Zítkův Anderlecht prohrál. Přesto slaví postup

ip
19. 12. 2007 22:46
V Poháru UEFA se bojovalo o postup do jarní fáze
Hráči Bayeru Leverkusen slaví gól v síti Curychu během utkání Poháru UEFA.
Hráči Bayeru Leverkusen slaví gól v síti Curychu během utkání Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Základní fáze Poháru UEFA měla ve středu na programu své poslední zápasy.

Skupinu E, kde si zahrála také pražská Sparta, vyhrál nakonec podle předpokladů Bayer Levekursen, když v posledním utkání rozstřílel FC Curych na jeho hřišti 5:0. Švýcarský celek přesto nemusí smutnit, i on se do dalšího kola soutěže podívá.

Tam si zahraje také Spartak Moskva. Prohra 1:2 v Toulouse ruského vícemistra nebolela, jistotu jarní fáze měl už před středečním utkáním.

Ve skupině F si zajistila postup Braga. Portugalci museli v domácím utkání proti Červené Hvězdě Bělehrad nutně zvítězit a tento cíl se jim přiblížil už v úvodních minutách - zblízka se trefil Linz. Srbský soupeř poté nepříjemně kousal, a tak se domácí uklidnili až ve druhém poločase, kdy na konečných 2:0 upravil Wender.

Ve druhém zápase skupiny si zastřílel favorit Bayern Mnichov, který deklasoval řeckou Arsi Soluň 6:0. Čtyři branky vstřelil italský kanonýr Luca Toni, a pomohl tak vybojovat německému klubu účast ve vyřazovacích bojích.

Češi pomohli Anderlechtu k postupu

Postupuje také Anderlecht. Ten v sestavě s Danielem Zítkou a Janem Polákem sice prohrál v Getafe 1:2, ale celkových pět bodů jim nakonec stačilo k postupu ze skupiny G.

Jediným týmem, který jim v tom mohl zabránit byl Hapoel Tel-Aviv. Izraelci však v domácím prostředí podlehli už jistě vyřazenému Aalborgu 1:3.

Velký úspěch si nechal utéct Panionos Atény. Ještě patnáct minut před koncem sice vedl nad Girondeux Bordeaux 2:1, a za tohoto stavu by postupoval, v následujících minutách však Řekové dvakrát inkasovali a nakonec i prohráli 2:3.

Na jeho úkor tak postoupil Galatasaray Istanbul. Tomu stačila remíza 0:0 s Austrií Vídeň. V dresu rakouského týmu si 79. minut odehrál český útočnik David Lafata.