ŽIVĚ Bayern vyhrál v Realu na penalty a postoupil do finále

25. 4. 2012 23:20
Přečtěte si online reportáž z odvetného utkání semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Bayern vyhrál v penaltovém rozstřelu 3:1 a ve finále se 19. května utká v Mnichově s londýnskou Chelsea.
Semifinále LM: Real - Bayern (Sergio Ramos)
Semifinále LM: Real - Bayern (Sergio Ramos) | Foto: Reuters

Minuta po minutě

- Dobrý večer, vítejte u sledování online reportáže z odvetného semifinálového utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Výkop bude ve 20:45.

- Připomeňme si, že Bayern v domácím zápase vyhrál nad Realem 2:1, když Real sice ve druhém poločase odpověděl na gól Francka Ribéryho, když se trefil Mesut Özil, v 90. minutě však rozhodl o výhře Byernu jeho nejlepší střelec Mario Gómez.

- Dále si připomeňme, že zatímco Real si sobotní výhrou 2:1 v Barceloně prakticky zajistil titul ve španělské lize, Bayern sice vyhrál v sobotu 2:1 v Brémách, vyhrál však i Dortmund, který si na úkor Bayernu zajistil v německé lize titul.

- Pojďme se podívat na sestavy obou týmů:
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria, Özil, Cristiano Ronaldo - Benzema.
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez.

- Zápas bude rozhodovat maďarská šestice v čele s Viktorem Kassaiem.

1. Utkání začalo.

1. Neuerovi nevyšel na úvod odkop, nakonec to ale pro hosty dopadlo dobře.

3. Khedira byl v první velké šanci. Zpětnou přihrávku ve vápně dostal trochu na dlouhou nohu a jeho střela tak nebyla moc razantní. Neuer míč chytil do náruče.

4. Real v úvodu tlačí a zdatně kombinuje kolem vápna.

6. Real vede 1:0. Di Mária nastřelil ruku Alaby a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K pokutovému kopu se postavil Cristiano Ronaldo a poslal míč s přehledem k levé tyči. Neuer stranu neodhadl.

7. Alaba navíc dostal žlutou kartu. Ronaldo si při penaltě počínal rozhodně lépe než Messi.

8. A mohlo být rychle srovnáno. Alaba si asi chtěl napravit reputaci, protáhl se i s míčem po levé straně a nacentroval ho do jasné šance Robbenovi. Ten z malého vápna překopl branku a sám skončil v síti.

10. Po obdržené brance Bayern zvýšil aktivitu a zatápí obraně Realu.

12. Další tutovka německého klubu. Gomez zpoza vápna vypálil na Casillase, který střelu jen vyrazil před Ribéryho. Tomu ale na poslední chvíli ukopl míč Khedira.

14. Real vede už 2:0. Cristiano Ronaldo podruhé. Před pokutovým územím dostal ideální přihrávku do běhu a přesto, že se k němu ze strany blížili dva obránci Bayernu, poslal míč přesně podél vyběhnuvšího Neuera.

15. Tenhle stav už by Realu k postupu stačil. Ale teď to rozhodně nevypadá, že se skóre zastaví na dvou gólech.

16. Robbenovu technickou střelu si Casillas vychutnal.

18. Bayernu rozhodně nechybí snaha, ale góly zkrátka zatím dávali jen domácí.

20. Pepe zastavil Ribéryho. Z následného rohu vznikla před brankou Realu slušná mlýnice. Balon nakonec ale hráči v bílém odvrátili mimo pokutové území.

22. Gomez se opět zastřeloval, tentokrát byl jeho pokus málo nebezpečný. Casillas si s ním nemusel dělat hlavu.

24. Bayern je v držení míče a kombinuje kolem pokutového území domácích. Příznivcům Realu se tenhle přístup moc nelíbí.

26. Neuer asi nemá úplně svůj den. Nepředvedl příliš jistý zákrok po střele Ronalda. Bayern se ale ubránil.

28. Bayern snižuje na 1:2. Pepe fauloval ve vápně Gomeze a to nemohlo být nic jiného než další penalta. Arjen Robben měl při jejím zahrávání velké štěstí, protože Casillas si na balon sáhl, ale i tak míč končí v síti.

29. Dnes to vypadá na gólové hody. Tenhle výsledek by zápas dovedl do prodloužení, ale nevsadil bych si na to, že už nepadne gól až do konce normální hrací doby.

31. Benzema z úhlu kroutil míč za Neuera. A moc nechybělo, aby se mu to povedlo.

32. Di Maria si chvíli poležel na trávníku po jednom ze soubojů. Zdá se ale, že to nic tak vážného nebylo.

34. Dvě obrovské šance Bayernu. Gomez se dostal v pokutovém území sám před Casillase, jeho střelu ale španělský reprezentační gólman vyrazil. Brzy na to se ke střele prokousával i Robben, ale "Bílý balet" se ubránil.

