0:1p
0:0
Portugalsko
117. Quaresma

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z osmifinále Eura 2016 mezi Chorvatskem a Portugalskem. Utkání začne v sobotu 25. června ve 21:00.

Vyřazovací boje na Euru se rozjely, ten pravý turnaj konečně začíná. Levá část pavouka je fotbalovou veřejností hodnocena jako prostupnější, přesto už v osmifinále proti sobě svedla Chorvatsko a Portugalsko, tedy dvě mužstva z okruhu širších favoritů šampionátu. Chorvati ve skupině zářili a body velmi nešťastně jen v zápase s Českem. To Portugalci se spíše trápili a v hratelné skupině vybojovali postup třemi remízami. Přičemž Cristiano Ronaldo se probudil až ve třetím utkání. Kdo postoupí mezi nejlepších osm? Střetnutí startuje ve 21:00.

Euro 2016, Portugalsko- Island: Cristiano Ronaldo
Euro 2016, Portugalsko- Island: Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Sestava Chorvatska:

Subašič - Srna (C), Čorluka, Vida, Strinič - Modrič, Badelj - Brozovič, Rakitič, Perišič - Mandžukič. Trenér: Ante Čačič.

Náhradníci: L. Kalinič, Vargič - Čop, Čorič, Jedvaj, N. Kalinič, Kovačič, Kramarič, Pjaca, Rog, Schildenfeld, Vrsaljko.

Sestava Portugalska:

Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Mario, A. Silva, W. Carvalho, Gomes - Nani, Ronaldo (C). Trenér: Fernando Santos.

Náhradníci: Eduardo, Lopes - Bruno Alves, R. Carvalho, Eliseu, Éder, Moutinho, Pereira, Quaresma, Sanches, R. Silva, Vieirinha.

Chorvati přijeli do Francie s hvězdami nabitým kádrem a okamžitě byli pasováni do role nejvážnějšího černého koně turnaje. V prvním zápase přehráli Turky 1:0 gólem Modriče, následně ztratili vítězství nad Českem až v závěru a remizovali 2:2. O góly se postarali Perišič a Rakitič. Ve třetím utkání si mužstvo trenéra Čačiče dokonce vyšláplo na úřadující evropské šampiony Španěly, které porazilo díky brankám N. Kaliniče a Perišiče 2:1. Fotbalisté od Jadranu ovládli svou skupinu a na levé straně turnajového pavouka se jim otevírá cesta za velkým úspěchem. Chorvati se dosud účastnili pěti mistrovství Evropy a nikdy nedošli dále než do čtvrtfinále.

Euro 2016, Chorvatsko-Španělsko: Ivan Perišič slaví gól na 2:1
Euro 2016, Chorvatsko-Španělsko: Ivan Perišič slaví gól na 2:1 | Foto: Reuters

Portugalci byli nalosováni do relativně hratelné skupiny k Islandu, Rakousku a Maďarsku. Od začátku to však bylo ze strany party okolo trenéra Santose velké trápení. Proti Islandu sice vedli zásluhou Naniho, jenže nakonec z toho byla pouze remíza 1:1. Proti Rakušanům zase Ronaldo zahodil penaltu a zápas skončil bezbrankovým výsledkem 0:0. Před duelem s Maďary tak Portugalci ani neměli jistý postup a důležitý zápas skončil překvapivou přestřelkou 3:3. Ronaldo konečně dvakrát skóroval, trefil se také Nani. Portugalci museli dát zavděk postupu ze třetího místa se třemi body. Chorvati budou pro hráče z Pyrenejského poloostrova vážnou zkouškou. Historicky mají Portugalci z Eura tři bronzy a jedno stříbro.

