33. Hovorka
81. Trávník
8. Cygankov
14. Garmaš

Dobrý den. Vítejte u online reportáže z utkání druhého kola základní skupiny Evropské ligy mezi Jabloncem a Dynamem Kyjev. Utkání začne ve čtvrtek 4. října 2018 ve 21:00.

Domácí Jablonec dnes rozhodně nebude v pozici favorita. Aktuálně šestý celek Fortuna ligy má dobrou formu, nicméně v pohárové Evropě se jedná o nezkušený celek. Na druhou stranu, pozice týmu, který může jen překvapit může Jablonci vyhovovat.

Naposledy se jablonečtí fotbalisté představili v Teplicích a připsali si vítězství 2:1. Předtím navíc doma výsledkem 3:0 znemožnili mistrovskou Plzeň, čímž dali zapomenout na poněkud smolné utkání v Rennes. Právě prvním zápase základní skupiny Evropské ligy přišel Jablonec o remízu až kvůli penaltě v nastavení druhého poločasu.

Jako jasný favorit jde do dnešního zápasu ukrajinský tým. Dynamo Kyjev letos bojovalo v předkolech Ligy mistrů, avšak nakonec se muselo smířit v Evropskou ligou. Právě v předkole Ligy mistrů si Kyjev poradil se Slavií, tudíž má na české celky příjemné vzpomínky.

V ukrajinské lize zatím Dynamo drží druhou příčku, když získalo 23 bodů. V posledních třech utkáních ale kyjevští hráči třikrát zvítězili, přičemž si udrželi skóre 7:0. Nicméně kromě vítězství proti Arsenalu Kyjev a Mariupoli Dynamo venku jen remizovalo na Slavii, v Oděse i proti Zorji a prohru zaznamenalo na půdě Ajaxu.

SESTAVA JABLONCE

Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman (C) - Masopust, Trávník, Považanec, Jovovič - Chramosta

Hanuš - Acosta, Břečka, Ikaunieks, Janković, Kubista, Sobol

SESTAVA DYNAMA KYJEV

Bojko - Kedziora, Burda, Kadar, Pivarić - Morozjuk, Sydorčuk (C), Bujalskij, Cygankov - Garmaš, Besjedin

Buščan - Duelund, Mikolenko, Rusin, Šaparenko, Šepelev, Sidcley

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Začátek zápasu je ze strany Dynama Kyjev poněkud neurovnaný. Hodně rychle teď musel hrát Burda, který do autu odvracel míč před napadajícím Chramostou.

3.

Pivarić podnikl výpad na levé straně, ale k ohrožení Hrubého akce nevedla. Jenže gólman Jablonce pak chyboval odkopem.

5.

Ani Jablonci se teď nepovedla finální část akce. Přišla pouze nepřesná souhra mezi Hovorkou a jedním ze spoluhráčů, načež přišel odkop Bojka.

6.

Pohlednou kombinaci teď vyprodukovali domácí. Jovović nalevo hrál s Hanouskem, nicméně tomu se centrem nepovedlo nalézt volného spoluhráče.

7.

Jablonec od začátku produkuje velmi zajímavou nátlakovou hru a Dynamo tak zatím nedostává prostor k výraznému ohrožení Hrubého.

8.

Tak to je velmi nepříjemný start pro domácí. Výbornou přihrávku za obranu Jablonce obdržel Morozjuk, který ale nezakončoval a ke střele do odkryté brány oslovil VIKTORA CYGANKOVA. Mladému záložníkovi zakončení nesedlo, ale i přes výrazné zpomalení Lischkou se míč došoural za brankovou čáru.

10.

Na konci 10. minuty mohlo být ještě hůře. Garmaš měl hodně prostoru za pokutovým územím a div, že střelou nedokázal trefit bránu.

12.

Hanousek sice zablokoval rozehrávku Garmaše, ale po vhazování Dynama přišel nedovolený zákrok na Morozjuka. Hosté budou pokračovat v další akci.

13.

Dobře si to nalevo dopředu namířil Jovović. Stáhli se proti němu hned dva hráči, nicméně Jablonec vybojoval aspoň vhazování.

14.

Něco nepochopitelného teď vyprodukoval Lischka. Domácí stoper míč na pár metrech daroval DENISU GARMAŠOVI a jeho technická střela k tyči propadla za marně se natahujícího Hrubého.

17.

Defenzíva Jablonce je zatím hodně ustrašená a prezentuje jednu nepřesnost za druhou. Dynamo může znovu kombinovat na útočné polovině.

18.

První žlutou kartu v utkání dostává Tomáš Holeš, který při napadání přišlápl nohu Viktora Cygankova.

20.

Domácí se v posledních desítkách vteřin vůbec nedostávají do nějaké kloudné kombinace. Dynamo pokračuje vhazováním u poloviny hřiště.

22.

Po zisku míče si to hosté rychlé namířili vpřed. Garmaš centrem hledal Besjadina, avšak toho si domácí defenzíva pohlídala.

23.

