reklama
17:00 • Fotbalová reprezentace • Přátelské utkání
2:0
(1:0)
Česko. Vlajka
Česko
Kanada - vlajka
Kanada
  • 3. Čelůstka, 81. Hořava

Dobrý den, vítejte u online přenosu z přípravného utkání mezi fotbalisty Česka a Kanady. Zápas začíná v Olomouci v 17:00.

Fotbal: Bulharsko - Česko: Bořek Dočkal (uprostřed) Fotbal: Bulharsko - Česko: Bořek Dočkal (uprostřed) | Foto: Reuters
Sestava ČR

Čech - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Čelůstka - Hübschman - Dočkal, Vaněk, Krejčí - V. Kadlec, Kozák

Jak vidno, trenér Pešice se nebál postavit hráče, kteří doposud hráli spíše sporadicky, nebo jen v závěrečných minutách. "Jistotami" jsou naopak brankář Čech, který dostal šanci přednost před Vaclíkem a Tomášové Sivok s Hübschmanem, kteří by měli tvořit defenzivní osu mužstva. Ofenzivu naopak podporuje hned pět hráčů - záložníci Dočkal s Vaňkem a Krejčím a pochopitelně forvardi Kadlec s Kozákem.

A samozřejmě ještě slůvko k obraně. V ní totiž svůj debut v A týmu Česka prožije obránce Sunderlandu Ondřej Čelůstka.

Ondřej Čelůstka, nová posila Sunderlandu Ondřej Čelůstka, nová posila Sunderlandu | Foto: Twitterový účet Ondřeje Čelůstky

A tady je ještě sestava Kanady, ve které nechybí ani André Hainault, kterého čeští fanoušci mohou znát z působení ve Spartě nebo v Mostu.

Hirshfeld – Ledgerwood, Straith, Henry, de Jong – Pacheco, Osorio, Hainault, Jackson, Ricketts – De Rosario (C).

Do začátku zápasu zbývá zhruba deset minut a Andrův stadion se zaplňuje velmi pomalu. Trenér reprezentace Josef Pešice teď všem přítomným fanouškům do mikrofonu přímo z hrací plochy slíbil, že dnes dostanou šanci úplně všichni čeští náhradníci. Jedná se o Ondřeje Mazucha, Tomáše Hořavu, Matěje Vydru, Františka Rajtorala a Josefa Šurala.

Andrův stadion je zaplněný zhruba z poloviny a teď ve stoje tleská Karlu Brücknerovi. Petr Čech a Miroslav Pelta mu přímo na hrací ploše gratulovali k 74 narozenínám. Teď už ale zazní státní hymny obou zemí.

 

Fotbal, Loučení Marka Jankulovského: Karel Brückner Fotbal, Loučení Marka Jankulovského: Karel Brückner | Foto: Dalibor Sosna

Státní hymny v podání zpěváka Petra Martince dozněly. Na výborně připraveném trávníku v Olomouci je vše připraveno k začátku posledního utkání české fotbalové reprezentace v letošním roce. Začne ho výkopem Kanada.

1

Utkání právě začalo.

2

Kanaďané zatím domácím nepůjčili míč, ale kombinují jen na vlastní polovině.

2

Václav Kadlec teď ale výborně napadal hostující rozehrávku, získal míč a musel být zastaven faulem. Češi budou rozehrávat přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.

3

GÓÓÓL! Česko vede 1:0! Do míče se levačkou opřel Krejčí a poslal parádní centr přímo na hlavičku Ondřeje Čelůstky, který svůj debut v dresu národního týmu zdobí brankou hned ve třetí minutě zápasu!

Česko - Izrael: Češi se radují Foto: Reuters
5

Češi jsou při chuti. Pěti doteky se dostali do rychlého brejku, centr Grebe Selassieho přímo na hlavu naběhnutého Kozáka ale hosté na poslední chvíli dokázali odvrátit alespoň na roh.

7

Ten ale Kanaďané ubránili a gólman Hirshfeld si pak ve vzduchu hravě poradil i s dalším centrem.

 

9

Kanada je ve všech jedenácti mužích zalezlá na vlastní polovině a brání se domácímu tlaku. Ladislav Krejčí byl faulován a následuje další velice zajímavá standardka.

10

Zahrával jí tentokrát Bořek Dočkal a k míči se znovu hlavou prodral Čelůstka. V dobré pozici mu ale balón jen sklouzl po čele!

12

Před Kanadou se na chvíli otevřel prostor. Ricketts ale po úniku okolo pravé postranní čáry nedokázal přesně odcentrovat.

15

Kozák se ve vápně dral za míčem, obránce Ledgerwood ho ale důrazně odstavil od míče.

16

Hezký ťukec Čechů pokazil až těsně před vápnem špatnou narážečkou na Kadlece Dočkal.

18

Zápas zatím kdo ví jaké tempo nemá. Kanada se nedokáže do šestnáctky dostat postupným útokem ani brejkem do otevřené obrany. A Češi se zase nikam neženou.

Adam Sušovský
Adam Sušovský
15. 11. 2013
reklama