Ženský fotbal má novou rekordní reprezentační střelkyni

21. 6. 2013 8:50
Abby Wambachová dostala za rok 2012 cenu pro nejlepší fotbalistku světa
Abby Wambachová dostala za rok 2012 cenu pro nejlepší fotbalistku světa | Foto: Reuters

New Jersey - Americká fotbalistka Abby Wambachová se ve čtvrtek stala novou historicky nejlepší reprezentační střelkyní na světě.

V přípravném utkání proti Jižní Koreji vstřelila čtyři góly a svoji bilanci v národním týmu vylepšila na 160 branek. Potřebovala k tomu 207 startů.

Třiatřicetiletá útočnice a nejlepší světová hráčka roku 2012 překonala krajanku Miu Hammovou, která v 275 zápasech za americký výběr nastřílela 158 gólů, než v roce 2004 ukončila kariéru.

Wambachová se do čela historických tabulek posunula hattrickem za 31 minut hry. Ještě před přestávkou přidala čtvrtý gól a Američanky nakonec v New Jersey zvítězily 5:0.