88. Neymar
90+1. Neymar (pen.)
90+5. Sergi Roberto
62. Cavani

Dobrý večer, vítejte online reportáže ze zápasu osmifinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Paris St. Germain.  Utkání začíná ve 20:45.

Jen opravdový zázrak a kanonáda by zachránily Barcelonu v dnešní domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů. Paris St. Germain si totiž do Katalánska přivezlo luxusní náskok, když doma dokázalo favorita porazit 4:0. Nečekaný debakl překvapil celý fotbalový svět. A dnes se ho budou Barcelonští snažit odčinit. K postupu tedy potřebují skórovat pětkrát a neinkasovat, výhra 4:0 by jim zajistila prodloužení.

Spoléhat se nebudou moct svěřenci Luise Enriqueho, který po sezoně na lavičce velkoklubu končí, na zraněné Vidala a Mathieua, Pařížané do utkání nejspíš nastoupí bez zraněného záložníka Thiaga Motty, který v minulosti právě v Barceloně hrával.

Barcelona se alespoň v ligové tabulce může pochlubit dobrou formou, už pět zápasů v řadě vyhrála a vede o bod před Realem Madrid, který má však zápas k dobru. Poslední pět ligových zápasů se vyvedlo i Pařížanům. Ti čtyřikrát vyhráli a jednou remizovali. Naposledy o víkendu porazili Nancy 1:0. Na vedoucí Monaco však ztrácí 3 body.

Liga mistrů už zná dva své čtvrtfinalisty. Ve včerejších zápasech si pojistili své pozice Bayern Mnichov a Real Madrid. Něměcký gigant zdolal i podruhé Arsenal 5:1 a zostudil jej celkovým skóre 10:2. To obhájci trofeje z Madridu museli bojovat více, přesto dokázali uspět i na půdě Neapole a zajistili si setrvání v nejprestižnější evropské soutěži.

Sestava PSG

Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva (C), Kurzawa - Rabiot, Matuidi, Verratti - Lucas Moura, Draxler - Cavani.

Náhradníci: Aréola - Kimpembe, Krychowiak, Pastore, Di María, Aurier, Ben Arfa.

Sestava Barcelony

ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Rafinha, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) - Messi, L. Suárez, Neymar.

Náhradníci: Cillessen - Arda Turan, Alcácer, Alba, Digne, Roberto, A. Gomes.

Fanoušci v Barceloně už jsou připravení. Domácí kouč Luis Enrique opět zvolil vsadil na systém se 3 obránci. Hosté naopak neriskují zdravotní stav Angela Di Maríi, který tak začne na lavičce.

LM, Barcelona- Paris St Germain: fanoušek Barcelony
LM, Barcelona- Paris St Germain: fanoušek Barcelony | Foto: Reuters

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, po hymně Ligy mistrů utkání začne.

Utkání začíná!

1

Busquets hledal za obranou Rafinhu, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá.

3

Tak to je rychlost! Barcelona se ujímá vedení hned ve 3. minutě. Zmatků v obraně PSG využil Luis Suárez a hlavou dokázal dostat míč za Trappova záda.

5

Chvíli nebylo jisté, zda míč překročil brankovou čáru, jelikož Meunier odkopl míč z brány ven. Ale opakovaný záběr jasně ukázal, že branka byla uznána správně.

5

Pařížané v úvodu vůbec nestíhají a důsledkem toho je žlutá karta pro Blaise Matuidiho.

8

Messiho centr do vápna skončil pouze v náruči Kevina Trappa.

10

Barcelonský tlak pokračuje, přinesl už druhý rohový kop. Hosté i přes zatažený blok nedokáží postup soupeře směrem vpřed zatím přerušit.

11

Hráči Paris St. Germain se dožadovali penalty poté, co Draxler nastřelil do ruky ležícího Mascherana. Německý sudí Deniz Aytekin se zviklat nenechal.

