reklama

Zemřel Jiří Tichý, stříbrný medailista z fotbalového MS v Chile

Jiří Tichý. Jiří Tichý. autor: ČTK
Jiří TIchý, který hrával na místě stopera, působil po skončení hráčské kariéry ve Spartě jako asistent trenérů Navary, Uhrina, Krause či Hložka. Staral se také o sparťanské žáky a dorostence. V roce 2011 byl uveden do Síně slávy českého fotbalu.

Podivín - Ve věku 82 let zemřel v pátek v Podivíně na Břeclavsku bývalý fotbalový reprezentant Jiří Tichý, stříbrný medailista z mistrovství světa z roku 1962 v Chile. Informoval o tom fotbalový klub Slavoj Podivín, v kterém se někdejší obránce mnoho let věnoval trenérské práci.

Devatenáctinásobný reprezentant a také bronzový medailista z ME v roce 1960 hrával na místě stopera. S vrcholovým fotbalem začínal v Červené hvězdě Bratislava, s kterou získal v roce 1959 ligový titul. Od roku 1963 hrál ve Spartě, býval i jejím kapitánem a v letech 1965 a 1967 s ní rovněž vyhrál československou ligu.

Po skončení hráčské kariéry působil ve Spartě jako asistent trenérů Navary, Uhrina, Krause či Hložka. Staral se také o sparťanské žáky a dorostence. V roce 1995 se s manželkou odstěhoval do jejího rodiště Podivína. V únoru 2011 byl Jiří Tichý uveden do Síně slávy českého fotbalu.

reklama