Euro 2016, Portugalsko- Island: Portugalsko
Euro 2016, Portugalsko- Island: Portugalsko | Foto: Reuters

Srovnání střelců Ivana Perišiče a Naniho

Chorvatský kouč Čačič udělal oproti zápasu se Španělskem mnoho změn v sestavě. Zpět v obranné řadě jsou Domagoj Vida a Ivan Strinič, na jejichž návrat doplatili Tin Jedvaj a Šime Vrsaljko. Nebudou hrát ani Marko Pjaca a Marko Rog, do základní jedenáctky se totiž vrací hvězdný Luka Modrič a Marcelo Brozovič. Nikolu Kaliniče nahrazuje na hrotu urostlý kanonýr Mario Mandžukič.

Euro 2016,Česko-Chorvatsko: Jaroslav Plašil - Luka Modrič
Euro 2016,Česko-Chorvatsko: Jaroslav Plašil - Luka Modrič | Foto: Reuters

Ani trenér Santos nenechal svou jedenáctku po zápase s Maďarskem beze změny. Sedí obránci Vieirinha, Ricardo Carvalho a Eliseu. Místo nich si zahrají od první minuty Cédric Soares, José Fonte a Raphaël Guerreiro. V záložní řadě pro dnešek Adrien Silva vystřídal Joaa Moutinha, útočná dvojka Cristiano Ronaldo a Nani zůstává na placu.

Jose Fonte
Jose Fonte | Foto: Reuters

Oba soupeři se ve fotbalové historii potkali celkem třikrát a vždy se z vítězství radovali Portugalci. Na evropském šampionátu v roce 1996 Chorvati svému soupeři podlehli ve skupině 0:3. Přáteláky v letech 2005 a 2013 zvládli Portugalci lépe po výsledcích 2:0 a 1:0.

Utkání bude řídit španělská parta rozhodčích. Hlavním arbitrem bude Carlos Velasco Carballo, na čarách mu budou k ruce Roberto Alonso a Juan Yuste.

Zápas Chorvatska s Portugalskem bude hostit stadion Stade Bollaert-Delelis v městečku Lens. Stadion s kapacitou 35 000 míst převyšuje počtem sedaček počet obyvatel ve městě a tímto osmifinálovým utkáním se s Eurem rozloučí.

Stadiony pro Euro 2016: Stade Bollaert-Delelis, Lens
Stadiony pro Euro 2016: Stade Bollaert-Delelis, Lens | Foto: Reuters

Duel Švýcarska s Polskem se rozhodoval až v penaltách, druhými čtvrtfinalisty se po výhře nad Severním Irskem stali fotbalisté Walesu.

Hymny již zazněly a za pár okamžiků utkání započne. Chorvati budou hrát v červeno-bílých dresech s kostkovaným formátem, Portugalci v zeleném.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Chorvati zahájili utkání výkopem a okamžitě se vrhli do útočení. Perišičovi se nepovedlo odcentrovat z levé strany, zablokoval ho Cédric.

2.

Kostkovaní stále drží balon pod kontrolou. Perišiče tři Portugalci pouze přibrzdili, ale o míč ho nepřipravili. A tak může ve hře pokračovat virtuóz Modrič.

3.

Portugalci po dvou minutách ještě nehráli s balonem, Chorvati jim ho zatím prostě nepůjčují. Změnilo se to až teď, kdy vhazuje obránce Cédric.

4.

Srna si poradil s Gomesem, přihrávku na Brozoviče srazili Portugalci do zámezí. W. Carvalho ubránil Brozoviče také po chorvatském vhazování, před Patrícia se balon nedostal.

5.

Kapitán Srna poslal do pokutového území dlouhé vhazování, ale portugalská obrana dokázala míč vyhlavičkovat. Chorvati však na hřišti dominují.

6.

Čorlukova přihrávka neprošla až na Perišiče, ale Chorvati mohli za malou chvilku pokračovat ve hře. Rakitičův průnik zastavil Gomes a balon se odrazil k Patríciovi.

7.

Portugalci hrají poprvé v zápase delší dobu s balonem a z tribun se ozývá pískot. Mario poslal míč do šestnáctky, Ronaldo se do zakončení neprosadil.

