Evropská liga • 3. předkolo - odveta • 19:45

2:3
FK Jablonec
72. N. Jørgensen, 88. Santander
14. Wágner, 53. Greguš, 83. Pospíšil

Dobrý den, vítejte u online reportáže z odvetného utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Kodaní a Jabloncem. Výkop je v 19:45 hodin.

EL, Jablonec-Kodaň: Filip Novák
EL, Jablonec-Kodaň: Filip Novák | Foto: Milan Kammermayer

Jablonec dnes bude muset na půdě dánského vicemistra dohánět manko z předešlého zápasu. V úvodním utkání podlehl doma s Kodaní 0:1, větší postupové šance do další fáze soutěže jsou tedy na straně dánského soupeře. O jediný gól se před týdnem postaral v 51. minutě Benjamin Verbič, který napřáhl za hranicí pokutového území a balón z jeho pravačky skončil až v šibenici branky Hrubého.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FK Jablonec - FC Kodaň 0:1 (0:0)

Branka: 51. Verbič. Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare (všichni Fin.). ŽK: Hübschman - Delaney. ČK: 69. Tecl (Jablonec). Diváci: 4830.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman - Masopust (62. Tecl), Greguš, Pospíšil (62. Trávník), Crnkič - Wágner (76. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Kodaň: Andersen - Ankersen, M. Jörgensen, Antonsson, Augustinsson - Toutouh (63. Kvist), Amartey, Delaney, Verbič (81. Kusk) - Santander (87. Pourié), N. Jörgensen. Trenér: Solbakken.

Základní sestava FC Kodaň

Andersen – Ankersen, Antonsson, M. Jørgensen, Augustinsson – Kvist, Amartey, Delaney (C), Verbić – Santander, N. Jørgensen.

Základní sestava FK Jablonec

Hrubý – Karavajev, Pernica, Beneš, Novák – Hübschmann (C) – Masopust, Pospíšil, Greguš, Crnkić – Wagner.

Náhradníci

FC Kodaň: Christensen – Høgli, Nilsson, Kusk, Remmer, Pourié, Hendriksson. Trenér: Stale Solbakken.

FK Jablonec: Bárta – Kysela, Rossi, Mingazow, Doležal, Romera, Trávník. Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Rozhodčí: Leontios Trattou – Michael Soteriou, Sotiris Viktoros.

V odvetném utkání bude trenér Šilhavý ve své sestavě postrádat útočníka Stanislava Tecla, který v předchozím střetnutí zcela zbytečně oslabil svůj tým ostrým faulem za červenou kartu. Hosté si už poté své vedení v početní výhodě v poklidu pohlídali.

Čtyřiadvacetiletý hráč po utkání důrazně popřel, že by byl nehezky vypadající zákrok na hostujícího Augustinssona úmyslný. "Byl tam nějaký odražený míč a já v žádném případě nechtěl protihráče faulovat. Chtěl jsem ho zablokovat, aby nenakopnul dlouhý míč na naši polovinu. Bohužel jsem ho trefil přímo na nohu," kroutil bývalý hráč Plzně hlavou. Vinu za zpackaný závěr zápasu ale neodmítl. "Asi to vypadalo jako brutální faul, ale tak to nebylo. Do souboje jsem šel s tím, že chci hrát balon. Bohužel svou hloupostí jsem nás připravil o největší tlak v závěru," poznamenal Tecl. Více ZDE.

EL, Jablonec-Kodaň: Stanislav Tecl
EL, Jablonec-Kodaň: Stanislav Tecl | Foto: Milan Kammermayer

Po úvodní prohře však Jablonečtí nabrali důležitý optimismus a do odvety si věří. Hráči severočeského klubu se po minulém utkání vesměs shodli, že byli lepším týmem. "Kodaň tady nepředvedla vůbec nic, vždyť ani neměli pořádnou šanci. Dokázali jsme je před půl rokem porazit na soustředění a od té doby se moc nezměnili. Pojedeme se tam porvat o postup. Stále je to hratelné," uvedl stoper Luděk Pernica. S Pernicou souhlasil i další obránce Filip Novák. "Rozhodně to nebyl jejich den, nedařilo se jim. Neměli ani gólovou šanci, nějaký závar nebo přečíslení a stejně vyhráli. To je na tom to nejhorší. Myslím, že jsme byli lepší, ale na to se bohužel nehraje. Naše ambice jsou pořád stejné, chceme postoupit. Nic nevzdáváme, je to pořád jen 0:1." podotkl Novák.

Slavia - Jablonec (Pernica a Novák slaví gól)
Slavia - Jablonec (Pernica a Novák slaví gól) | Foto: CPA Eduard Erben
0:1!

