FC Sevilla - Benfica Lisabon

FC Sevilla
1:0
Benfica Lisabon

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále Evropské ligy mezi fotbalisty FC Sevilla a Benfiky Lisabon. Utkání začíná na stadionu Juventusu v Turíně ve 20:45.

Fotbal, finále Evropské ligy, Chelsea - Benfica: smutek Benfiky, Enzo Perez
Fotbal, finále Evropské ligy, Chelsea - Benfica: smutek Benfiky, Enzo Perez | Foto: Reuters

Všechno o dnešním zápase si přečtěte ZDE.

Trenér Sevilly Unai Emery se dnes rozhodl postavit tuto základní sestavu:

Beto – Coke, Pareja, Fazio, A. Moreno – J. Reyes, Mbia, Rakitič, Carriço, Vitolo – Bacca.

FC Sevilla logo
FC Sevilla logo | Foto: Aktuálně.cz

Jeho protějšek Jorge Jesús vsadil na tuto úvodní jedenáctku:

Oblak – Pereira, Luisão, Garay, Siqueira – Amorim, Gomes, Gaitán – Sulejmani, Lima, Rodrigo.

Zápas bude rozhodovat německá šestice v čele s Felixem Brychem, na pomezí mu budou pomáhat pánové Borsch a Lupp

Rozhodčí přivádějí oba týmy na hřiště.

1.

Začíná první poločas.

4.

Benfica má první velkou šance zápasu, Lima se zjevil sám před Betem, z úhlu jej ale nepropálil.

4.

Po následném rohovém kopu se provinil Gomes útočným faulem.

7.

První rohový kop si vynutila i Sevilla. Na centr Rakitiče si naskočil Gaitán, jeho hlavičku však hráči Benfiky odvrátily.

9.

První velkou šanci na skórování měla i Sevilla. Rakitič parádní kolmicí vysunul do pokutového území Baccu, který těsně minul Oblakovu bránu. Případný gól by stejně neplatil, Bacca byl v době přihrávky totiž v ofsajdu.

11.

FAZIO si vyšlápl ve středu pole na Gaitána a vidí od sudího Brycha první žlutou kartu zápasu.

12.

MORENO ze Sevilly kousek od rohu pokutového území svého týmu nepěkně sestřelil Sulejmáního a zcela po právu vidí od pana Brycha další žlutou kartu pro španělský tým.

15.

Obrovská šance pro Benfiku. Po střele Gaitána z rohu pokutového území vyrazil Beto míč před Garaie, ale ten vyslal z bezprostřední blízkosti jen slabou střelu a Beto vytáhl míč do zámezí.

16.

Amorim poslal po rohovém kopu odražený míč vysoko nad branku Beta.

20.

Rakitič vystřelil z 20 metrů na bránu Oblaka, střela se mu však nepovedla a jeho střela minula branku zhruba o tři minuty.

25.

SULEJMANI po tvrdém zákroku Morena nemůže pokračovat ve hře, střídá ho ANDRE ALMEIDA.

27.

Další Rakitičův pokus zpoza velkého vápna mířil na branku Oblaka, míč však zblokoval stoper Garay.

30.

Je tu první žlutá karta pro Benfiku, SIQUEIRA zastavil ve středu pole Reyese a za půl hodiny zápasu už vidíme třetí napomenutí zápasu.

33.

Rakitič znovu parádní kolmicí hledal za obranou Baccu, Luisao však ve skluzu jeho střelu odklidil do bezpečí.

36.

Reyes vyslal levačkou z rohu velkého vápna střelu na Oblaka, trefil však jen střed brány a slovinský brankář neměl s jeho pokusem potíže.

39.

Po rohovém kopu Rakitiče byl ve velkém vápně poslán k zemi Luisaem Bacca, sudí Brych však zůstává klidný.

40.

Hned z protiútoku vystřelil na bránu Beta Rodrígo, Vitolo však srazil míč do zámězí.

41.

Na rohový kop si vyskočil nejvýše kapitán Benfiky Luisao, jeho hlavička však mířila jen těsně nad bránu.

45+1.

V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.

45+1.

Benfica měla v nastavení obrovskou šanci na skórování. Po centru Amorima od pravé pomezní čáry zůstal u pravé Betovy tyče zcela osamocený Maxi Perreira, který lízl míč špičkou kopačky, portugalský gólman však fantastickým reflexivním zákrokem levou paží míč vyrazil.

První poločas skončil, i přes řadu šancí jsme v něm gól neviděli. Tu největší měl v závěru Maxi, gólman Sevilly Beto však předvedl parádní zákrok, a tak jdou oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

46.

Začíná druhý poločas.

49.

Benfica měla další dvě velké šance na skórování. Lima střílel z hranice pokutového území po přihrávce Amorima od brankové čáry, míč však vykopl do bezpečí těsně před brankovou čárou obránce Fazio, míč se pokusil do brány dorazit Rodrigo, míč však srazil do bezpečí další stoper Parejo.

52.

Z ojedinělé šance mohl skórovat Reyes, který další parádní kolmicí vysunul do gólové šance Reyese, ten však z 11 metrů minul levou tyč Oblakovy brány.

55.

Další střela Reyese, střelou z rohu pokutového území však zamířil jen doprostřed brány, kde stál Oblak.