8.

Zelení se pokoušejí hru vyrovnat a nyní se s míčem dopředu příliš nehrnou. Od Ronalda přilétla přihrávka až na půlící čáru, kde kombinuje Fonte.

9.

Míč je znovu u Chorvatů, Vida si ho vyměňuje s Čorlukou na obranné polovině. Na útočnou půlku se fotbalisté od Jadranského moře posouvají pozvolna.

10.

Po deseti minutách jsme ještě neviděli ani jednu střelu. Aktivněji začali Chorvati, ale ani oni se nemohou protlačit před Patríciovu branku.

11.

Modrič pronikl hřiště a předal balon Perišičovi. Ten pokračoval nahrávkou na Striniče, jehož centr už ale podruhé v zápase zablokoval Cédric.

12.

Strinič při vhazování hodně přešlápl, přesto se pokračovalo ve hře. Ta je přerušena po souboji Perišiče s Nanim. Portugalský útočník zůstává zatím sedět na trávníku.

13.

Nani musel opustit hrací plochu, ale vypadá to, že bude okamžitě pokračovat. Chorvati se dostali zpátky na balon, Srna vrací dozadu Čorlukovi.

14.

Badelj chyboval při rozehrávce a daroval míč Portugalcům. Chorvatům už hrozil rohový kop, míč však včas odvrátil pozorný Subašič.

15.

Portugalci se k prvnímu rohu přeci jen dostali a od praporku rozehrál Mario. Kostkovaní balon nadvakrát odvrátili, Brozovič jej odkopl až na útočnou půlku.

16.

Úvod zápasu je z obou stran docela opatrný a stále čekáme na první střelu. W. Carvalho měl v souboji s Rakitičem nohu hodně vysoko a byl mu odpískán faul.

17.

Vida u postranní čáry fauloval Naniho a rozhodčí Chorvatovi důrazně vyčinil. Zatím se to obešlo bez žluté karty, Nani a Ronaldo jsou od počátku důsledně bráněni.

18.

Ronaldo nenašel cestu po levém křídle přes Srnu, Pepe otočil hru na pravou stranu. Guerreiro se propracoval až k centru, ten ale přesný nebyl.

19.

Guerreiro pronikl doprostřed hřiště, tam ale dva souboje za sebou zvládli se štěstím Chorvati. A. Silva ukončil tuto pasáž hry nedovoleným zákrokem proti Brozovičovi.

21.

Ronaldo došlápl na nohu Srny, ale hned se chorvatskému obránci omlouval. Hra se odvíjela ve středu hřiště, později zasáhl před Mandžukičem brankář Patrício.

22.

Fonte před dvojicí Chorvatů zahrál raději do zámezí. Po vhazování získali míč Portugalci, dlouho jej ale proti presinku Chorvatů neudrželi.

23.

Badelj se při rozehrávce na středu octl pod tlakem Portugalců, ale Gomes ho nakonec vysvobodil útočným faulem. Cédric zvládl u rohového praporku poblíž Patrícia souboj se Striničem.

24.

Gomes se tlačil před Subašičovu branku, Chorvaty byl ale ubráněn. Hra se na několik desítek sekund otevřela, Ronalda musel zastavovat za cenu faulu Perišič.

25.

Tohle byla zatím největší šance zápasu! Guerreiro rozehrál standardní situaci centrem do vápna, odkud hlavičkoval Pepe nad branku. Pomezní však přehlédl ofsajd obránce Realu.

26.

Srna zakombinoval na pravé straně s Mandžukičem, vytáhlý útočník poté odcentroval. Perišič se k balonu nedostal, W. Carvalho byl ve vzduchu nejvýše.

27.

A. Silva zůstal ležet na trávníku poté, co absolvoval souboj s Modričem. Nyní už ale hra pokračuje, Portugalci rozehrávají vzadu nakrátko.

