Evropská liga • 2. kolo základní skupiny • 21:05, zápas skončil

Atlético Madrid
1:0
Viktoria Plzeň
90+2. Rodríguez

Dobrý den, vítejte u online přenosu druhého utkání Viktorie Plzeň v základní skupině této sezony Evropské ligy. Jejím soupeřem bude španělské Atlético Madrid. Utkání začne ve 21:05.

Po Spartě druhý český zástupce v Evropské lize narazí rovněž na španělského protivníka. A ještě možná o něco silnějšího. Atlético Madrid je totiž úřadujícím šampionem Evropské ligy a v současné době má slibnou formu. V ligové tabulce šlape na paty i Barceloně. To Plzeň je tabulce druhá jen o skóre s Jabloncem, ale o nějaké špičkové fazóně nemůže být řeč. Nejprve remizovala 1:1 s Teplicemi a naposledy hrála stejným výsledkem doma se Slováckem.

Forma Plzně jde možná ruku v ruce se zdravotním stavem kapitána Pavla Horvátha, kterého už několik týdnů trápí lýtkový sval. Na včerejším tréninku po jednom ze sprintů dokonce odkulhal z trávníku a není vůbec jasné, zda proti Madridu nastoupí. Bez špílmachra v sestavě by plzeňské šance ještě o něco klesly.

Atlético má dostatečně široký a kvalitní kádr na to, aby mohla nechat odpočívat i největší hvězdy. Proti Plzni se tak pravděpodobně neukáže obávaný kolumbijský kanonýr Falcao, kterého v posledních zápasech trápil stehenní sval. Střetávají se každopádně týmy, které své úvodní zápasy ve skupině celkem s přehledem zvládly. Atlético porazilo Hapoel 3:0, Plzeň Coimbru 3:1.

A je bohužel jasno, že Pavel Horváth do zápasu nenastoupí, bolest lýtka je příliš velká. Bude sedět na lavičce náhradníků, ale že by zasáhl do utkání je spíše nepravděpodobné. Nahradit ho může například Václav Procházka, který se posune ze stopera do středu zálohy. Místo něho by pak zaskočil František Ševinský. Ve stejné sestavě nastoupila Plzeň v jarním utkání EL v odvětě proti německému Schalke a nevedla si vůbec špatně. Nakonec prohrála až v prodloužení 1:2 a to ještě hrála prakticky o deseti vinou zranění Procházky.

Sestava Atlética Madrid: Asenjo - Oueslati, Pulido, Cata Díaz, Cisma - Koke, Gabi (C), Belözoğlu, Rodríguez - Adrian López, Costa

Sestava Viktorie Plzeň: Kozáčik - Řezník, Ševinský, Čišovský, Limberský (C) - Darida, Procházka - Rajtoral, Hanousek, Ďuriš - Bakoš

Plzeň dnes zvolila černé venkovní dresy. Domácí hrají v tradiční červnobílé kombinaci. Kapitánskou pásku Viktorie převzal David Limberský.

Utkání za pár chvil začne. Domácí šetří hvězdy a nasadili hlavně mladíky. Trenér Pavel Vrba absenci Horvátha vyřešil podle očekávání vysunutím Procházky.

1.

Utkání začalo výkopem Plzně.

2.

Utkání sleduje hodně řídce zaplněný stadion. Plzeň asi není pro domácí fanoušky dostatečně atraktivní.

3.

Costa centroval ze strany před branku, ale Kozáčik schoval míč do náruče.

5.

Limberský s Ďurišem se postarali o první útočnou akci Plzně. Slovenský záložník už ale nestihl míč na hrací ploše.

6.

Limberský si průnikem řekl o faul a ten také přišel. Hosté budou zahrávat standardní situaci.

7.

Darida zakroutil míč jen do rukavic Asenja, ten pak ale měl problémy při rychlé rozehrávce a málem daroval hostům první šanci.

9.

Athlético kombinovalo na soupeřově polovině. Domácí Kozáčika prověřili i střelou, ale rána šla vedle.

10.

První plzeňský roh, tady bude absence Horvátha možná nejvíce zdát. Daridovi se také centr dvakrát nepovedl.

11.

Kapitán Gabi po faulu na Daridu vidí žlutou kartu.

13.

Kozáčik vyřešil rychlý brejk domácích fotbalistů a dobře četl hru. Costova přihrávka tak ve vápně našla jen brankáře Viktorie.

15.

Koke si nerozuměl se spoluhráči a přišel na plzeňské polovině o míč.

17.

Domácí převzali iniciativu a rozjeli klasickou španělskou kombinaci.

18.

Limberský s Daridou se snažili prokombinovat po levé straně do pokutového území, ale v obklíčení protihráčů neměli šanci.

19.

Gabi to z rohu zkusil volejem, rána mu ale nesedla a bránu o pořádný kus netrefil.

20.

Belözoglu dalším žlutou kartou potrestaným hráčem.

22.

Hosté hrají opatrně, spíše čekají, co vymyslí Plzeň.

24.

Čišovský ubránil Lópeze a bude z toho domácí roh.

25.

Z protiútoku Hanousek vydřel pro změnu také roh. Asenjo si s následným centrem poradil.

27.

Místo hlavního rozehravače po Horváthovi, zdá se, převzal Limberský. Přes něj chodí asi nejvíce přihrávek.

28.

Domácí přitlačili na pilu. Rodríguez od brankové čáry centroval na zadní tyč. Jako poslední instance se ale osvědčil Limbierský a odhlavičkoval míč pryč.

30.

Lopéz upadl ve vápně, ale penaltu si vyprošoval marně. Z protiútoku zahrozila Plzeň ale přetažený centr Ďuriše nikdo ze spoluhráčů nezastihl.

32.