Rohový kop Jablonce teď rozehrával Michal Trávník. Jeho přihrávka sice našla Lischku, ale ten v záklonu hlavičkoval nad bránu.

24.

Opět se Jablonci podařila ofenzivně laděná akce. Jenže Hübschmanova skákavá střela mířila o kousek mimo tři tyče a o pár centimetrů navíc minula nohy Jana Chramosty.

26.

Domácí rozehrávali volný kop, avšak Považanec napálil hned prvního bránícího hráče. Trávník posléze chyboval nepřesnou šajtlí.

28.

Velmi dobře se teď Jablonec prezentuje v ofenzívě. Před chvílí sice přišla nepřesnost Jovoviče, nicméně hosté si pomohli faulem.

29.

Lukáš Masopust míč šikovně sklepl k Michalu Trávníkovi. Tomu ale selhalo zpracování, když si pomohl rukou.

30.

Lischka vyprodukoval další téměř fatální chybu, když nadvakrát pokazil rozehrávku. Naštěstí pro domácí přišlo podklouznutí Bujalského.

32.

Domácí dokázali výborně napadat a po centru z levé strany vybojovali rohový kop.

33.

Zvýšená aktivita Jablonce je odměněna. Rohový kop Michala Trávníka mířil na zadní tyč, kde byl úplně osamocený DAVID HOVORKA. Domácímu hráči míč spadl přímo na nohu a Bojko se proti zakončení k tyči natahoval marně.

35.

Domácí pokračují v ofenzívě. Tentokrát to byl Jovovič, který si míč nachystal na střelu. Výsledkem bylo příliš vysoké zakončení.

36.

Arťom Besjedin už si hodně koledoval o žlutou kartu, nicméně po důrazném skluzu zezadu mu bylo pouze slovně vyčiněno.

37.

Jovović si to skvěle středem namířil přímo na bránu Bojka. Bohužel ho v rozhodujícím momentu neposlechl míč a od domácího záložníka šel míč zadarmo k Bojkovi.

39.

Hodně důležitý zákrok předvedl Burda, kterého napadal rychlonohý Chramosta. Ukrajinský bek si ale počínal skvěle.

40.

Až na třetí pokus se Kyjevu podařilo zakončení po rohovém kopu. Výsledná střela putovala přesně do rukavic pozorného Hrubého.

41.

Další akce Dynama vypadala velmi nebezpečně. Cygankov se parádně uvolnil a pak oslovil Bujalského. Ten sice propasíroval míč přes Hrubého, ale z úhlu nezakončoval do prostoru brány a Hanousek míč dostal do bezpečí.

43.

Chramosta využil zaváhání Kadára a od brankové čáry posílal prudký centr před Bojkovu bránu. Gólman ukrajinského celku si poradil.

44.

V ofsajdu se nyní ocitl Jan Chramosta. Krátce před koncem základní hrací doby prvního poločasu tak nepřišlo další ohrožení Bojka.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1.

Jablonec pokračuje ve velké aktivitě a snaží se o vyrovnání. Další šance zatím nepřicházejí.

45+2.

Několik centrů prolétlo pokutovým územím před Bojkovou bránou. Následně byl nedovoleně atakován Jovovič.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Domácím se vůbec nepovedl úvod zápasu, když přišlo několik velkých chyb a dvě z nich byly potrestány. V osmé minutě se totiž prosadil Viktor Cygankov a o šest minut později uspěl také Denis Garmaš. Právě po dvou zářezech Dynama se ale Jablonec trochu vzpamatoval a výrazně zvýšil svou aktivitu. Odměnou bylo snížení Davida Hovorky, jež uspěl po rohu ve 33. minutě. V druhé půli tak český celek může bojovat o bodový zisk.

47.

Chramosta si šikovně zaběhl na levé straně a po jeho akci mohl zakončovat Tomáš Holeš. Jeho střela vylétla vysoko nad bránu.

48.

Hrubý si teď vůbec neporadil s odkopem po malé domů. Míč zamířil přímo do zámezí.

49.

Jablonec podnikl rychlou akci na Bojkovu bránu, nicméně Trávník se s roztažením hry ukvapil.

51.

Dynamo se v úvodu druhého poločasu vůbec nedostává blíže k bráně Hrubého. Na druhé straně si ale Chramosta pomohl nedovoleným zákrokem.

52.

Výborně si počínal Hovorka, který měl proti sobě rozběhnutého Cygankova, ale přesto míč dokázal uzmout ve prospěch Jablonce.

53.

Vladimir Jovovič si to namířil mezi dva soupeře a Mikola Morozjuk je po důrazném skluzu odměněn žlutou kartou.

56.

Stále se fotbalisté Kyjeva spíše soustředí na defenzívu. Jablonec je od Hovorkova gólu rozhodně aktivnější a zasloužil by si vyrovnání.

57.

Michal Trávník se odhodlal k razantní střele z nějakých třiceti metrů. Míč sice mířil do rukavic Bojka, ale Trávník byl odměněn potleskem tribun.