37. Di Maria tentokrát leží na zemi po zákroku Gomeze a domácí si zahrají ze slušné pozice přímý volný kop.

37. Ten zahrával samozřejmě Ronaldo, ale jeho střela neškodně doletěla do náruče Neuera.

38. Robbenovy kličky ani následná střela domácí příznivce příliš nevystrašily.

40. Di Maria hledal v pokutovém území zřejmě Benzemu. K němu ale míč nedoletěl a obránci Bayernu míč odkopávají pryč.

41. Divočina z předchozích 35 minut se nám trochu uklidnila. Týmy už asi myslí na to, jak si první půli rozeberou v kabině.

42. Robben autem našel v pokutovém území Gomeze, ten už se chystal na střelu, míč mu ale uzmul od nohy Pepe.

44. Gustavo srazil Özila na levém kraji pokutového území Bayernu. Následnou standardní situaci ale domácí nevyužili dobře.

45+1. Nepříjemná situace pro Real. Bayern bude zahrávat přímý volný kop z hranice pokutového území.

45+1. Robbenovu povedenou střelu k tyči ale Casillas efektně vyráží.

45+2. Skončil první poločas.

- Máme za sebou velmi pohlednou první půli. Real se po brzké proměněné penaltě rozjel a Ronaldo přidal i další gól. Bayern se ale nedal a neúnavně útočil. Nakonec branka hostů padla až po odpískání pokutového kopu, který využil Robben. Ke konci poločasu tempo trochu opadlo a jasných šancí ubylo. Uvidíme, jak dopadne druhé dějství. Za tohoto stavu by se prodlužovalo.

46. Začal druhý poločas.

46. Benzema z pravé strany odcentroval, míč ale jen proletěl pokutovým územím Bayernu.

48. To útočná akce hostů byla mnohem nebezpečnější. Gomez si naskočil na centr a poslal balon jen těsně vedle tyče.

49. Neuer si zvedl sebevědomí tím, že při malé domů udělal kličku Ronaldovi. To chtělo velkou odvahu.

50. Di Mariovu chybu v rozehrávce hráči Bayernu nepotrestali, protože na poslední chvíli ještě zasáhl Khedira.

51. Už se nahraje tak nahoru dolu jako v první půli. Přeci jen jde o hodně a jakýkoli gól by teď hodně převážil misky vah.

53. Benzema stál v ofsajdu, takže Khedirovu přihrávku mohl jen tak nechat proletět.

55. Utkání se teď odehrává hlavně ve středu hřiště, kde většinou končí útočné akce obou týmů.

56. Neuer se musel hodně protáhout. Projektil, který na něj vyslal Benzema, ale vyrazil.

58. Ani Gomez na druhé straně Casillase nepřekvapil. Ten ale míč lapil do rukavic.

59. Arbeloa sejmul Ribéryho a dostává za to žlutou kartu.

60. Ribéry, který byl ošetřován po předchozím zákroku, už je zpátky na hřišti.

62. Robbenova rána byl zblokována. U míče ale hosté zůstanou.

63. Na přihrávku od Boatenga Robben příliš málo vyrostl a Casillas tak bude vykopávat o branky.

64. Oba týmy teď zkoušely útočné akce rozjet dlouhými nákopy, ani jedno mužstvo ale neuspělo.

65. Gomez se po rozehrávce standardní situace dostal k hlavičce, míč z ní ale putoval blíže k rohovému praporku než k brance.

66. Robben s Gomezem šli do hokejového přečíslení dvou na jediného obránce. Robben se rozhodl zakončit sám a bylo to špatné řešení. Casillas mu ukradl míč zpod nohou.

68. Marcelo vybojoval přímý volný kop v blízkosti pokutového území. To je něco pro Ronalda.

69. Jako by měl Neuer na hrudi namalovaný terč. Německý gólman se nemusel ani hnout a míč mu přistál v náručí.

71. Další přímý volný kop pro pravačku Ronalda. Bude to opět do terčíku Neuera?

72. Tentokrát vůbec netrefil bránu.

73. Nepřesnosti na obou stranách opět vrhají hru do středu hriště.

75. První střídání si připravila lavička Realu. Di Maria má dohráno, nastupuje Kaká.

77. Zhruba čtvrthodina zápasu do konce. Zdá se, že kdo dá gól, postoupí.

78. Zajímavá šance. Benzema prošel po pravé straně jak nůž máslem, ale jeho centr do pokutového území srazili hosté na roh. Z něj nic hráči Realu nevytěžili.

80. Kaká táhl útok Realu sám proti třem bránicím hráčům. Chvíli jim motal hlavu, ale nakonec si stejně ukopl míč do zámezí.

82. Ukázkový skluz Lahma překazil další akci domácích.

83. Robben si v pokutovém území vyměnil balon s Ribérym. Tomu ovšem v poslední chvíli utekl míč a bylo po šanci.

85. Minuty odtikávají a utkání zatím směřuje k prodloužení.

86. Gomez všechno mohl rozseknout. Dostal idální přihrávku někam na penaltový puntík, na přímou střelu to ale neměl a než si míč zpracoval, domácí obránci zavřeli závory.