29.

Chorvatská rozehrávka je docela krkolomná. Čorluka přihrál skákavou přihrávku na Subašiče, který si s míčem zašpásoval na čáře mimo branku a posunul jej Vidovi.

30.

Nani se ukopl a odevzdal balon Chorvatům. Perišič unikl po pravém křídle, zaseknutím se částečně zbavil Guerreira, ale pálil jen do boční síťky.

31.

Badelj už si myslel, že bude po souboji a W. Carvalhem vhazovat, ale rozhodčí přisoudil míč Portugalsku. Badelj totiž fauloval a rozehrávat bude Pepe.

32.

W. Carvalho nádherně přenesl hru na Cédrica, jehož centr odvrátil před Nanim hlavou Vida. Opravdu se dnes zatím nejedná o žádnou ofenzivní podívanou.

33.

Mario navedl hru na střed hřiště a přihrál Nanimu. Od něj už se balon odrazil k Subašičovi a bylo po akci. Pro Portugalce je škoda, že si Mario s Nanim nevšimli nabíhajícího Cédrica.

34.

Střet Fonteho s Rakitičem skončil portugalským faulem, přičemž Fonte v závěru ještě přiostřil, když Rakitičovi šlápl na lýtko. Chorvati budou rozehrávat po přímém kopu také první roh.

35.

Srna kopl rohový kop do vápna, kde našel Mandžukiče. Ten ovšem nebyl v ideální střelecké pozici a hlavičkoval pouze mimo bránu.

36.

Portugalci se pohledně prokombinovali až pokutového území, Vida však zvládl odvrátit Naniho přihrávku. Modrič vrací balon stoperům.

37.

Guerreiro fauloval Srnu, jenž si zpracovával přihrávku od Perišiče. Na Rakitičův centr z přímého kopu si naskočil Vida, avšak hlavičkoval nepřesně.

38.

Perišič zahrál riskantně hlavou domů na Subašiče, ale vše pro Chorvaty dobře dopadlo. Na půlce hřiště už ale kombinují Portugalci.

39.

A. Silva nedovoleně zastavil Rakitiče a Chorvati bleskově rozehráli. Mandžukič se v souboji proti přesile do vápna neprobojoval.

40.

Rakitič se stal opět obětí faulu, Gomes jemně brnkl o Rakitičovu kopačku. Chorvatsko rozehrálo z poloviny hřiště na jistotu dozadu.

41.

Perišič přihrál na odkrytou levou stranu, kam si nabíhal Strinič. Jemu už se ale centr příliš nepovedl a Portugalci celkem v pohodě nebezpečí odvrátili.

42.

Ronaldo udržel balon na půlící čáře a sklepl jej na W. Carvalha. Akce Portugalců se potom ubírala po pravém křídle, na druhé straně zachraňoval Chorvaty odkopem do autu Srna.

43.

W. Carvalho přehlavičkoval po nákopu Subašiče Rakitiče a vhazovali Chorvati. Postupem času však skončil balon až u gólmana Patrícia.

44.

Vida zvládl souboj s Ronaldem a Chorvati mohou před koncem prvního poločasu ještě zaútočit. Znovu to ale vypadá, že z toho nic vážného nebude.

45.

Mario zajel do Perišiče a nabídl Chorvatům zajímavou standardní situaci. Ostrý centr Rakitiče odvrátil Pepe jen na roh. Nastavuje se jedna minuta.

45+1.

Z chorvatského rohu už nic nebylo, Vida si totiž pomohl útočným faulem proti Ronaldovi. Teď už běží poslední vteřinky první půle.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

První poločas očekávaného osmifinále nenabídl příliš atraktivní fotbal a diváci v Lens viděli jedinou šanci. Po přímém kopu Guerreira hlavičkoval nad Subašičovu branku Pepe, byť stál v ofsajdu, kterého si však rozhodčí nevšiml. Patrício žádnou chorvatskou příležitost likvidovat nemusel, a tak odešly týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Úspěšné přihrávky: 226 - 138

Ivan Perišič zaujal na turnaji nejen svými výkony, ale také patriotickými účesy. Pro zápas s Portugalskem zvolil tento.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle začala bez střídání. Mandžukič balon na hrací ploše neudržel, Portugalci po vhazování kombinují na obranné polovině.