58.

Zezadu byl faulován Garmaš, což zapříčinilo žlutou kartu na konto Jakuba Považance.

60.

V úvodu 60. minuty Jablonec znovu přitlačil. Jovovič ale trefil Burdu a Hübschmanovo zakončení letělo vysoko nad bránu.

60.

Velmi dobře si počínal Trávníkl, který si míč na straně postrčil vpřed a vynutil si nedovolený zákrok Burdy.

61.

Sám faulovaný Trávník poslal centr do pokutového území. Domácí záložník našel hlavu Davida Lischky, nicméně ten zakončoval opět mimo.

63.

Dynamo chvíli kombinovalo na útočné polovině, ale posléze se muselo znovu bránit. Trávník zamířil o kousek mimo bránu.

65.

Prakticky neustále se hraje na polovině Dynama. Ukrajinský celek se téměř nedostává do blízkosti Vlastimila Hrubého.

66.

Dvakrát si Trávník míč výborně posunul, ale na třetí pokus už mu to nevyšlo.

67.

Až nyní se Dynamu podařila kombinace v blízkosti pokutového území a Garmašův centr letěl jen kousek nad bránu.

68.

Bleskově se jablonečtí fotbalisté dostali až k brankové čáře a získali tak rohový kop. Uvidíme, zda si dokážou připravit šanci.

69.

Trávník znovu hledal hlavu Davida Lischky. Právě jablonecký obránce si ale pomohl lehkým faulem.

71.

Také Tomáš Hübschman si neodpustil výraznou chybu. Následoval výpad Kedziory, nicméně jeho přihrávku před Besjedinem srazil Hovorka.

73.

Rychle se domácí dostali k pokutovému území. Poněkolikáté to zkoušel Trávník, ale ani tentokrát nezakončil přesně.

73.

Masopust dokázal odehrát míč před Bujalským, který jej okamžitě nakopl. Hlavní rozhodčí však souboj posoudil jako nezaviněný z kterékoliv strany.

76.

Zatímco se chystají první změny v sestavách, rozjíždí Jovovič další akci po levé straně.

77.

Z akce domácího mužstva bohužel nic nebylo. Nutno ale říci, že Dynamo zůstává za očekáváním a prozatímní vedení můžeme považovat za poněkud nezasloužené.

78.

První střídání Jablonce bude ofenzivního rázu. Davis Ikaunieks jde na trávník místo Jana Chramosty.

79.

Střídá také Dynamo. Hodně laxním tempem se ze hřiště poroučí Vitalij Bujalskij, jenž je nahrazen Volodymyrem Šepelěvem.

79.

Za zdržování při střídání je ještě Vitalij Bujalskij potrestán žlutou kartou.

81.

Naprosto zasloužené vyrovnání! Velkou chybu vyprodukoval Pivarić, což Masopust zužitkoval v rychlý výpad po pravé straně. Po narážečce s Ikaunieksem pak Masopust oslovil volného MICHALA TRÁVNÍKA, který dokázal zakončit do odkryté části brány.

82.

Josip Pivarić zahrál kousek před brankovou čárou rukou a po brance Trávníka vidí žlutou kartu.

84.

Dynamo se pochopitelně nechce smířit s vyrovnáním a začíná útočit. Z rohového kopu ale nezahrozilo.

85.

Jedovatý centr přilétl z levé strany. Od jednoho z hráčů se míč odrazil jen k Hrubému.

86.

Pro dnešek má odpracování Lukáš Masopust, jenž na hřiště vpouští Vojtěch Kubistu.

86.

Dlouhý centr dokázal posunout Ikaunieks, nicméně míč hlavou nedokázal výrazněji usměrnit.

87.

Favorizovaní hosté přidávají na otáčkách. Prudký centr musel odvracet Hübschman a ten jen o kousek minul vlastní bránu.

88.

Z rohového kopu si Kyjev nic nepřipravil. Navíc byl faulován Tomáš Hübschman.

90.

Nedovoleným zákrokem si pomohl Vojtěch Kubista. Hra je teď poměrně rozkouskovaná.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1.

Vladimir Jovovič to udělal skvěle, který si míč navedl na střelu levou nohou. Míč o decimetry minul vzdálenější tyč!

90+2.

Posledním střídaným hráčem domácích je Vladimir Jovovič, kterého nahradil Eduard Sobol.

90+3.

Garmaš ještě zahrozil jedovatou střelou, avšak ta letěla přesně k Hrubému.

90+3.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je u konce a domácí Jablonec nakonec bude spokojen. Úvod zápasu totiž domácím vůbec nevyšel, když po dvou chybách prohrávali 0:2. Ve 33. minutě však dokázal snížit Hovorka a Jablonec rázem získal mírnou převahu. V druhé půli pak byli svěřenci kouče Rady výrazně aktivnější, což vyústilo ve vyrovnávací branku Michala Trávníka. Po utkání s jasným favoritem tak jablonečtí fotbalisté slaví první bod v základní skupině Evropské ligy.