reklama

Žhavé cíle Slavie: Zeman, muž s kouzelnou levačkou a fialovým čírem, a legenda Švento

Martin Zeman (vlevo) ještě v dresu Příbrami. Bývalý sparťan má teď blízko ke Slavii Martin Zeman (vlevo) ještě v dresu Příbrami. Bývalý sparťan má teď blízko ke Slavii autor: ČTK
Fotbalová Slavia intenzivně jedná o příchodech Martina Zemana ze Sionu a Dušana Šventa z Kolína nad Rýnem.

Praha - Obrovská přestupová aktivita fotbalové Slavie neustává. Podle informací Aktuálně.cz se nyní ve vysokém stadiu rozpracovanosti ocitla především dvě jména.

Už nejbližší hodiny patrně rozhodnou o tom, zda se ve Slavii na jaře opět objeví Dušan Švento. A také muž s kouzelnou levačkou a fialovým čírem jménem Martin Zeman. Nebo jen jeden z nich? Oba by totiž pasovali na levou stranu zálohy nebo levé křídlo.

Jméno Dušana Šventa už problesklo dřív. Slovenský reprezentant získal v "jarolímovské" Slavii dva mistrovské tituly, v roce 2009 pak zamířil do Salcburku a v roce 2014 pak do bundesligového Kolína nad Rýnem, kde však 30letý rychlík nedostával tolik herních příležitostí, kolik by před nominačním bojem o Euro 2016 potřeboval.

Potíž je v tom, že podle informací Aktuálně.cz bere v Kolíně 800 000 eur ročně (21,5 milionu korun) -  a není v možnostech Slavie s něčím takovým srovnávat krok. Ve hře se však objevila varianta, že by Švento přišel na hostování a o jeho výplatu by se Slavia s 1. FC Köln dělila.

S Chovancem se Zeman nepohodl

Překvapivějším jménem je Martin Zeman. Před odchovancem Sparty, kterému je nyní 26 let, se rýsovala skvělá kariéra, na jeho levačku se od jeho dětských let pěly ódy, jenže první dotyky slávy Zeman neunesl. Po otevřených konfliktech s trenérem Jozefem Chovancem musel Spartu opustit a putoval po hostováních.

Záblesky slávy se opět vrátily v minulé sezoně, kdy Zeman doslova exceloval v Příbrami, kde se zařadil mezi nejlepší hráče ligy a zejména Bednářovi připravil spoustu gólových přihrávek. Pak mu skončila smlouva (se Spartou) a jako volný hráč Zeman odešel do FC Sion.

Švýcarská liga má za sebou 18 kol, Zeman v ní nastoupil 10x, v součtu to dalo 520 minut, žádný gól a dvě gólové asistence.

Slavia už v zimě angažovala Hušbauera (Sparta), mladíky Linharta (Č. Budějovice) a Baráka (Příbram), na kraj obrany přišel Bořil (Mladá Boleslav).

Velmi blízko uzavření by měl být transfer Železníka ze Zlína, shoda ale dosud nenastala na ceně, mluví se také o brankáři Pavlenkovi z Ostravy.

Se Spartou svádí Slavia zatím nerozhodnutý souboj o reprezentanta Josefa Šurala z Liberce. Na pořadu dne by měla být i jednání s Jabloncem o Jánu Gregušovi.

reklama