Připomeňme si, že jen o 45 minut dříve začal zápas dalšího českého týmu ve 3. předkole Evropské ligy. Slovan Liberec si do Izraele přivezl domácí výhru 2:1 a má k postupu nakročeno i v odvetě. Ve 33. minutě totiž po brance Pavelky Slovan vede nad Kirjat Šmonou 1:0!

O změnách stavu tohoto zápasu Vás budeme průběžně informovat.

Trenér Šilhavý pro klubový web nastínil způsob hry, jakým se bude chtít Jablonec dnes proti svému soupeři prezentovat. " Budeme chtít hrát jednoduše, nehrát komplikovaně odzadu. Možná ten začátek můžeme zjednodušit přechodovou fází dlouhou přihrávkou a dostat se do hry. Pak si myslím, že bychom měli být nebezpečnější do jejich obrany. Věřím tomu, že jsme schopni si šance vytvořit a být efektivní a produktivní. Samozřejmě víme, že pokud chceme pomýšlet na postup, tak musíme dát gól. A to minimálně jeden."

Základní jedenáctky obou mužstev už jsou na hrací ploše, za malou chvíli se začne. Jablonec hraje v černých dresech, domácí v bílém.

Zápas právě začal výkopem Jablonce.

1

Hosté to ihned zkoušeli dlouhým nákopem směrem dopředu na rozběhnutého Crnkiče, ten byl však uhlídán.

2

Jablonec je stále u míče a přes brankáře Hrubého zahájil své další útočné snažení.

3

Po akci Crnkiče bude Jablonec zahrávat první rohový kop utkání.

Dobrá zpráva z Izraele. Liberec už nad Šmonou vede 2:0. Ve 44. minutě zvýšil náskok Slovanu krásnou ránou z dálky Šural. Teď už má Slovan k postupu hodně blízko, Šmona by musela ve druhém poločase vstřelit čtyři góly.

EL, Kirjat Šmona-Liberec: radost Liberce
EL, Kirjat Šmona-Liberec: radost Liberce | Foto: Reuven Schwartz, Yedioth Aharonoth
4

Do domácího vápna posílal míč Novák, Kodaň se ubránila. Posléze Jablonec ztratil balon po nepovedené přihrávce Beneše.

6

Na delší dobu nyní zakombinovali i domácí, neprošli však přes dobře stojícího Greguše, který byl následně faulován.

8

Masopust se snažil podél své pravé strany probít přes Agustinssona, obránce Kodaně ale poslal k zemi nedovoleným zákrokem.

10

Přihrávku Verbiče vystihl Pernica, Kodaň se však opět dostala k míči a postupnou kombinací se snaží dostat do blízkosti jablonecké šestnáctky.

11

Akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou, pro míč si v poklidu došel brankář Hrubý.

12

Crnkič si pěkně narazil s Wágnerem, do vápna Kodaně posléze posílal vzdušný míč Greguš, na který však nejvýše vyskočil Jørgensen.

14

Jablonec vede 1:0! Karavaev potáhl míč podél pravé strany a odcentroval jej do šestnáctky Kodaně. Po zmatcích před brankou domácích se posléze gólově prosadil Wágner, který dostal balon do sítě hlavou! Při svém zakončení byl zasažen kopačkou do obličeje, radost z úspěchu mu to ale určitě nepokazilo.

17

Domácí po obdržené brance ihned chtěli navrátit nerozhodný stav a po svém tlaku se propracovali k rohovému kopu. Jablonec ale nebezpečné minuty přestál.

20

Hra se nyní odehrává ve středu hřiště, po faulu na Pospíšila si zahraje Jablonec.

22

Novák nejdříve čistě odzbrojil Ankersena, ve druhém případě si už však počínal nedovoleně. Kodaň bude ze strany hřiště zahrávat standardku.

22

Obrana Severočechů zůstala pevná, Jablonec navíc mohl z protiútoku zahrozit. Je z toho však pouze autové vhazování.

23

Po centru Nováka se opět mohl gólově prosadit Wágner, míč však do branky neprotlačil, do cesty se mu postavila tyč!

26

Greguš ve vzduchu nejdříve zadribloval s míčem a posléze jej posílal za obranu domácích. Pospíšil se ale k jeho nabídce přes domácí val neprodral.

0:3!

V Izraeli už, a to nejspíš můžeme říct, hotovo! Marek Bakoš zvýšil na začátku druhé půle už na 3:0 pro Liberec, který tak míří do 4. předkola Evropské ligy.

EL, Kirjat Šmona-Liberec: radost Liberce | Foto: oz mualem, yedioth aharonoth
28

Jablonec se z vlastní poloviny snažil dostat dopředu dlouhým pasem na Wágnera, ten proti přesile ale neměl žádnou šanci míč podržet.

