reklama

Zeman ocenil Nedvěda a Fibingerovou medailemi Za zásluhy

Pavel Nedvěd s medailí na hrudi. Pavel Nedvěd s medailí na hrudi. autor: ČTK
Bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd převzal z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana medaili Za zásluhy. Tohoho ocenění se mu dostalo jako celkem čtvrtému fotbalistovi republiky. Oceněna byla i bývalá koulařka Helena Fibingerová.

Praha - Bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd převzal z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání Za zásluhy. Tohoho ocenění se mu dostalo jako celkem čtvrtému fotbalistovi, po Josefu Masopustovi, Ivu Viktorovi a Antonínu Panenkovi. Oceněna byla i bývalá koulařka Helena Fibingerová.

Zeman vyzvihl jejich přínos pro zemi zejména co se týče zvýšení její prestiže. Pak jim ve Vladislavském sále předal pamětní medaile.

Nedvěd má za sebou řadu jako individuálních, tak týmových úspěchů. V roce 2003 získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu starého kontinentu, čtyřikrát se stal českým fotbalistou roku. S reprezentací má pak dvě medaile z evropského šampionátu. V současné době pracuje v organizaci Juventusu Turín, kde byl v nedávných volbách zvolen viceprezidentem klubu.

Helena Fibingerová dosáhla svého největšího sportovního úspěchu v roce 1983, kdy vyhrála závod ve vrhu koulí na mistrovství světa v Helsinkách. Navíc je stále platnou držitelkou světového rekordu v hale ve stejné disciplíne.

reklama