reklama
21:00 • Evropská liga • Skupina K
2:2
1:2
Synot liga - FK Jablonec nad Nisou - logo
FK Jablonec
FK Dynamo Kyjev
FK Dynamo Kyjev
  • 33. Hovorka
  • 81. Trávník
  • 8. Cygankov
  • 14. Garmaš

Dobrý den. Vítejte u online reportáže z utkání druhého kola základní skupiny Evropské ligy mezi Jabloncem a Dynamem Kyjev. Utkání začne ve čtvrtek 4. října 2018 ve 21:00.

Domácí Jablonec dnes rozhodně nebude v pozici favorita. Aktuálně šestý celek Fortuna ligy má dobrou formu, nicméně v pohárové Evropě se jedná o nezkušený celek. Na druhou stranu, pozice týmu, který může jen překvapit může Jablonci vyhovovat.

 

Naposledy se jablonečtí fotbalisté představili v Teplicích a připsali si vítězství 2:1. Předtím navíc doma výsledkem 3:0 znemožnili mistrovskou Plzeň, čímž dali zapomenout na poněkud smolné utkání v Rennes. Právě prvním zápase základní skupiny Evropské ligy přišel Jablonec o remízu až kvůli penaltě v nastavení druhého poločasu.

Jako jasný favorit jde do dnešního zápasu ukrajinský tým. Dynamo Kyjev letos bojovalo v předkolech Ligy mistrů, avšak nakonec se muselo smířit v Evropskou ligou. Právě v předkole Ligy mistrů si Kyjev poradil se Slavií, tudíž má na české celky příjemné vzpomínky.

 

V ukrajinské lize zatím Dynamo drží druhou příčku, když získalo 23 bodů. V posledních třech utkáních ale kyjevští hráči třikrát zvítězili, přičemž si udrželi skóre 7:0. Nicméně kromě vítězství proti Arsenalu Kyjev a Mariupoli Dynamo venku jen remizovalo na Slavii, v Oděse i proti Zorji a prohru zaznamenalo na půdě Ajaxu.

SESTAVA JABLONCE

 

Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman (C) - Masopust, Trávník, Považanec, Jovovič - Chramosta

 

Hanuš - Acosta, Břečka, Ikaunieks, Janković, Kubista, Sobol

SESTAVA DYNAMA KYJEV

 

Bojko - Kedziora, Burda, Kadar, Pivarić - Morozjuk, Sydorčuk (C), Bujalskij, Cygankov - Garmaš, Besjedin

 

Buščan - Duelund, Mikolenko, Rusin, Šaparenko, Šepelev, Sidcley

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Začátek zápasu je ze strany Dynama Kyjev poněkud neurovnaný. Hodně rychle teď musel hrát Burda, který do autu odvracel míč před napadajícím Chramostou.

3.

Pivarić podnikl výpad na levé straně, ale k ohrožení Hrubého akce nevedla. Jenže gólman Jablonce pak chyboval odkopem.

5.

Ani Jablonci se teď nepovedla finální část akce. Přišla pouze nepřesná souhra mezi Hovorkou a jedním ze spoluhráčů, načež přišel odkop Bojka.

6.

Pohlednou kombinaci teď vyprodukovali domácí. Jovović nalevo hrál s Hanouskem, nicméně tomu se centrem nepovedlo nalézt volného spoluhráče.

7.

Jablonec od začátku produkuje velmi zajímavou nátlakovou hru a Dynamo tak zatím nedostává prostor k výraznému ohrožení Hrubého.

8.

Tak to je velmi nepříjemný start pro domácí. Výbornou přihrávku za obranu Jablonce obdržel Morozjuk, který ale nezakončoval a ke střele do odkryté brány oslovil VIKTORA CYGANKOVA. Mladému záložníkovi zakončení nesedlo, ale i přes výrazné zpomalení Lischkou se míč došoural za brankovou čáru.

10.

Na konci 10. minuty mohlo být ještě hůře. Garmaš měl hodně prostoru za pokutovým územím a div, že střelou nedokázal trefit bránu.

12.

Hanousek sice zablokoval rozehrávku Garmaše, ale po vhazování Dynama přišel nedovolený zákrok na Morozjuka. Hosté budou pokračovat v další akci.

13.

Dobře si to nalevo dopředu namířil Jovović. Stáhli se proti němu hned dva hráči, nicméně Jablonec vybojoval aspoň vhazování.

14.

Něco nepochopitelného teď vyprodukoval Lischka. Domácí stoper míč na pár metrech daroval DENISU GARMAŠOVI a jeho technická střela k tyči propadla za marně se natahujícího Hrubého.

17.

Defenzíva Jablonce je zatím hodně ustrašená a prezentuje jednu nepřesnost za druhou. Dynamo může znovu kombinovat na útočné polovině.

18.

První žlutou kartu v utkání dostává Tomáš Holeš, který při napadání přišlápl nohu Viktora Cygankova.

20.

Domácí se v posledních desítkách vteřin vůbec nedostávají do nějaké kloudné kombinace. Dynamo pokračuje vhazováním u poloviny hřiště.

22.

Po zisku míče si to hosté rychlé namířili vpřed. Garmaš centrem hledal Besjadina, avšak toho si domácí defenzíva pohlídala.

reklama