reklama
20:45 • ME ve fotbale do 21 let • Skupina A
1:1
(0:0)
Česko. Vlajka
Česko
Vlajka Německa - sport
Německo
  • 66. Krejčí
  • 55. Schulz

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání ME ve fotbale do 21 mezi Českem a Německem. Výkop je ve 20:45 hodin.

ME 21 2015, Česko-Srbsko: Jan Kliment ME 21 2015, Česko-Srbsko: Jan Kliment | Foto: Milan Kammermayer

Česká lvíčata za malou chvíli čeká poslední zápas základní skupiny, ve kterém svedou ostrý boj o postup proti výběru Německa. Do semifinále postoupí z tabulky první dva týmy. Momentálně se Češi ve čtyřčlenné skupině nacházejí na druhém místě se třemi body, Němci jsou první s body čtyřmi. Velice důležité také bude, jak se bude vyvíjet souběžně hraný zápas Dánska (3 body) se Srbskem (1 bod). 

Jistotu účasti mezi nejlepšími čtyřmi celky šampionátu dá pouze výhra. V případě remízy by musel výběr Jakuba Dovalila doufat ve výhru Srbska nad Dánskem. Prohra znamená konec.

Kompletní program, tabulky a výsledky ME do 21 let naleznete ZDE.

Základní sestava Česka:

Koubek – Kadeřábek, Brabec (C), Kalas, Hybš – Petrák, Zmrhal – Skalák, Trávník, Frýdek – Kliment

Základní sestava Německa:

ter Stegen – Korb, Ginter, Heintz, Günter – Can, Kimmich – Younes, Meyer, Schulz – Volland (C)

Náhradníci:

Česko: Reichl, Pavlenka – Takács, Baránek, Jugas, Jánoš, Mat. Hanousek, Houska, Krejčí, Masopust, Přikryl

Německo: Horn, Leno – Knoche, Geis, Bittencourt, Mallı, Leitner, Demirbay, Arnold, Klaus, Gnabry, Hofmann

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko)

Právě probíhá předzápasová rozcvička.

Připomeňme si, že všichni postupující si navíc zajistí účast na letních olympijských hrách v Riu de Janeiru. Kdyby navíc z druhé skupiny postoupila Anglie, rozhodl by o účastníkovi her dodatečný duel mezi celky z třetích míst.

Trenér Dovalil dnes bohužel nemůže počítat s útočníkem Václavem Kadlecem, který si proti Srbsku poškodil vazy v kotníku a čeká ho až měsíční pauza. Stejně jako v sobotním utkání ho dnes nahradí Michal Trávník.

Trenér Jakub Dovalil věří, že český tým v boji o postup naváže na výkon proti Srbsku a z prvního poločasu proti Dánsku. "Pokud hráči budou hrát tak, jak odehráli ty tři poločasy, tak to bude super a nikdo se na ně nebude zlobit, ať bude výsledek jakýkoliv," prohlásil. "Nedá se moc spekulovat. Musíme se snažit podat co nejlepší výkon a uvidíme, jestli to bude stačit. Všichni víme, že nám může i nemusí stačit remíza. Samozřejmě informace o druhém zápase mít budeme, ale tím se nehodláme moc zatěžovat," dodal. Více ZDE.

ME 21 2015, Česko-Dánsko: Jakub Dovalil ME 21 2015, Česko-Dánsko: Jakub Dovalil | Foto: Milan Kammermayer

Největší kometou turnaje je bez pochyb český útočník Jan Kliment, který v sobotu proti Srbsku pomohl k výhře 4:0 hattrickem. Z jihlavského útočníka se rázem stal evropský transferní superhit. "Neustále mi zvoní telefon, chodí esemesky, maily, pořád se někdo na Honzu ptá. Kdo? Holanďani, opravdu špičkové kluby... Pak Němci, ale i kluby z Anglie, Skotska, Itálie. Jo vlastně - a taky jeden tým z Dánska," loví rychle z paměti útočníkův agent David Nehoda. "Konkrétnější bych zatím ještě být nechtěl. Na to je brzy. V pondělí jsme měli schůzku s panem Františkem Vaculíkem, majitelem jihlavského klubu. A dohodli jsme se na určité společné strategii, kterou budeme chtít při řešení té nečekané situace, která se kolem Honzy Klimenta rozvinula, v příštích dnech uplatnit," vysvětluje Nehoda. Více ZDE.

ME 21 2015, Česko-Srbsko: Jan Kliment ME 21 2015, Česko-Srbsko: Jan Kliment | Foto: Milan Kammermayer

Na ME do 21 let si dobře svou práci zatím plní brankář Hradce Králové Tomáš Koubek. V posledním zápase proti Srbsku předvedl dva jisté a důležité zákroky a vychytal čisté konto, proti Dánsku zase dlouho držel bodové naděje svého týmu. Dnes na opačné straně hřiště se proti němu postaví Marc-André ter Stegen, brankář Barcelony, který dokonce letos měl tu čest odchytat vítězný zápas finále Ligy mistrů Juventusu. Zajímavé srovnání obou brankářů si můžete prohlédnout v grafickém přehledu ZDE.

H2H - fotbal - Koubek vs Stegen

Stoper Tomáš Kalas se po odpykání disciplinárního trestu vrátil v sobotním druhém utkání českého týmu v základní skupině evropského šampionátu fotbalistů do 21 let proti Srbsku do sestavy a spolehlivým výkonem přispěl k výhře 4:0. Dvaadvacetiletý obránce věří, že když lvíčata předvedou stejný výkon i v úterý proti Německu, mohou uspět. "Nevím, jestli jsou Němci na jiné úrovni. Spíš záleží na nás, co předvedeme na hřišti. Pokud budeme hrát stejně jako v zápase se Srby, tak myslím, že i Německo bude porazitelné," řekl novinářům Kalas. Více ZDE.

ME 21 2015, Česko-Srbsko: Tomáš Kalas ME 21 2015, Česko-Srbsko: Tomáš Kalas | Foto: Milan Kammermayer

Hráči obou celků vstupují na hrací plochu. Čeští reprezentanti dnes budou hrát v červených dresech.

Následují státní hymny obou zemí.

Kapitáni Jakub Brabec a Kevin Volland se u předzápasovém losu zdraví s rozhodčími. Za malou chvíli se začne.

1

Utkání právě začalo výkopem Německa.

1

Petrák vybojoval míč a následně byl nedovoleně poslán k zemi Vollandem.

Jan Záškodný
23. 6. 2015
reklama