0:0
SFC Opava
73. Kanga
84. Tetteh

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání prvního kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Spartou Praha a SFC Opava. Duel začne  na stadionu na Letné v sobotu 21. července v 19:00.

Sparta nastupuje do ligového startu s Pulkrabem na hrotu, v sestavě je i nová posila Chipciu

Opava nastoupí na Letné nebojácně, se dvěma hroty Juřenou a Puškáčem

Sparta v minulé sezoně pátým místem vyrovnala nejhorší umístění v samostatné historii a cestu za nápravou se pokusí odstartovat doma proti Opavě. Letenským se nedařilo v přípravě, v níž ze sedmi zápasů jen dvakrát vyhráli.

SFC Opava se do nejvyšší soutěže vrací po 13 letech. Ve středu její zálohy nastupuje čtyřicetiletý Pavel zavadil, který se krátce mihl i ve sparťanském dresu.

Podpořit svůj tým se do Prahy vydala i více než tisícovka opavských fanoušků, pro které klub vypravil speciální vlak. Opava na sobotní zápas prodala všech 1029 přidělených lístků do hostujícího sektoru a vyjednal u Sparty ještě jeden sektor pro dalších 200 fandů.

Hráči nastupují na hrací plochu. Rozhodčími dnešního utkání jsou Palve Královec, na čarách Ivo Nádvorník a Kamil Hájek.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První šance - a měla ji Opava! Kayamba zatáhl míč po pravé straně, vracel pod sebe, ale Kuzmanovič nikým neatakován vysoko přestřelil.

6.

Stanciu táhl míč středem hřiště, kousek před vápnem po souboji s opavským obráncem upadl a dožadoval se faulu. Marně.

9.

Ben Chaim se na pravé straně hodně snaží. V 9. minutě centroval, brankář Šrom měl velké štěstí, že si míč nesrazil do vlastní brány.

11.

Chipciu střílel z vápna, tečovaná střela skončila těsně mimo branku. Z následného rohu Sparta nic nevytěžila.

13.

Po faulu na Kangu zahrával přímý kop Stanciu, našel hlavu Štetiny, jeho prudká hlavička ale mířila vedle branky.

18.

Ben Chaim si naběhl zprava před vápno, jeho tečovanou střelu nedokázal za záda Šroma umístit Pulkrab.

22.

Opava se v posledních minutách vymanila ze sparťanského tlaku. A naopak, jakmile hráči ve žlutomodrých dresech dostanou balon, rychle se přesouvají směrem k domácí brance.

25.

Sparťanské defenzivě dělá problémy hlavně Kayamba. Naposledy střílel z hranice vápna, ale sparťanská obrana jeho ránu zblokovala.

26.

Nyní se ale Kayamba zapsal do statistik ostrým zákrokem a žlutou kartou

30.

Sparta se v posledních minutách vůbec nedostává do zakončení. Opavské obranné trio s přehledem odvrací výpady domácích fotbalistů.

32.

Zatím to není Kangův zápas. Sparťanský záložník navíc vyfasoval žlutou kartu.

34.

No konečně! Ben Chaim upaloval na opavského gólmana z pravé strany, sám před Šromem ovšem nastřelil pouze brankáře.

38.

Žlutou kartu dostal sparťan Costa.

42.

Stanciu našel krásnou přihrávkou Kangu, který vlétl do vápna, jeho pumelice ale proletěla dva metry vedle opavské branky.

45.

Skončil první poločas utkání Sparta - Opava. Probíhá poločasová přestávka.

46.

Skončila přestávka. Začíná druhý poločas utkání Sparta - Opava.

52.

Sparta vstoupila do druhé půle dosti vlažně. Opava drží Stanciua a spol. v dostatečné vzdálenosti od branky.

57.

Matěj Pulkrab končí zápas v bolestech, ze hřiště odchází se zraněným kotníkem. Mladého sparťanského útočníka střídá Benjamin Tetteh.

58.

Chipciu byl ve vápně přišlápnutý, rozhodčí Královec zkoumá video…

59.

A penalta se nakonec nepíská.

63.

Po rohu hlavičkoval na první tyči Kulhánek, ale mířil mimo branku.

64.

Na rohy vede Sparta 7:0. Stav ale zůstává nezměněn.

66.

Po faulu na Stanciua bude Sparta kopat přímý kop z hranice vápna…

67.

Střela Stanciua mířila jen do boční sítě.

73.

Spartu vysvobozuje až chyba brankáře Šroma! Kanga napřáhl z velké dálky a míč propadl opavskému gólmanovi do sítě - 1:0.

78.

Na hřišti se objevuje možná trochu překvapivé jméno - Ben Chaima střídá Vukadin Vukadinovič. Byť do Sparty přestoupil loni v létě, premiéru v rudém dresu si odbývá až nyní.

80.

Právě Vukadinovič sebral Slezanům míč a vřítil se do vápna, jeho centr ale srazila obrana hostů.

82.

Počet platících diváků: 12 186.

84.

A je tu sparťanská pojistka! Benjamin Tetteh získal míč, jeho tečovaná rána skončila za zády opavského gólmana - 2:0. Je to první gól ghanského forvarda v dresu Sparty.

90.

Rozhodčí Královec nastavuje 3 minuty. Zápas se dohrává.

90+3

Konec utkání. Bolelo to, ale Sparta se nakonec dočkala tří bodů. Srdnatě bojujícího nováčka z Opavy srazil gól Kangy ze 74. minuty, na kterém měl velký podíl i brankář hostí Šrom. Druhou branku pak přidal ghanský mladíček Benjamin Tetteh.

To je od nás vše. Přejeme příjemný večer a u dalších online přenosů na shledanou.