reklama

Zemřel bývalý vynikající fotbalista a trenér Cesare Maldini. Bylo mu 84 let

Cesare Maldini. Cesare Maldini. autor: www.twitter.com
Dnes ve věku 84 let zemřel bývalý vynikající fotbalista a trenér Cesare Maldini

Milán - V noci na dnešek ve věku 84 let zemřel bývalý skvělý italský fotbalový obránce a trenér Cesare Maldini.

O úmrtí legendárního stopera informovala rodina italská média. Rodák z Terstu se slovinskými kořeny byl ikonou AC Milán, jehož hráči odehrají odpolední ligové utkání v Bergamu k uctění Maldiniho památky s černými páskami na rukávech.

Cesare Maldini získal s milánským klubem čtyři italské mistrovské tituly. V roce 1963 pomohl rossoneri vybojovat Pohár mistrů evropských zemí a v AC působil 12 let. Itálii reprezentoval na mistrovství světa 1962 Chile, kde česká reprezentace skončila druhá.

Maldini starší se po skončení hráčské kariéry v roce 1967 postavil i na lavičku AC Milán, který vedl v 70. letech minulého století. Jako trenér vyhrál s AC italský pohár v roce 1973. Ve stejném roce vyhrál i prestižní evropský Pohár vítězů pohárů, poté co AC zdolalo ve finále Leeds United 1:0.

Otec další legendy milánského AC Paula Maldiniho vedl také deset let italskou jednadvacítku, se kterou získal dvě bronzové a tři zlaté medaile na mistrovství Evropy.

Seniorskou italskou reprezentaci vedl Maldini starší na mistrovství světa 1998 ve Francii. Na dalším mistrovství v Korei a Japonsku stál na lavičce Paraguaye.

reklama