59.

Po střele Gaitána srazil obránce Sevilly Pareja v pokutovém území míč rukou, sudí Brych však opět zůstává ledově klidný.

61.

Lima zkoušel štěstí střelou z úhlu z 20 metrů, bránu však netrefil.

63.

Další obrovskou šanci na skórování měl Reyes. Po centru Cokeho z pravé strany střílel z 10 metrů na Oblaka Reyes, který předvedl parádní reflexivní zákrok. Bacca se snažil míč dorazit, při tom ale kopl do stehna Oblaka, který se nyní svíjí na trávníku.

65.

Oblak se zvedá ze hřiště a bude pokračovat ve hře.

67.

Reyesův vysoký centr na zadní tyč vyboxoval do bezpečí oblak.

71.

Reyes byl u pravé postranní čáry sestřelen Siqueirou a jen těžce se zvedá ze hřiště.

72.

Benfica měla další velkou šanci na otevření skóre. Lima se ocitl sám v pokutovém území, na poslední chvíli mu však skočil do střely Coke.

76.

Garay se dostal v pokutovém území Sevilly ke střele z první, bránu však přestřelil.

78.

Sevilla poprvé střídá, JOSÉ ANTONIO REYES střídá a nahrazuje ho MARKO MARIN.

80.

Lima vysunul Rodríga, který střílel z hranice pokutového území, hradbu těl z hráčů Sevilly však neprostřelil.

84.

Benfica byla znovu blízko nyní už rozhodujícímu gólu. Vypálil zhruba z 25 metrů, Beto však konečky prstů vyrazil míč nad bránu.

85.

Benfica měla vzápětí další gólovou šanci. Po rohovém centru odcentoval z pravé strany Maxi Perreira, který našel na zadní tyči Garaye, který však v záklonu poslal míč těsně nad branku.

90+1.

Zápas nám dospěl do nastavení, budou se nastavovat dvě minuty.

Druhý poločas skončil, i ten skončil bez branek, a tak o vítězství musí rozhodnout až třicetiminutové prodloužení. Tentokrát byla mnohem aktivnější Benfica, i přes velké šance však gól nedokázala vstřelit.

91.

Začíná první prodloužení.

91.

Mbia se srazil hlavami s Gómesem a musí být ošetřován.

93.

Mbia se vrací na hřiště, bude tak pokračovat ve hře.

98.

COKE zastavil zhruba 25 metrů od brány Gaitána a Benfica tam má solidní šanci ohrozit branku soupeře.

99.

Ještě před zahráním přímého kopu odstupuje ze hry SUQUEIRA a nahrazuje ho útočník OSCAR CARDOZO.

100.

K přímému kopu se postavil Lima, Beto však vyboxoval míč do bezpečí.

101.

Střídající záložník Benfiky ALMEIDA vidí žlutou kartu za faul na Marina ve středu hřiště.

101.

V 11. minutě měl gól na kopačce sevillský útočník Bacca, který po další parádní kolmici Rakitiče šel z pravé strany zcela sám na Oblaka, křižnou střelou však jen těsně minul pravou tyč jeho brány.

104.

Sevilla podruhé střídá, zraněný je MARKO MARIN, který vstoupil na hřiště v průběhu utkání a nahrazuje jej útočník KEVIN GAMEIRO.

105+1.

První prodloužení skončilo. Sevillu mohl poslat do vedení Bacca, v obrovské šanci však minul branku.

106.

Začalo 2. prodloužení.

108.

Gomes vystihl špatnou rozehrávku Sevilly, jeho střela z 25 metrů však branku vysoko přestřelila.

111.

Je tu poslední střídání Sevilly, VITOLA nahrazuje FUGUEIRAS.

112.

Rakitičův centr sebral ze vzduchu brankář oblak.

116.

Oblak si zahrával při odkopu, na poslední chvíli však odkopl míč do zámezí.

119.

Naposledy střídá i Benfica. GAITÁNA střídá IVAN CAVALEIRO.

120+1.

Ve druhém prodloužení budou nastaveny dvě minuty.

Ani ve druhém prodloužení nepadl gól, a o vítězi tak rozhodne penaltový rozstřel.

0:1! Benfica vede, Lima se trefil po zemi k pravé tyči.

1:1! Bacca poslal míč nechytatelně pod břevno.

1:1! Cardozo míjí pravou tyč Betovy brány.

2:1! Mbia posílá Sevillu do vedení. Míč umíostil přesně k pravé Oblakovy tyči.

2:1! Ani Rodrigo neproměnil, vychytal jej u levé tyče Beto.

3:1! COKE poslal míč opět k pravé Oblakově tyči.

3:2! LUISAO odvrátil konec zápas, poslal míč do Betova protipohybu.

Je konec. KÉVIN GAMEIRO uklidil míč nekompromisně pod břevno a Sevilla vyhrává v penaltovém rozstřelu 4:2!

Sevilla se stává po Juventusu Turín, Liverpoolu a Interu Milán stává čtvrtým týmem, který vyhrává Evropskou ligu, respektive Pohár UEFA.

Naopak Benfica prohrála od roku 1962 i osmé finále evropského poháru v řadě, a její finálové prokletí se tak natáhlo o další rok.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z finále Ligy mistrů se těším na shledanou.