VIDEO Zemanův Řím vedl o dva góly, přesto s Boloňou prohrál

17. 9. 2012 7:25
Fotbalisté AS Řím českého trenéra Zdeňka Zemana poprvé v novém ročníku italské ligy prohráli, když ve 3. kole doma podlehli Boloně 2:3. A to přesto, že v 16. minutě vedli 2:0.
AS Řím trenéra Zdeňka Zemana poprvé v sezoně prohrál, i když doma vedl nad Boloňou 2:0 | Video: youtube.com

Řím - Fotbalisté AS Řím českého trenéra Zdeňka Zemana poprvé v novém ročníku italské ligy prohráli, když ve 3. kole doma podlehli Boloně 2:3.

A to přesto, že v 16. minutě vedli 2:0.

Celek z hlavního města tak nenavázal na minulou výhru nad Interem Milán.

Římané začali na svém stadionu Olimpico dobře a po čtvrthodině hry vedli po brankách mladíků Alessandra Florenziho a Argentince Erika Lamely.

Soupeři však dokonale vyšel druhý poločas. Mezi 72. a 73. minutou vyrovnali slepenými góly Alessandro Diamanti a Alberto Gilardino, který navíc v první minutě nastavení dokonal obrat.

“V první půli jsme hráli skvěle, ale po poločase jsme nechali hrát soupeře. Udělali jsme tři hrubé chyby, které pramenily z pasivity, protože jsme se málo tlačili do útoku," kroutil po zápase hlavou Zeman. "Mojí taktikou je útok, aby byl soupeř nucen být co nejdál od vaší branky. To se nám dnes nepodařilo."

Vede Juventus, Neapol, Lazio a Sampdoria

Stoprocentně úspěšné zůstaly po třech zápasech Lazio Řím, mistrovský Juventus Turín a Neapol.

Všechny tři celky vyhrály shodně 3:1.

Lazio s útočníkem Liborem Kozákem na lavičce zvítězilo ve Veroně, za kterou se nedostal do hry další český záložník Kamil Vacek.

Dvěma zásahy pomohl římskému celku Brazilec Hernanes, jednou se přesně trefil Němec Miroslav Klose.

Juventus uspěl na půdě FC Janov.

Zápas ve prospěch "Staré dámy" otočili v závěrečné půlhodině Emanuele Giaccherini, z penalty střídající Černohorec Mirko Vučinič a další náhradník Kwadwo Asamoah z Ghany.

Neapol si doma poradila s Parmou.

Už ve třetí minutě se prosadil z pokutového kopu uruguayský kanonýr Edinson Cavani, kterého napodobili Makedonec Goran Panděv a po minutě na hřišti Lorenzo Insigne.

Chievo - Lazio Řím 1:3 (83. Pellissier z pen. - 5. a 74. Hernanes, 38. Klose), AS Řím - Boloňa 2:3 (7. Florenzi, 16. Lamela - 72. a 90.+1 Gilardino, 73. Diamanti), FC Janov - Juventus Turín 1:3 (18. Immobile - 61. Giaccherini, 78. Vučinič z pen., 84. Asamoah), Fiorentina - Catania 2:0 (3. Jovetič, 65. Toni), Neapol - Parma 3:1 (3. Cavani z pen., 39. Pandev, 77. Insigne - 44. Parolo), Pescara - Sampdoria Janov 2:3 (75. Celik, 90. Caprari - 31. a 76. Maxi López, 60. Estigarribia), Siena - Udine 2:2 (70. Calaio, 77. Ze Eduardo z pen. - 3. Basta, 6. Di Natale), FC Turín - Inter Milán 0:2 (13. Milito, 83. Cassano)