47.

Čorluka odhlavičkoval míč z hranice šestnáctky a Chorvati potom raději zvolili jen odkop dopředu. Později se ale k balonu vrátili a Pepe musí svádět souboj s Perišičem.

48.

A. Silva chtěl přihrát na Ronalda, jenomže balon zachytil Modrič. Madridský středopolař zrychlil hru ve středu hřiště, ale nic závratného to nepřineslo. Vhazují Portugalci.

49.

Pepeho odkop napálil Rakitiče a poté se míč odrazil do zámezí. Portugalci rozehráli nakrátko, což se neukázalo být dobrým nápadem. Chorvati napadají hodně nepříjemně.

50.

Už po pěti minutách druhého poločasu Portugalci střídají. Ze hry je stažen André Gomes, kterého nahrazuje mladý supertalent Renato Sanches.

51.

Modrič se zatáhl mezi stopery a odtamtud diriguje rozehrávku. Na polovině hřiště ho ale zastavil A. Silva, a tak musejí Chorvati začít od samého začátku.

52.

Strinič se po narážečkách s Perišičem a Mandžukičem propracoval až k centru. Brozovič se neprotlačil do zakončení, ale získal alespoň roh.

53.

Kostkování rozehráli roh nakrátko a Rakitič následně ve vápně uvolnil Brozoviče. Ten střílel okamžitě z prvního doteku, ale Patrícia neohrozil. Na opačné straně vyběhl daleko z brány Subašič, aby si vzal balon do šestnáctky.

54.

Chorvati se snažili středem hřiště prokombinovat až k pokutovému území, ale nevyšlo jim to. A tak se míč vrací zpět dozadu k Vidovi.

56.

Fonte zastavil chorvatskou akci po pravém křídle tím, že poslal balon do zámezí. Modrič se pokusil o ránu z dálky, avšak branku Patrícia o mnoho metrů minul.

57.

Guerreira nepustil do úniku Modrič, do chorvatské rozehrávky se pak ale připletla nepřesnost. Sanches si v protiútoku vyměnil míč se spoluhráčem, avšak při pokusu o střelu balon netrefil vůbec dobře.

58.

Modrič stihl míč na hrací ploše na poslední chvilku, ale potom scházel uprostřed hřiště. Portugalci však místo brejku zvolili přihrávku na jistotu dozadu.

59.

Badelj byl faulován a Chorvati se postupně dostali po pravé straně k centru. Brozovičova vzdušná přihrávka ovšem skončila v zámezí za Patríciovou brankou.

60.

W. Carvalho vrátil míč portugalským stoperům, skutečně dnes vidíme až příliš mnoho přihrávek dozadu. Na útočné půlce Portugalci o míč rychle přišli.

61.

Strinič si bravurně zpracoval Čorlukův pas a zvládl i odcentrovat. Jenže před brankou Patrícia nebyl žádný z Chorvatů a Fonte tečoval míč do zámezí.

62.

Chorvati zahrávali standardní situaci od pomezní čáry a všichni vysocí hráči se stěhovali do vápna. Vida se dostal k hlavičce, ale branku těsně minul. Byla to velmi zajímavá šance, navíc za Vidou byl připraven hlavičkovat také Mandžukič.

64.

A. Silva dloubl míč do šestnáctky na nabíhajícího Naniho, který se chystal zakončovat ramenem. Strinič portugalského střelce nakopl, pokutový kop se ale nechystá.

65.

