lavička. Zbývají tři zápasy

"Myslel jsem si, že na pár minut už bych snad naskočit mohl, ale vývoj utkání tomu bohužel nepřál, hráli jsme od 47. minuty o deseti a honili výsledek," popisuje Pavelka, který nakonec do utkání nezasáhl. Zápas skončil 1:1 a vzal už Kasimpase šance na to, že by se snad mohla ještě drát o pohárovou Evropu, tureckou ligovou soutěž už dohraje ve středu tabulky.

"Zbývají ještě tři zápasy a já bych v nich chtěl samozřejmě hrát. Ne, za trenérem Rizou Calimbayem jsem kvůli tomu nechodil. Ale on přišel sám, věděl, že jsem v kvalifikaci patřil do reprezentačního kádru, tak se mě na ty věci ptal. Říkal, že i pro něj by to byla čest, kdybych se na Euro dostal, tak věřím, že tu herní šanci ještě opravdu dostanu," přemítá Pavelka.

V pondělí hraje jeho tým na hřišti Konyasporu, v sobotu 14. května hostí Mersin a ve čtvrtek 19. května je na programu zápas v Trabzonu. Na ten den je v Praze naplánována tisková konference, na které má Pavel Vrba oznámit 23 jmen pro soustředění v Rakousku, potažmo pro Euro.

Původní plán zněl vézt do Rakouska třiadvacítku vyvolených a žádné náhradníky. Není ovšem vyloučeno, že nejistý stav několika hráčů, kteří jsou po zranění, jako třeba právě David Pavelka či Tomáš Rosický, ještě Pavla Vrbu přiměje k nějaké úpravě původní vize.

"Samozřejmě bych byl moc rád, kdyby se to povedlo," cítí před sebou David Pavelka životní šanci. Den před nominací oslaví 25. narozeniny. Dostane od Pavla Vrby ten nejvytouženější dárek?

reklama