31

Jorgensen byl ve snaze vystřelit na branku hostů zablokován Pernicou, brankář Hrubý ještě stále nemusel úspěšně zasahovat.

32

Nyní ale bude muset být v pozoru. Po faulu Jablonce bude posílat míč do jeho vápna Augustinsson.

33

Útočník Wágner si dobře splnil i své obranné povinnosti při standardce soupeře, míč odhlavičkoval na rohový kop. Ani z něj se ale naštěstí Kodaň nedokázala prosadit.

34

Poslední minuty však patří domácím, kteří Jablonec uzamkli před brankou Hrubého. Krátce se dostal k míči Hübschman, rychlou přihrávku na rozběhnutého Crnkiče ale pokazil.

36

Verbič se hbitě dostal před Karavaeva, jeho střílený centr prolétl celou jabloneckou šestnáctkou. V akci však i nadále pokračovali domácí, zastavil jej až ofsajd Santandera.

38

Hübschman reklamoval hru rukou Kodaně, akce ale pokračovala dál a situaci musel zachraňovat nedovoleným zákrokem Pernica. Z přímého kopu poté Kodaň dostala míč pouze na horní síť jablonecké branky.

41

Jablonec se zatáhl dozadu, Kodaň ale na jeho obrannou hru zatím nedokáže nic vymyslet. Z tribun domácích se občas ozývá i pískot.

43

Kodaň to zkoušela podél své pravý strany, i tam ale narazila na připravenou hráz hostů. Hru pro Jablonec uklidnil Masopust, který vyvezl míč až na půli soupeře.

45

Augustinsson si předkopl balon před Karavaeva, na hrací ploše ho ale posléze už zachytit nedokázal, a tak bude Hrubý odkopávat od své brány.

Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.

45 + 1

Po faulu domácích chtěl Jablonec ze středového kruhu ještě poslat míč do vápna Kodaně. Rozhodčí jim to však už nedovolil a první poločas končí.

Právě skončil první poločas.

Hráčům Jablonce se povedlo smazat náskok soupeře z úvodního utkání již v první půli, když se před brankou domácích hlavou gólově prosadit Wágner. Útočník Jablonce mohl posléze přidat i druhou svou trefu, ze skrumáže ale orazítkoval tyč. Ve druhé části prvního poločasu poté byla aktivnější Kodaň a častěji držela míč na svých kopačkách, k žádné výraznější šanci se ale přes kvalitní obranu hostů nedostala.

Druhý poločas právě začíná, vykopává Kodaň.

46

Úvodní nápor domácích zakončoval střelou zpoza vápna Delaney, Hrubý jeho ránu vyráží na rohový kop.

47

I této situaci se Severočeši ubránili, domácí se však kombinací i přes svého brankáře dostali opět do šestnáctky Jablonce a vybojovali další roh.

49

Míč zatím ve druhé půli polovinu Jablonce příliš neopouští, Kodaň chce rychle srovnat stav. Před branku Hrubého centroval Santander, jeho nepřesný nákop těsně prolétl nad břevnem.

50

Beneš předvedl při rozehrávce fatální chybu, když balon naservíroval svému soupeři. Kodaň ale přečíslení na branku naštěstí nevyřešila dobře.

51

Pospíšil byl před vápnem domácích seslán k zemi, rozhodčí ocenil nedovolený zákrok žlutou kartou a udělil ji Kvistovi. Jablonec bude zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice.

52

Jablonec vede 2:0! K přímému kopu se postavil Ján Greguš a s nabídnou situací si poradil náramně! Míč přes zeď domácích zatočil ideálně k levé tyči a brankář Andersen neměl žádnou šanci. Domácí nyní musí vstřelit minimálně dva góly, aby postoupili.

55

Wágner si dobře pokryl míč před Amarteyem, který s ním neměl trpělivost a jabloneckého útočníka fauloval. Kodaň nyní působí poněkud nervózněji, nutno dodat, že se není čemu divit.

57

Masopust ve spolupráci s Wágnerem udržel míč pro Jablonec před napadající dvojicí kodaňských fotbalistů. Sebevědomí je nyní na straně českého zástupce.

59

Andersen se ve vápně Jablonce složil k zemi a za podpory domácích fanoušků se dožadoval penalty. O pokutový kop se však v žádném případě nejednalo, pokračuje se dál.

61

Kvist své místo na hřišti přenechal Kuskovi.

62

Santander si svými emotivními gesty směrem k rozhodčím vysloužil žlutou kartu. Nelíbilo se mu, že mu sudí odpískali útočný faul na Nováka.

0:3!

V Izraeli je konec. Slovan Liberec nečekaně snadno rozstřílel Kirjat Šmonu 3:0 a slaví postup do čtvrtého předkola Evropské ligy, kam má třicet minut před koncem tohoto zápasu nakročeno i Jablonec. Více o zápase Slovanu čtěte ZDE.