Mario si poradil se Srnou, ale dále už cesta nevedla. Po portugalském vhazování navíc španělský rozhodčí odpískal útočný faul proti Srnovi.

66.

Pepe nadvakrát vyhlavičkoval balon z nebezpečných prostor a Portugalci přešli do protiútoku. W. Carvalho poslal milimetrově přesný pas na Ronalda, kterého však ubránil Vida.

67.

Cédricův přetažený centr už Portugalci na hřišti neudrželi. Balon se později vrátil k Subašičovi, který jej nakopl dopředu.

69.

Sanches na pravém křídle uvolnil Cédrica, který rychle posunul po čáře na Naniho. Před ním roztáhl na trávníku závoru Vida a odehrál míč do autu.

70.

Rakitič si v souboji se Sanchesem pomohl rukama a Portugalci rozehrají přímý kop od postranní čáry. V posledních minutách patří hřiště jim.

71.

Přetažený centr z pravého křídla nalezl na zadní tyči Perišiče, který ale z hodně obtížné pozice pálil vedle. Cédric s touto střelou ani nepočítal, a tak Chorvata nechal vypálit.

73.

Mandžukič při napadání zavařil Pepemu, který se ze svízelné situace nakonec dostal. Ale Sanches později o balon na útočné polovině přišel.

74.

Srnův centr z pravé strany byl zablokován, o něco později zastavil Sanches chorvatského kapitána jen za cenu faulu. Velmi nebezpečný přímý kop pro Chorvaty.

75.

Rakitič rozehrával zkrácený rohový kop stříleným centrem na přední tyč, portugalská defenziva míč odvrátila daleko za šestnáctku.

76.

Patrício si v pohodě pohlídal centr Chorvatů z velké dálky. Pepe zase odhlavičkoval chorvatský odkop. Portugalci míč později vybojovali a postupně jdou dopředu.

77.

Oblouček z kopačky W. Carvalha zůstal u spoluhráčů nepochopen. Chorvati rozehráli nakrátko a kombinují vzadu. Vida si narazil s Modričem.

78.

William Carvalho (POR) stáhl za rameno Brozoviče a vysloužil si první žlutou kartu zápasu. Standardní situaci z levé strany se chystá rozehrát Rakitič.

79.

Rakitičovi se přímý kop vůbec nepovedl a balon skončil za brankou Patrícia. Utkání pomalu, ale jistě směřuje za prodloužením. Stále jsme neviděli jedinou střelu na branku.

80.

Čorlukův centr mířil na hranici velkého vápna a Perišič se pro míč musel vracet. Zkusil to z voleje, ale opět nemusel Patrício zasahovat.

82.

Sanches fauloval Badelje na půlce hřiště, o něco později zase Pepe nastavil stoličku Mandžukičovi. Rozehrávat budou Chorvati, Mandžukič zatím zůstává na trávníku.

83.

Mandžukič si pořádně natloukl záda a odbelhal za postranní čáru. Portugalci mezitím útočí po levém křídle.

84.

Ronaldo si v dnešním zápase ještě ani neškrtl, Čorluka uspěl v dalším hlavičkovém souboji s portugalským fenoménem.

85.

Sanches vběhl do Perišičovy přihrávky a Portugalci měli štěstí, že se balon odrazil k nim. Nani na útočné polovině bojuje proti Perišičovi.

86.

Sanches se na polovině hřiště vyhnul chorvatské kose a přihrál na levou stranu. Ani tamtudy se ale Portugalci neprosadili a Ronaldo mává rukama kolem sebe.

87.

Portugalci podruhé v zápase střídají. Utkání skončilo pro Joaa Maria, kterého na hřišti vyměňuje Ricardo Quaresma.

88.

Poprvé v celém utkání sahá ke změně chorvatský kouč Čačič. Mario Mandžukič opouští scénu a pouští na hřiště Nikolu Kaliniče.

89.

