AC Sparta Praha
15. Smejkal
13. Kozák
85. Hašek

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 3. kola fotbalového MOL Cupu mezi Jihlavou a Spartou Praha. Zápas začíná v 17:00.

Do MOL Cupu se ve 3. kole zapojují také celky, které se zúčastnily předkol či dalších bojů v evropských pohárech. Kromě obou pražských "S" a Plzně jde také o Jablonec a Mladou Boleslav. Zbylé týmy Fortuna:ligy už zasáhly v předešlém kole a o kolo dřív i týmy z druhé nejvyšší soutěže. Právě tým z Fotbalové Národní ligy nyní na svém hřišti přivítá prvoligového velikána. Jihlava po roce bojující o postup změří síly s pražskou Spartou, která měla jen necelé tři dny na to se vzpamatovat z výprasku v derby. V neděli totiž doma podlehli Letenští svému rivalovi ze Slavie 0:3. Je sice předčasné po 10 kolech říkat, že už nemůže Sparta bojovat o titul, ztráta dvanácti bodů na sešívané ale již teď vypadá nesmazatelně. Proto je pohár šancí na trofej a udobření si publika.

Do derby šel Jílkův tým pozitivně naladěn, po nepříliš dobrém období dokázal totiž týden před derby uspět ve Zlíně a navíc ještě neinkasovat. Jenže přišel tvrdý pád na zem. Domácí derby nepřineslo žádné pozitiva, ba naopak, zakopalo letenský celek ještě hlouběji, než byl před duelem ve Zlíně. Prohrát doma derby s rivalem, ještě navíc 0:3, to s psychikou hráčů určitě zamává. Hodně špatně se cítí i fanoušci, také pro ně budou chtít fotbalisté Sparty napravit svou reputaci a zajistit si v poháru povinný postup přes druholigový celek.

V této sestavě dnes naskočí na trávník Sparťané. Chybí Hložek i Lischka, kteří zůstali v Praze a absolvovali trénink. V sestavě se poprvé objevuje letní posila Vindheim, na stoperu se představí Hacko, Frýdek se vrací na levý kraj obrany. Na hrotu dnes nastupuje Libor Kozák podporován ze stran Plavšićem a Karlssonem.

Jenže v Jihlavě to tak jednoduché nebude, klub z Vysočiny totiž okupuje momentálně druhou příčku druhé nejvyšší soutěže. Za hlavu hodil křivdu z baráže, kdy podle nich i kvůli zásahům rozhodčích podlehli Karviné. V ligové soutěži Kučerův tým vyhrál 6x a jen dvakrát prohrál, nestačí tak na zatím velmi suverénní Pardubice. Hodně sebejistě si Jihlava počínala i v předešlých kolech MOL Cupu. V Humpolci dokázala vyhrát 9:0 a tenisovým skóre 6:1 uspěli jihlavští fotbalisté i v Houstouni. Teď konečně hrají doma a o motivaci mají postaráno, vytáhnout se proti Spartě chce každý.

Tuto jedenáctku vyšle na hřiště trenér domácí Jihlavy Radim Kučera.

Oba celky jsou již na hrací ploše a nastupují ve svých klasických barvách dresů. Jihlava tradičně ve žlutém, Sparta v rudé kombinaci dresů.

Utkání začalo.

2

V úvodu se oba týmy jednou pokusily procpat do zakončení, ale vždy akce skončila ještě před místem, odkud by se dalo zakončovat.

4

Kozák se dostal k míči ve vápně, jenže poté nedokázal míč dobře přiklepnout spoluhráčům.

6

Podruhé dobře zakombinovali Plavšić s Frýdkem a bude z toho druhý rohový kop.

6

7

Kangův rok dopadl k noze Vindheima na zadní tyči. Jenže osamocený norský bek špatně zpracoval a rána z úhlu už pak nepřekvapil přízemní ranou Veselého v bráně Jihlavy.

13

Sparta po tišší pasáži udeřila zásluhou Libora Kozáka. Ten převzal ve vápně převzal dlouhý míč od Frýdka, otočil a parádní ranou na zadní tyč otevřel skóre.

15

Jenže zhruba po minutě hry je srovnáno. Javůrkův centr byl lehce sražený a prošel až na hranici penaltového puntíku, kde si naběhl Smejkal a skvěle míč umístil za Nitu.

20

Plavšić je dnes hodně aktivní na levé straně, tentokrát jej ale zastavil praporek pomezního. Srbský rychlík stál v ofsajdovém postavení.

23

Dobrá pasáž jihlavských, aktivní byl Rezek, ale ani jeho centr ani následná zpětná hlavička nikoho ze spoluhráčů nenašly.

29

Sparta se snaží tvořit, jenže přichází hodně nepřesných přihrávek a do koncovky se favorit vlastními chybami nedostává.

34

Sparta má stále velký problém s tvorbou hry. Drží sice míč více na svých kopačkách, jenže většinou na vlastní půlce. Přes dobře napadajícího soupeře se Pražané nedokáží dostat.

37

Mikuš se po chybě Mandjecka dostal k míči a zkusil zhruba z 22 metrů vypálit. Trefil jen ale připraveného gólmana Nitu.

38

Mandjeck napravil chybu a skvěle našel za obranou Karlssona. Ten mohl z úhlu pálit v dobré pozici, jenže hledal ještě před prázdnou bránu Kozákovi. Toho ale skvěle dostoupil Tijani.

