Zemanovo AS doma neporazilo ani oslabeného nováčka

26. 9. 2012 23:25
AS Řím s českým trenérem Zdeňkem Zemanem nevyužil doma proti Sampdorii Janov 45 minut trvající přesilovku a jen remizoval 1:1.
Kouč AS Řím Zdeněk Zeman
Kouč AS Řím Zdeněk Zeman | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole zvítězili zásluhou hattricku Edinsona Cavani v 5. kole italské ligy nad Laziem Řím jasně 3:0 a dotáhli se na vedoucí Juventus Turín. Oba týmy mají stejně bodů i stejné skóre.

AS opět doma nevyhrálo

AS Řím s českým trenérem Zdeňkem Zemanem nevyužil doma proti Sampdorii Janov 45 minut trvající přesilovku a jen remizoval 1:1. Římané nedokázali vyhrát ani třetí domácí zápas sezony, byť tentokrát jim hrálo prakticky vše do karet.

Ve 35. minutě vedli po brance zkušeného Franceska Tottiho a od 46. minuty hráli přesilovku poté, co dostal druhou žlutou kartu Maresca.

Jenže nováček i v deseti srovnal a Zemanovi svěřenci už žádnou z mnoha šancí neproměnili. V příštím kole čeká AS šlágr na hřišti Juventusu Turín, s nímž má český trenér dlouhodobě napjaté vztahy.

AC Milán konečně zabral

Další ze spolufavoritů na zisk titulu AC Milán naopak přesilovku využil, porazil Cagliari 2:0 a po dvou předešlých domácích prohrách slavil na San Siru první vítězství. Dvěma brankami o něm rozhodl El Shaarawy.

Ještě o gól víc vstřelil kanonýr Cavani a sám zajistil Neapoli výhru ve šlágru večera nad Laziem Řím. Uruguayský reprezentant přitom mohl skórovat dokonce čtyřikrát, kdyby v závěru nezahodil penaltu. I tak s pěti brankami poskočil do čela tabulky kanonýrů.

Kozák jen na lavičce

V dresu Lazia zůstal jen na lavičce český útočník Libor Kozák. Naopak Kamil Vacek z Chieva nastoupil proti Interu Milán od začátku, povedený večer ale neprožil.

Jeho celek podlehl favoritovi 0:2 a bývalý sparťanský záložník navíc musel kvůli zranění v 69. minutě střídat. Do statistik si zapsal žlutou kartu.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Pescara - Palermo 1:0 (87. Weiss), AC Milán - Cagliari 2:0 (15. a 82. El Shaarawy), AS Řím - Sampdoria Janov 1:1 (35. Totti - 62. Munari), Catania - Bergamo 2:1 (52. Spolli, 64. Barrientos - 50. Moralez), Chievo - Inter Milán 0:2 (43. Pereira, 74. Cassano), FC Janov - Parma 1:1 (88. Borriello z pen. - 27. Lucarelli), FC Turín - Udine 0:0, Neapol - Lazio Řím 3:0 (19., 31. a 64. Cavani).

1. Juventus Turín 5 4 1 0 11:2 13
Neapol 5 4 1 0 11:2 13
3. Sampdoria Janov 5 3 2 0 8:5 10
4. Inter Milán 5 3 0 2 8:5 9
5. Lazio Řím 5 3 0 2 7:5 9
6. AS Řím 5 2 2 1 11:7 8
7. Fiorentina 5 2 2 1 6:4 8
8. Catania 5 2 2 1 7:7 8