reklama
20:45 • Kvalifikace MS 2018 ve fotbale • Skupina C
1:2
0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Německo - vlajka - Sport 2016
Německo
  • 78. Darida
  • 4. Werner
  • 88. Hummels

Dobrý večer, vítejte u online přenos z utkání kvalifikace mistrovství světa ve fotbale mezi Českou republikou a Německem z pražského Edenu.  Zápas začne ve 20:45.

Český tým hostí v dnešním zápase jednoznačného lídra skupiny z Německa. Před dvojzápasem s Německem a v Severním Irsku živí čeští fotbalisté už jen teoretickou naději, že se dostanou na MS 2018 do Ruska. Ani naprosto povinná pondělní výhra v Severním Irsku by zřejmě na postup nestačila, proto by chtěli čeští fotbalisté překvapit v Edenu favorizované Němce. Vědí však, že to bude ohromně složité.

 

"Musíme být kompaktní ve všech činnostech. Každý hráč musí odevzdat minimálně 110 procent. Základ je týmový výkon, ale musí tam být od hráčů i něco navíc. Jakýkoliv bodový zisk by mě nadchnul, bez ohledu na to jaký," nechal se slyšet kouč Karel Jarolím.

Šušká se, že by trenér Jarolím mohl některé z opor šetřit právě na pondělí zápas v Severním Irsku. A také by mohlo dojít ke změně rozestavení. Ve hře je údajně varianta s 5 obránci. "Uvidíme, co zítra, ještě se může ledacos změnit, ale nějak jasno mám, kdo nastoupí v základní sestavě. Jedna z věcí, o kterých přemýšlím, je i změna rozestavení. Ale to nic nemění na tom, že půjdeme do zápasu s Německem s maximálním odhodláním. I kdybychom prohráli, furt tam naděje je, ale pak už není jiné cesty, než utkání v Irsku zvládnout," podotkl Jarolím.

Německá fotbalová síla se teď jeví jako prakticky neporazitelná. Tým Joachima Löwa vyhrál MS 2014 v Brazílii a kvalifikací za obhajobou na MS 2018 v Rusku kráčí zatím skupinou bez ztráty bodu. V létě s týmem mladých talentů vyhrál Pohár FIFA a s ještě kapku mladší garniturou Euro hráčů do 21 let. Oproti tomu české fotbalové perspektivy jsou teď výrazně skromnější. Chybět favoritovi budou například brankář Neuer či záložník Khedira, přesto jde z německého týmu velký strach.

 

"S jistotou můžu říct, že Češi jsou na papíře nejsilnějším soupeřem ve skupině. Ale v průběhu kvalifikace už ztratili nějaké body, takže je před nimi složitá fáze, kdy jsou zády ke zdi a už si nesmějí dovolit ztrácet body. Musejí vyhrát oba zápasy, s námi i v Severním Irsku," řekl Löw na tiskové konferenci v Praze.

Sestava Česka

 

Vaclík - Gebre Selassie, Kalas, Suchý (C), Novák, Bořil - Kopic, Darida, Souček, Jankto - Krmenčík.

 

Náhradníci: Koubek, Pavlenka - Barák, Dočkal, Hovorka, Hušbauer, Kadeřábek, Kliment, Krejčí, Lüftner, Zmrhal.

Sestava Německa

 

ter Stegen - Kimmich, Hummels, Ginter, Hector - Kroos, Stindl - T. Müller (C), Özil, Brandt - Werner.

 

Náhradníci: Leno, Trapp - Can, Draxler, Mario Gómez, Goretzka, Henrichs, Rüdiger, Rudy, Süle, Younes.

Očekávalo se, že trenér Karel Jarolím vytasí na favorizované Německo nové rozestavení s 5 obránci. A tak se také stalo. Navíc na kraji obrany nastoupí úplný nováček Jan Bořil ze Slavie. Výborným výkonem v zápase s Baníkem Ostrava si o zařazení do sestavy řekl také Jan Kopic z Plzně.Karetně ohrožení Kadeřábek, Dočkal či Krejčí začínají zápas jen na lavičce náhradníků.

 

To Joachim Löw proti původné předpokladům ve středu obrany vsadil na Matthiase Gintera místo Antonia Rüdigera, ve středu zálhoy na Larse Stindla namísto Leona Goretzky a na levém křídle dostal místo Juliana Draxlera, který v PSG moc nehraje, šanci jeho talentovaný jmenovec Julian Brandt.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, po zaznění státních hymen a minutě ticha za Rudolfa Baťu. Překvapením krom sestavy je také spousta prázdných míst, které jsou v Edenu k vidění. 

Utkání právě začalo! 

2

Němci v úvodu drží míč, čeští fotbalisté je ale k blízkosti své branky zatím nepouští. 

4

Po pěkné kombinací na levé straně se k centru dostal Hector, ale česká obrana jeho centr odvrátila. 

4

A je tady přesně to, čemu se chtěl český tým vyhnout. Branka v úvodu zápasu. Po ztrátě míče našel Özil úplně volného Wernera a útočník RB Lipsko z bezprostřední blízkosti prostřelil Vaclíva. 

8

Němci nadále kontrolují hru, drží míč, ale jejich poslední pokus o proniknutí do šance zastavila ruka Thomase Müllera. 

9

Hectorův centr z levé strany skončil jen v náruči Vaclíka. 

12

První dobrý kontr českého týmu. Po ztrátě Němců táhl rychlý protiútok Jankto a přes Daridu dostal míč ke Kopicovi, jenže ten zasekával a následná rána byla zablokována. 

13

Nadějnou standardní situaci českého týmu zazdil špatný centr Daridy, který dal míči až přílišnou razanci. 

16

Debutant Jan Bořil se nebál podpořit útok, sebehl si do středu hřiště a vypálil z větší vzdálenosti, Ter Stegen musel na zem a vyrážel na roh. 

17

Další dvě dobré příležitosti českého týmu, Krmenčíkovu hlavičku srazil nad břevno Stindl, následně po rohu pálil z dobré pozice Kalas mimo bránu. 

20

Z ničeho nic další gólová šance Německa. Po ztrátě ve středu hřiště se míč po ose Brandt - Müller dostal ke Stindlovi a ten z dobré pozice trefil padajícího Vaclíka. 

24

Kroosova standardní situace dopadla na hlavu Hummelse, ten byl ale pod tlakem a nebyl schopný pořádně zakončit. 

Tomáš Chudý
1. 9. 2017
reklama