88. Rébéry předvedl útočný faul a kormidlo se zase otáčí.

90. Real vydřel standardní situaci, kterou ale promrhal. Při následném protiútoku byl Robben faulovaný, ale za řeči dostává žlutou kartu právě záložník Bayernu.

90+1. Následují dvě minuty prodloužení.

90+2. Konec druhého poločasu.

- Ač to vypadalo, že by zápas mohl přinést větší přestřelku, druhý poločas byl svázaný taktikou a prodloužení nás nemine. Po pár minutách odpočinku si dáme ještě nášup dvakrát 15 minut.

91. Prodloužení začalo.

92. Trma vrma po rohu Realu Madrid. Hráči Bayernu však míč po sérii hlaviček dokázaly dostat daleko od své brány.

93. Územní převahu má zatím jednoznačně Real, který hosty zatlačil na jeho polovinu. Kombinace je ale zatím neškodná, žádná překvapivá kolmá přihrávka.

95. Ribéry povalil Ronalda, který padl na balon a netváří se zrovna šťastně.

96. Faulující Ribéry je prvním střídaným na straně Bayernu. Na plac jde Müller.

97. I prodloužení se hraje opatrně. Oba týmy pečlivě zvažují, kam co nejbezpečněji nahrávat.

98. Kaká je teď asi nejaktvnějším domácím hráčem, což je pochopitelné, protože má jako střídající nejvíce sil.

100. Nákop Khediry končí v rukavicích připraveného Neuera.

101. Gustavo fauloval Pepeho, vyfasoval žlutý kartónek a má zaručeno, že si finále nezahraje, i kdyby se do něj Bayern dostal.

103. Centr do pokutového území Realu odvrátil Ramos. Stejný hráč poslal do autu i rozehrávku rohu.

104. Ronaldo špatně zpracoval a přerušil tak slibně rozvíjející akci domácích.

105. Konec první části prodloužení.

- Penaltový rozstřel se blíží. Týmy hrají prodloužení zatím hodně opatrně.

106. Začala druhá část prodloužení.

106. Domácí do druhého prodloužení posílají Higuaína a dolů jde Benzema.

107. V útoku jsou hráču Realu, ale v nijak bezhlavém. Volí spíše postupný útok.

108. Standardní situaci se nabídla domácím. Ti ji ale rozehráli jen nakrátko a následná střela Ronalda byla hodně nepřesná.

109. Nepřesných přihrávek přibývá. Není divu, únava už zřejmě hráčům svazuje nohy.

110. Ještě jedno střídání Realu. Özil si penaltu nekopne. Místo něj na trávník míří Granero.

112. Kaká se překvapivě dostal k balonu uvnitř pokutového území a zřejmě jen velká rozvaha domácího útočníka uchránila Bayern od gólu.

114. Robben dostal dost dlouhu přihrávku, kterou musel přebrat až za autovou čarou. To se pochopitelně nesmí a útočit bude zase madridský tým.

115. Granero se v souboji s Neuerem snažil vymodlit penaltu. Sudí mu jeho hereckou vložku nezbaštil, ale ocenil ho alespoň žlutou kartou.

118. Už už se hnali domácí v přečíslení na Neuera. Higuaín ale dostal přihrávku do ofsajdu a musí zastavit.

120. Penalty jsou na spadnutí. Hráči už prodloužení jen dohrávají.

120. Konec prodloužení.

- Ronaldo s Robbenem už můžou rozmýšlet, kam pošlou své penalty. Kdo se nakonec bude radovat?

- Začínat budou hráči Bayernu. Casillas už míří do branky.

1. Alaba proměnil první penaltu. 1:0 pro Bayern.

1. Ronaldo už dneska jednou gól z pokutového puntíku dal. Tentokrát ho ale Neuer vychytal.

2. Bayern vede 2:0. Gomez se nemýlil.

2. Kaká si vybral stejnou stranu jako Ronaldo a dopadl stejně. To je ale šlamastika pro Real.

3. Kroos ale nešel ve šlépějích svých předchůdců. Stále 2:0 pro Bayern.

3. Alonso dal a naděje domácích žije. Bayern už jen 2:1.

4. Lahm nedal a ještě to bude drama!

4. Jenže Ramos přestřelil a Bayern může rozhodnout.

5. Schweinsteiger kopl rozhodující penaltu s přehledem, poslal Casillase na druhou stranu a posílá Bayern Mnichov do finále Ligy mistrů.

- Bayern slaví nejen to, že postoupil přes Real Madrid, který byl v dvojutkání favoritem, ale i to, že finále Ligy mistrů bude hrát na domácím stadionu.

- Těšme se na finále Bayern - Chelsea, dnes je to prozatím všechno. U další online reportáže napočtenou.