44

Karlsson pěkně vybízel Vindheima kolmicí do vápna, jenže míči dal až přílišnou razanci a norský obránce byl u míče později než domácí brankář.

45+1

Po chybě Vaculíka Tijani musel takticky poslat k zemi Plavšiće, za což obdržel žlutou kartu.

První půle skončila nerozhodně 1:1.

První půle přinesla dvě branky, jednu na každé straně. Sparta byla jasným favoritem a už ve 13. minutě se dostala do vedení díky pěkné ráně Kozáka. Jenže ani ne do dvou minut bylo srovnáno, když domácí Jihlava využila nekoncentrace v defenzívě letenských. Sparta měla sice míč častěji na svých kopačkách, jenže spoustou nepřeností se připravovala o možnost jít do šance. Zatím po derby nevypadá vůbec dobře naladěna.

Druhá půle začala. A to o pár minutek později, protože se několik domácích hráčů zapomnělo v šatně.

47

Frýdek zkoušel od rohového praporku centrovat, trefil však jen boční síť.

48

Smejkal se krásně dostal přes Mandjecka, ve vápně ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

49

Sparta poprvé střídá. Kouč Jílek mění Martina Frýdka za Matěje Hanouska.

51

Jihlava je v úvodu druhé půle hodně aktivní, v krátké době bude zahrávat už druhý rohový kop.

52

Rezek šikovně prostrčil na Javůrka, který vyzkoušel z rohu vápna nepříjemnou střelu, Nita musel do vzduchu vyrážet na další roh. Vysočina v tlaku.

53

Domácí fanoušci už se radovali z druhé branky, jenže ještě před zakončením byl Jawovi odmáván ofsajd. VAR dnes k dispozici není, Jihlava ale vstoupila fo druhé části skvěle.

55

Neuvěřitelně, jak individuálně zdatní jsou ofenzivní hráči Jihlavy. Mikuš famózně prošel až do koncovky asi přes 3 hráče, jenže z hranice vápna trefil Kayu. Zlobit se mohlo v lepší pozici stojící Jawo.

56

Kartu barvy svého dresu si vysloužil Rezek za zastavení brejku Sparty.

59

Poprvé v druhé půli něco předvedla Sparta. Nejprve Kanga pálil z první zevnitř vápna, skvěle ale zasáhl Veselý v bráně Vysočiny. Za minutku se do dobré střelecké pozice dostal i Trávník, bránu však netrefil.

64

Překvapivé střídání Sparty. Hřiště opustiů Guélor Kanga, nahradil jej Martin Hašek.

68

Veselý nedokázal udržet střílený centr Plavšiće, naštěstí první u míče byl záložník Jihlavy Lacko.

70

Přímý kop z větší vzdálenosti zkusil poslat na bránu Karlsson, těsně však přestřelil.

70

Změna také v kádru Jihlavy. Odchází mladý obránce Svoboda, místo něj přišel Filip Novotný.

76

Sparta střídá už potřetí v tomto utkání. Graiciar vystřídal na hrací ploše nevýrazného Karlssona.

79

Sparta pomalu přebírá iniciativu, do gólové šance se však nedostává a to ani po rohových kopech.

81

Druhá změna v sestavě Jihlavy. Aktivního hroťáka Jawiho nahradil Matěj Koubek.

85

Sparta zatlačila Jihlavu, té došla šťáva několik minut byli domácí pod zámkem. Zablokovány byly rány Kozáka i Trávníka, míč poté doputoval k Vindheimovi, jehož centr dostal z malého vápna hlavou do brány Martin Hašek.

88

Zkušený Lukáš Vaculík přepustil své místo na hrací ploše Filipu Vedralovi.

89

Poté, co Vedral vyhrál hlavičkový souboj, zkoušel pálit Koubek z rohu vápna, pokus byl zablokovaný. Jihlava bude zahrávat rohový kop.

90

Nastavují se 4 minuty.

90+2

Vypadá to, že Jihlava už nemá sílu v závěru dojít si pro vyrovnání. Sparta nastavení kontroluje docela pohodlně.

90+4

Jihlava v poslední minutě nastavení vybojovala rohový kop, mna který si naběhl do vápna i brankář Veselý.

90+4

Tak to byl infarktový závěr. Po několika tečích se dostal míč k Tijanimu, jenže urostlý stoper domácích v 100% šanci trefil jen nohu gólamana Nity.

Je konec, Sparta postupuje do dalšího kola MOL Cupu po výhře 2:1 v Jihlavě.

Sparta nakonec dokázala splnit roli favorita a postoupila do 4. kola MOL Cupu. V Jihlavě se její výhra ale nerodila lehce. Po úvodní trefě Kozáka srovnal do dvou minut Smejkal. V první půli pak působili letenští nervózně a s míčem hodně chybovali, nedokázali soupeře z druhé ligy přehrát. Navíc na začátku druhé části zhruba 10 minut tlačila Jihlava a měla velké šance na vedoucí trefu. Pražané však tlak soupeře přestál ia v závěru se ukázalo, že měli víc sil a unavené domácí potrestal v 85. minutě Martin Hašek. V nastavení ještě mohl srovnat Tijani, ale Sparta vedení uhájila a po nepřesvědčivém výkonu jde v poháru dále.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.