Do konce utkání už zbývají jen poslední minuty a Chorvati jsou na útočné polovině. Gólové šance ale prostě dnešnímu zápasu scházejí.

90.

Kostkovaní zůstávají u balonu a stěhují se na útočnou půlku. Ještě se bude hrát minimálně tři nastavené minuty.

90+1.

Srnův centr na Kaliniče odvrátil akrobatickým způsobem Pepe. Perišič o něco později těžký balon na hřišti neudržel a rozehrává Patrício.

90+2.

Quaresma prokličkoval po pravém křídle a vyzval k centru Cédrica. Chorvati nepřipustili v šestnáctce žádné komplikace.

90+3.

Pepe odhlavičkoval centr Chorvatů jen na rohový kop, který ještě červeno-bílí stihnou rozehrát.

90+4.

Rakitičův rohový kop odvrátil Ronaldo na přední tyči a rozhodčí poté druhý poločas ukončil. Druhá půle skončila.

Ve druhém poločase si dvě brankové příležitosti vypracovali Chorvati, ale Brozovič branku netrefil střelou z prvního doteku a také Vida hlavičkoval mimo. V závěru druhé půle už se v klidném tempu dohrálo bez branek, a tak se bude rozhodovat až v prodloužení. Také čtvrtý zápas Portugalců na turnaji skončil remízou.

91.

Ronaldo fauloval Srnu a Chorvati začínají prodloužení s míčem na kopačkách.

92.

Modrič se vyhnul A. Silvovi a Sanches už ho zastavil jen za cenu faulu. Kostkovaní budou rozehrávat standardní situaci z nějakých pětadvaceti metrů.

93.

Srnova rána z přímého kopu neprošla ani přes zeď. Hra pokračovala u rohového praporku, avšak Modričův centr přelétl portugalskou šestnáctku.

94.

Srna odcentroval z pravého křídla, ale míč trefil jen připraveného Pepeho. Perišič o něco později přizvedl nenápadný pas hlavou a Patrício musel zkontrolovat cestu míče nad břevno.

95.

Fonte odehrál míč do zámezí, Srna vhodil balon zpět mezi stopery. Prodloužení začali lépe Chorvati, kteří zatím soupeře k ničemu nepouštějí.

96.

Čorluka odvrátil portugalský centr a Chorvati se o něco později pustili do rychlého kontru. W. Carvalho netrefil míč a zakončovat z pravé strany mohl N. Kalinič. Míč mu ovšem sjel z kopačky a skončil daleko vedle.

97.

Střílený centr Srny z pravé strany odklidil Fonte mimo šestnáctku. Sanches byl pak v souboji o balon faulován Rakitičem.

98.

Cédric předal míč A. Silvovi, který však poslal balon přímo do protipohybu Quaresmovi. Portugalci se neprosadili a vhazují Chorvati.

99.

Modrič zachytil nepovedený odkop Portugalců a snažil se vysunout N. Kaliniče do dobré šance. Balon zachytil W. Carvalho, Modrič už pak v boji o míč ve skluzu neuspěl.

100.

Ne, střela na branku prostě stále nepřichází. Patrícia nezaměstnal ani Brozovič, jehož rána se znovu svezla po šajtli a skončila vedle branky.

101.

Centr z pravé strany do chorvatské šestnáctky odvrátil Čorluka. Na druhé straně se Chorvati provinili nedovoleným zákrokem.

102.

Quaresmův přímý kop prodloužil Badelj hlavou na roh. Toho se ujal znovu Quaresma, Pepe se k hlavičce neprosadil.

103.

Čorluka si ve skrumáži před brankou přivodil zranění a na trávník musí být povolána pomoc. Čorluka bude po promasírování pokračovat.

104.

Chorvati útočí po pravé straně, Srnův centr Portugalci odvrátili. Zbývá ještě jedna minuta do konce první poloviny prodloužení.

105.