14

Druhým potrestaným hráčem je Julian Draxler, který zezadu srazil k zemi Messiho a nabídl soupeři zajímavou standardní situaci.

15

Messi to zkusil rovnou na bránu, ale trochu jeho ráně chybělo. Mířila těsně vedle i nad.

17

Ránu z velké dálky zkusil Neymar a nechybělo mnoho a Kevin Trapp by lovil míč ze své sítě i podruhé.

21

PSG se zřejmě už uklidnilo a v obranném bloku působí kompaktněji než v úvodu zápasu. Barcelona stále hledá cestičky, jak se dostat do další šance.

22

Informace z druhého dnešního zápasu. 1:0 vede také Borussia Dortmund proti Benfice Lisabon. Celkově je tam tak srovnáno 1:1.

23

Žlutou kartu viděl také domácí Gerard Piqué, který ostře zajel na půlce do Edinsona Cavaniho.

25

Hosté nejsou schopni po zisku míče rozvinout jakoukoli akci, Barcelona díky vysokému napadání ihned získává míč zpět. Teď po dobrém napadání získali domácí další přímý kop.

28

Ze střední vzdálenosti zkusil vypálit Iniesta a ačkoliv měla rána dobré parametry, mířila těsně nad bránu Trappa.

29

Gerard Pique se dostal jako první k centru Messiho, ale praporek pomezního zastavil akci domácích.

31

Poprvé si pořádně sáhl na míč i Ter Stegen po ráně Lucase Moury zpoza vápna, která mu nenadělala žádné vrásky.

33

Rafinha se snažil ze strany poslat přízemní centr do malého vápna, Trapp však byl u míče první.

35

Minelu Rabiota mohl potrestat po rychlém kontru Suárez, ale míč si navedl mco do strany a na Trappas neposlal nebezpečnou ránu.

36

Žlutou kartu dostal za protesty Sergio Busquets a pokud Barcelona postoupí, tak v prvním čtvrtfinále bude chybět.

38

Na trávníku leží Lucas, který bude muset na ošetření mimo trávník.

39

Edinson Cavani přistižen v ofsajdovém postavení.

40

A Barcelona je zase o kousek blíže! Marquinhos nedokázal míč odklidit z vápna, Iniesta toho využil a vrátil míč před Trappa, kde si nešťastně kopl míče do vlastní sítě Kurzawa.

42

Také Edinson Cavani si příliš otvíral pusu na hlavního sudího a obdržel za to žlutou kartu.

45

Nastaveny budou 3 minuty.

45+2

Barcelona tlačí a tlačí, chce přidat do šatny ještě třetí zásah. Pomoct by jim měl i rohový kop.

První poločas je za námi. Barcelona dělá vše proto, aby z dvojzápasu s PSG ještě udělala drama. Dva sice trošku šťastné góly je dostaly do hry, na prodloužení jim chybí ještě další dvě trefy. Unai Emery bude muset pro své svěřence vymyslet taktiku, se kterou vběhnou do druhé půle. Možná trochu zapracovat na podržení míče.

LM, Barcelona- Paris St Germain: fanoušci Barcelony - Vítejte v Katalánské republice | Foto: Reuters

Druhá půle začala.

46

Draxler pálil z dálky nad bránu Ter Stegena.

48

Penalta pro Barcelonu! Aytekin sice nejprve ukazoval, že Meunier nezastavil Neymara nedovoleně, ale po konzultaci s brankovým sudím penaltu nařídil.

50

Barcelona už vede o tři branky a je na dosah PSG! Lionel Messi penaltu proměnil s přehledem.

A mohlo být rázem po zápase! Meunier z brejku našel ve vápně Cavaniho, který v pádu zasáhl míč a trefil tyč za Ter Stegenem.

54

Rafinha střílel nebo možná centroval, každopádně Trapp míč zachytil.

54

Neymar si žádal další penaltu, tentokrát však Meunier nefauloval.