Žlutou kartu za taktický faul ve středu hřiště vyfasoval Procházka.

33.

Limberský hledal v pokutovém území Bakoše. Ten se k hlavičce neprodral.

35.

Plzeňským hráčům chybí život v útočné fázi, to, co je vždy zbobí, náběhy a výměny pozic se někam vytratily. Hráč s míčem tak málokdy má komu přihrát.

36.

K vidění jsou pak nepřesnousti jakou teď ve středu hřiště předvedl Procházka.

38.

Takhle už ale západočechy známe. Po pravé straně si zaběhl z obrany Řezník a nacentroval před branku Bakošovi. Jeho hlavička mířila vedle, ale tohle už byl slibný náznak.

38.

Koke na druhé straně vystřelil z hranice vápna, pokus to byl ale slabý a doprostřed brány. Ideální pro Kozáčika.

40.

Hanousek vybojoval v pokutovém území už zdánlivě ztracený míč a přihrával Bakošovi před prázdnou bránu. Míč se k němu ale ke smůle hostů nedostal.

42.

Plzeň v posledních minutách trochu zvedla hlavu a zvýšila aktivitu. I tak ale bude mít kouč Vrba svým svěřencům o poločasové přestávce co říct.

43.

Darida si nerozuměl s Limberský a Západočeši teď zbytečně přišli o míč.

45.

S rozehrávkou ale mají problémy i domácí.

Konec prvního poločasu.

Jako by si Plzeň dobrých třicet minut zvykala na evropské tempo fotbalu. Pomalu ale přidala na obrátkách a vypracovala si nějaké náznaky. Vyloženou příležitost jsme ale neviděli ani na jedné straně.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Kozáčik vykoupal Costu, které byl rozběhnutý a po kličce plzeňského brankáře se pěkně projel po trávníku.

48.

Gabi pálil z hranice vápna, trefil ale jen clonícího Čišovského.

50.

Koke zahrával standardní situaci, obrana Viktorie si bez problémů poradila.

52.

Teď diktují tempo domácí. Z nabídnutého rohu ale nic nevytěžili.

54.

Bakoš vybojoval aut u rohového praporku na soupeřově polovině. Dloho si ale míče Plzeň neužila.

56.

Ďuriš  si vykoledoval faul a tudíž přímý kop ze zajímavé pozice za vápnem.

57.

Zahrával ho Procházka a pořádně protáhl Asenja. To byla pěkná rána.

58.

Rodríguez za šestnáctkou Viktorie vyslal zajímavý projektil, ale mířil vedle.

60.

Athlético teď dobré dvě minuty drželo míč a jen kombinovalo kolem vápna Západočechů, nakonec o balón přišli vinou špatné přihrávky.

Madrid střídá. Costa jde dolů, García na hřiště.

63.

Obranným zákrokem se teď blýskl Limberský.

Další rošáda domácích. Za Kokeho přišel Thiago.

65.

Gabi málem nebezpečně hlavičkoval před malým vápnem. Celou situaci nakonec zachránil Řezník.

67.

Viktoria už se pěkných pár minut nepodívala na útočnou polovinu hřiště. Kombinuje hlavně Athlético.

69.

Tempo fotbalu se od prvního poločasu ale nezměnilo. Velká podívaná to rozhodně není.

71.

Ďuriš si navedl balon na střed a zkusil to z dálky, rána byla slabá i nepřesná, ale alespoň to zkusil.

72.

Hanousek teď po přihrávce Daridy trefil tyč, ale sudí odpískal ofsajd.

73.

Řezník vyrobil chybu v rozehrávce a nabídl příležitost Gabimu, ten ještě dával někam na penaltu svým spoluhráčů, ale tam úřadoval Ševinský.

75.

Hra se kouskuje fauly na obou stranách. Utkání zřejmě rozhodne buď jeden náhodný gól a nebo uvidíme bezgólovou remízu.

77.

Plzeň se viditelně nikam nežene, bod by jí určitě stačil. Přitom ale Athlético nehraje žádný superfotbal.

79.

Rodriguez dnes už poněkolikáté podklouzl. Tentokrát se to hodilo obzvlášť protože tak pokazil centr do pokutového území Západočechů.

81.

Jeden z mála plzeňských rohů. Darida s Ďurišem ho rezahráli nakrátko a druhý jmenovaný až poté centroval do šestnáctky. Madrid se ubránil.

83.

Blíží se konec zápasu a stále jsme vlastně neviděli vyloženou gólovku.

Oueslatiho postihly křeče a je střídán za Niqueze.

86.

Rajtoral byl přistižen v ofsajdu, to je obrovská škoda. Jinak by šel spolu s Ďurišem málem sám na bránu.

87.

Přetažený centr Lopéze na zadní tyč dosáhl García ve skluzu a málem z toho byl první gól. Ševinský pak míč vyvezl od prázdné brány.

Plzeň střídá. Rajtoral dokopal, místo něj jde na hřiště Hora.

90.

Kozáčik se zaskvěl zákrokem v poslední minutě. García z bezprostřední blízkosti hlavičkoval a hostující gólman vyškrábl míč od tyče.

Za Daridu ještě na pár minut přichází Hejda. Spíše jde o taktické střídání.

90+2.

Atlético vede 1:0. To je neuvěřitelné. Ze standardní situace, kterou domácí rozehráli nakrátko, CRISTIANO RODRÍGUEZ nechytatelnou ranou do šibenice otevírá skóre.

Konec zápasu.

Tak to byla studená sprcha pro všechny české fanoušky. Plzeň dlouho držela cennou remízu a pak přišla jedna povedená rána v nastavení a je po radosti z bodu.

Nezbývá než se spokojit aspoň se třemi body pražské Sparty, které v EL porazila Bilbao 3:1.

To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.