reklama

Žilina dostala za napadení sudího pokutu čtvrt milionu

Žilina musí hrát dva domácí zápasy bez diváků Žilina musí hrát dva domácí zápasy bez diváků autor: Jakub Šafránek
Žilina bude mít uzavřený stadion na dva zápasy

Bratislava - Pokutu 10 000 eur (244 000 korun) dostal slovenský fotbalový mistr MŠK Žilina za nedohraný zápas se Slovanem Bratislava, který rozhodčí předčasně ukončil v 89. minutě kvůli napadení svého asistenta jedním z domácích fanoušků.

Disciplinární komise slovenského svazu dnes také Žilině podmíněně uzavřela stadion na dvě utkání s půlroční lhůtou.

Zápas 24. kola slovenské ligy, v němž byl krátce před koncem bezbrankový stav, ve středu vedení soutěže zkontumovalo 3:0 ve prospěch Slovanu vedeného českým koučem Karlem Jarolímem.

Žilinskému trenérovi Pavlu Hapalovi bude v šesti utkáních chybět obránce Stanislav Angelovič, kterého disciplinární komise potrestala za to, že se snažil zabránit napadenému asistentovi Romanu Slyškovi v odchodu ze hřiště. Hráč navíc zaplatí pokutu 1000 eur.

Čtěte také:
Žilina kvůli napadení sudího prohrála se Slovanem 0:3

Muž, který pomezního rozhodčího pod vlivem alkoholu napadl, se za své jednání omluvil. Kvůli incidentu už ho policie obvinila z výtržnictví a v případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení.

V rozhovoru pro deník Šport také čtyřiatřicetiletý fanoušek vyslovil obavu, že by po něm Žilina mohla vymáhat pokutu od disciplinární komise. "Na to bych neměl. Vážně nevím, co bych dělal," uvedl.

reklama