55

Ángel di María vystřídal na hrací ploše Lucase Mouru.

58

Barcelona stále výborně napadá a nedovoluje hostům moc hrát.

60

Po rohu PSG nastal zmatek ve vápně Barcelony, Pařížané jsou aktivnější a chtějí brankou převážit misky vah.

61

Ivan Rakitič uviděl žlutou branku.

62

Pařížané se vzepjali a snížili na 1:3! Zřejmě tak rozhodli o svém postupu, Barcelona teď musí vstřelit další 3 branky. Gól vsítil nejlepší střelec hostů Edinson Cavani, kterému ve vápně skvěle sklepnul míč Kurzawa.

63

Cavani běžel ze strany sám na Ter Stegena a mohl přidat druhou branku, ale německý brankář jej vychytal.

64

Další potrestaným hráčem je Neymar.

65

Andrese Iniestu nahradil Arda Turan.

66

Arda Turan hned v akci, jeho střelu vyrazil na brankové čáře Marquinhos.

67

Luis Suárez si vykoledoval žlutou kartu za nafilmovaný pád ve vápně.

70

Messi už se chystal ve vápně ke střele, ale obrana PSG mu ji nedovolila.

71

Neymar zkusil své štěstí z větší vzdálenosti, ale jeho přízemní ránu Trapp v pohodě chytil.

74

Messi se dobře uvolnil a vypálil, jeho pokus ale minul bránu.

75

Podruhé střídá Unai Emery. Hřiště opouští Julian Draxler a nahradí jej Serge Aurier.

76

Rafinhu nahradil na hrací ploše Sergi Roberto.

80

Barcelona se stále snaží, ale už to není takový kolotoč jako v úvodu, pochopitelně je branka Pařížanů zaskočila a zmrazila. Prakticky totiž pošlapala jejich postupové naděje.

84

André Gomes vystřídal na závěreční minuty Ivana Rakitiče.

85

Hosté málem přidali druhou trefu. Di María běžel sám na bránu Ter Stegena, ale zezadu jej stihl zastavit Mascherano.

86

A chvilku poté šance Neymara, který mohl pálit do odkryté brány, ale s tečí Auriera poslal míč do boční sítě.

88

Barcelona ještě žije! Neymar nádhernou ranou z přímého kopu zvýšil na 4:1 a momentálně chybí Kataláncům dvě trefy k postupu.

90

A je tu penalta! Marquinhos po minimálním kontaktu poslal k zemi Suáreze a Aytekin pískl penaltu. Marquinhos uviděl žlutou kartu a v dalším zápase si nezahraje.

91

5:1 pro Barcelonu a už chybí je jediný gól k postupu! Neymar nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

92

Nastaveno bylo 5 minut.

90+3

Krychowiak nahradil na hrací ploše Meuniera, taktické střídání od Unaie Emeryho.

90+4

Další karta, tentokrát pro Verrattiho. Podpořit standardní situace přišel i Ter Stegen.

90+5

Zázrak je dokonán! V poslední minutě Barcelona dokázala vstřelil šestý gól a zajistila si senzační postup. Neymarův dloubáček za obranu našel Sergiho Roberta a ten v pádu překonal Trappa.

Je konec! Barcelona dokázala nemožné a vyhrála 6:1, čímž si zajistila postup do čtvrtfinále.

Už jste to vstřebali? Neskutečný zážitek. Barcelona vedla 3:0 a chtěla si vybojovat prodloužení, když v tom udeřil Edinson Cavani a pošlapal naděje domácích. Vypadalo to beznadějně, sami na bránu běželi Cavani i Di Maria, ale nedali. V závěru snížil skvělým přímým kopem Neymar a po sporné penaltě to rázem bylo 5:1. No a v poslední minutě dokonal senzační obrat Sergi Roberto.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a věřím, že jste se stejně jako já u fotbalu bavili. Přeji dobrou noc a u fotbalu někdy zase napočtenou.