63

Verbič ve snaze proniknout do vápna Jablonce narazil na obrannou hráz hostů. Za svá peprná slova k hlavnímu rozhodčímu následně uviděl červenou kartu. Jablonec má zápas nyní plně ve své moci.

65

Centr Karavaeva před branku Andersena nenašel žádného hráče v jabloneckém dresu, míč nyní drží opět Kodaň.

66

Je zde další žlutá karta, tentokrát pro Jablonec. Faulem se provinil Hübschman.

67

S nákopem Kodaně z přímého kopu si Jablonečtí poradili a nyní se dále soustředí na pozornou obranu.

68

Brankář Hrubeš byl nyní rychle na zemi po střele Amarteye a míč ukořistil ve svých rukavicích.

70

Jorgensen se neprosadil přes Beneše, míč se však odrazil na kopačky domácích a po další jejich střele budou zahrávat roh.

71

Kodaň snižuje na 1:2! Jablonec se rohu ubránil a mířil do protiútoku, míč však vybojoval Amartey, který pasem poslal do šance Santandera. Kodaňský útočník si v situaci počínal chytře, když se kličkou dostal přes Pernicu a následně poslal balon i za záda Hrubého.

74

Po dalším rohovém kopu Kodaně se dral k hlavičce Santander, ve výskoku si ale pomohl faulem. Odkopává Hrubý.

75

Jablonec střídá. Lukáše Masopusta nahradil Ruslan Mingazov.

76

Kodaň je i v oslabení herně aktivnější. Jablonec se možná zbytečně příliš zatáhl.

77

Hrubý si dobře došel na centr domácích, míč ukradl z hlavy Santanderovi. Se svým odkopem nyní příliš nepospíchá.

79

Střelec druhé jablonecké branky Ján Greguš dostává za svůj faul ve středu hřiště žluté napomenutí.

80

Střílený centr Ankersena z pravé strany byl ztečován přímo do rukavic Hrubého. Jablonec si může v klidu vydechnout.

Jablonec opět střídá, hřiště opouští Wágner, do hry jde Doležal.

82

Jablonec vede 3:1! Třetí branka hostů pravděpodobně znamená jejich postup do dalšího kola. Zpoza šestnáctky si dobře posunul míč na svou levačku Pospíšil a krásnou trefou do horní částí branky prostřeluje Andersena! Domácí nyní musí opět dvakrát skórovat, mají na to zhruba 10 minut.

84

Po faulu Hübschmana bude Kodaň posílat míč do jablonecké šestnáctky.

86

Své obranné povinnosti si dobře odvedl Greguš, když nadvakrát vybojoval míč a posléze ve spolupráci se svými kolegy jej odpálil daleko pryč do bezpečí.

Hosté opět vystřídali, skončil Tomáš Wágner, zahraje si Martin Doležal.

87

Kodaň snižuje na 2:3! Tak přeci jen to bude ještě drama! Santander si skvěle vyskočil na centr ze strany v podání Ankersena a hlavou ještě vykřesává naděje pro domácí!

89

Po další kodaňské akci byli domácí blízko dalšímu ohrožení jablonecké branky! Naštěstí jim však byl odpískán útočný faul.

Rozhodčí bude nastavovat 5 minut!

90 + 2

Jablonec přišel při své rozehrávce o míč, vhazovat budou domácí a pravděpodobně se bude očekávat rychlý nákop do vápna Jablonce.

90 + 3

Po dalším centru domácích má balon v náruči Hrubý.

90 + 4

Jablonečtí nyní dobře pozdrželi hru na polovině domácích. Kodani se však míč podařilo vybojovat a nyní se opět hraje před šestnáctkou Jablonce.

90 + 5

Beneš se s odraženým míčem nepáral a odkopává jej daleko za půlící čáru.

90 + 5

Mingazov nyní na půli soupeře vybojoval faul. Rozehrávat bude Jablonec, to už vypadá dobře.

90 + 6

Hraje se už přes nastavený čas, po nákopu Kodaně se dostal k hlavičce Nilsson, ale netrefil branku!

90 + 6

Zápas právě skončil!

Jablonec zásluhou tří gólů na hřišti soupeře postupuje do další fáze předkola Evropské ligy. Po krásné brance Pospíšila na 3:1 to už vypadalo, že Jablonec dohraje zápas v klidu do konce, Kodaň totiž v této době již hrála bez vykartovaného Verbiče. Těsně před koncem se však ještě ujala hlavička Sandandera a drama bylo na světě. I přes závěrečný nápor domácích si však už Jablonec svou výhru pohlídal.

Pro dnešek je to ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.