Modričův centr nalezl na zadní tyči Perišiče, který ovšem branku z těžkého úhlu netrefil. V první půlce prodloužení se nastavuje jedna minuta.

105+1.

Srnův centr ani teď nenalezl žádného Chorvata v náběhu, a tak skončí první část prodloužení bez branek.

105+1.

První polovina prodloužení skončila.

Druhá část prodloužení začne za malou chvilku.

106.

Druhá polovina prodloužení právě začala.

107.

Ronaldo udržel balon u nohy na polovině hřiště a sklepl jej dozadu na spoluhráče. Akce po pravé straně úspěch nepřinesla, míč skončil u Subašiče.

108.

Portugalci naposled v zápase střídají. Adrien Silva končí svou pouť dnešním zápasem a nahrazuje ho Danilo.

109.

Strinič zahrál před Quaresmou do autu, po vhazování se Portugalci prokombinovali až na šestnáctku. Tam ale odrazy míče přály více Chorvatům.

110.

Ivan Rakitič si penaltu také nekopne, protože ho trenér Čačič stahuje ze hry. Posledních deset minut odehraje Marko Pjaca.

111.

Quaresmův centr se snažil nůžkami zakončit Nani, ale netrefil míč tak jako Shaqiri v odpoledním zápase. Vida odkopl míč do zámezí.

112.

Perišič byl zahnán až k rohovému praporku, kde ovšem pro Chorvaty vybojoval cenný roh. Toho se ujímá Brozovič.

113.

Brozovičův centr prolétl až na zadní tyč, odkud však Vida hlavou přestřelil! Patrício se k balonu nedostal, protože zakopl o Kaliniče.

114.

Nani vysvobodil rozehrávajícího Srnu útočným faulem. Chorvaty Vidova příležitost povzbudila a tlačí se dopředu.

115.

Pjacova přihrávka prošla až na Perišiče, jehož ránu zpoza velkého vápna Portugalci zablokovali. Po Srnově centru si pro hlavičku Kaliniče došel Patrício.

116.

Brozovič vybídl k úniku po levé straně Perišiče, který zvládl sprinterský souboj a odcentroval pod sebe. Nikdo ze spoluhráčů ale balon netečoval.

117.

Perišič ještě v pokračování akce trefil hlavou tyčku, ale z protiútoku se prosadili Portugalci! Sanches měl spoustu prostoru, míč se později se štěstím dostal až k Ronaldovi, jehož střelu vyrazil Subašič jen před sebe. Chorvatská obrana nechala volného RICARDA QUARESMU, a ten poslal míč hlavou do prázdné branky - 0:1!

119.

Chorvati se pochopitelně hrnou dopředu, ale mnoho času už jim nezbývá. Pjaca se sebevědomě proháčkoval až do vápna a vybojoval roh.

120.

Vedran Čorluka opustil hřiště a nahradil ho Andrej Kramarič. Portugalci zvládli rohový kop Chorvatů ubránit a odkopli balon dopředu.

120+1.

Nastavují se ještě dvě minuty. Quaresma se pustil vzadu do kliček a nakonec musel faulovat. Brozovič si chystá nebezpečnou standardní situaci.

120+2.

Nešťastným hrdinou zápasu je Vida, který zahazuje již třetí šanci. Nyní to měl ve vápně těžké, ale trefit se to z jeho pohledu dalo. Odražený míč však poslal jen těsně vedle.

120+2.

Utkání skončilo.

Ve druhé polovině prodloužení měli dlouho více ze hry Chorvati, ale Vida hlavou přestřelil a Perišič trefil tyčku. Portugalci se prosadili pár minut před koncem z brejku. Míč se náhodně dostal k Ronaldovi, jehož střelu vyrazil Subašič jen před sebe a Quaresma dorážkou rozhodl zápas. V nastavení prodloužení ještě mohl srovnat Vida, ale odmítl se stát hrdinou. Portugalci postupují do čtvrtfinále, kde změří síly s Polskem.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.