1:2
CFR Kluž
58. Šural
45+1 Kapetanos, 90+4 Sougou

Dobrý den, vítejte u online přenosu z odvety 3. předkola Ligy mistrů, v němž se pokouší o postup Slovan Liberec. Utkání Severočechů proti rumunské Kluži začíná na stadionu U Nisy ve středu 8. srpna v 19:00.

Do začátku zápasu zbývá zhruba 40 minut, a tak si můžeme již představit sestavy obou týmů. Liberec vyběhne na hřiště ve složení: Bičík - Fleišman, Kelič, Karišík, Lyulka - Šural, Bosančič, Janů, Vácha, Breznaník - Blažek

V týmu Jaroslava Šilhavého jak vidno chybí Jiří Štajner, kterého ze hry dlouhodobě vyřadila plicní embolie, ale i obránce Jan Nezmar. Ten je ovšem na rozdíl od Štajnera a dalšího zraněného Michala Rabušice alespoň na lavičce. V sestavě taské chybí Ondřej Kušnír.

"V minulé sezoně se nám zranění vyhýbala. Bohužel si to teď vybíráme, navíc ve špatnou dobu na začátku nového ročníku. Musíme to ale zvládnout a nějak se s tím porvat i za kluky, kteří nemohou hrát," uvedl ofenzivní záložník Josef Šural, který se v minulém ligovém kole blýsknul hattrickem a zařídil výhru nad Duklou 3:2.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 4. května v Liberci. Michael Rabušic (vpravo) z Liberce a Lukáš Kubáň ze Slovácka. | Foto: ČTK

Sestava Kluže: Mário - Camora, Rada, Cadú, Pinto - Edimar, Sare, Vass, Sougou - Bastos, Kapetanos.

Připoměňme si ještě, že před týdnem Liberec prohrál v Kluži 0:1 brankou domácího kapitána Cadúa, který proměnil poměrně přísnou penaltu. Slovan ovšem díky brankáři Davidu Bičíkovi přežil několik velkých šancí soupeře, a tak je pro něj výsledek 0:1 z prvního zápasu i přes nastřelenou tyč ještě poměrně ucházející.

Referát ze zápasu si můžete přečíst zde, glosář experta Aktuálně.cz Luďka Mádla zde.

"Samozřejmě výsledek 0:1 je výhodnější pro Kluž, ale ještě před sebou máme druhý poločas. Myslím, že není nemožné, abychom výsledek smazali," věří v obrat trenér Jaroslav Šilhavý. "Bude to riziko, že nesmíme dostat branku. Může se stát, že zápas dojde třeba až do prodloužení. Uděláme pro postup vše," burcuje záložník Lukáš Vácha

Rumuni si na postup velmi věří, i díky výsledku prvního zápasu. "Liberec je dobré mužstvo, v prvních dvou kolech české ligy vstřelil sedm branek, ale my jsme možná ještě lepší mužstvo. K tomu, abychom se kvalifikovali dál, musíme zítra dát nějakou branku. Velmi důležité ale bude, abychom první branku nedostali my," tvrdí trenér Andone. "Penalty jsme netrénovali, věřím, že postoupíme dříve."

Odvetu třetího předkola Ligy mistrů mezi Libercem a Kluží bude soudcovat belgická čtveřice sudích v čele s Serge Gumiennym.

Ještě než začne U Nisy samotný zápas, můžeme se podívat, jak si vedou ve třetím předkole další týmy. Již včera v mistrovské části postoupil BATE Borisov, který vyřadil maďarský Debrecín. Další senzaci už asi nezopakuje lucemburské Dudelange, jež po vyřazení Salcburku prohrálo s Mariborem 1:4 a v domácí odvetě již stihli inkasovat. K postupu je blízko i izraelská Šmona (stav dvojzápasu s Baku je průběžně 4:1) a Helsinborg (který přehrává Slask Vratislav rovněž 4:1). V nemistrovské části je zatím jediným postupujícím přes léto notně posílené Dynamo Kyjev, které přehrálo Feyenoord Rotterdam celkově 3:1.

Tak Dudelange je již vyřazeno, po vítězstvích 4:1 a 1:0 postupuje NK Maribor.

Oba týmy již nastupují na hřiště, odveta třetího předkola Ligy mistrů mezi Slovanem Liberec a CFR Kluž může začít!

Uktání právě začalo.

1

Liberec zatím nepustil Kluž k balonu ale zhruba minuta přihrávek nakonec vyústila jen do nadýchaného centru Bosančiče, který lapil snadno Mario.

3

Rumuni zatím nic kloudného nepředvedli, Liberec nadále drží balon, ale není nebezpečný, protože si přihrává těsně za půlící čarou.

4

Kapatenos se vyřítil do rychlého brejku ale balon nakonec zadrbal a jeho přihrávka vyústila jen do hodně nepřesné rány Edimara.

6

Vácha dlouhým nákopem hledal Šurala a po zákroku obránce se bude kopat první rohový kop.

6

Bosančičův centr do malého vápna hostující obrana odvrací.

8

Breznaník s Bosančičem kombinovali na pravé straně vápna, ale nic z toho nakonec nebylo. Respektive tím "nic" byl jen přetažený centr na zadní tyč.

9

Rada nakopl míč přes celé hřiště a liberecký Karišič raději hlavičkoval do bezpečí autu.

10

Na Blažkovi hodně visel Rumun Rada, ale belgický sudí mu nakonec žlutou kartu neudělil.

11

Bastos se dostal k hlavičce a registrujeme první střelu na bránu. I když místo střely bychom klidně mohli zaznamenat "špatně zpracování". Ale Bičík musel zasáhnout i tak.

13

Blažek zajel na oplátku do Rady a dal mu řádně pocítit pojizerskou pohostinnost.

13

Druhá střela Bastose na bránu. Tentokrát chtěná a přeci jen o něco nebezpečnější, nicméně ani tak neměl Bičík problémy.

15

Pěkná akce Liberce. Po levé straně pronikl Šural a našel na malém vápně nabíhajícího Blažka, který ovšem míč dostal na paty, a z těžké pozice netrefil branku.

16

Šural se dral do akce po nákopu ze zadních řad, nicméně podle sudích si počínal v souboji s hostujícími beky až příliš razantně.

19

Bastos rozehrál do křídla a Pintův centr se snesl na spojnici Bičíkovy branky. Žádné nebezpečí pro branku domácích z toho ale nebylo, neboť zakroucený míč předtím již přešel zadní čáru, a tak je z toho jen odkop od brány.

21

Vácha vysouval do akce Breznaníka, ale ten byl v těsném ofsajdu.

23

Fleišman může být rád, že za ostrý skluz neviděl žlutou kartu. Belgický sudí ovšem zatím jen varuje ukazováčkem.

24

Následný centr do vápna obrana Slovanu v pohodě odvrací.

25

První rána Liberce na branku Kluže a hned hodně nebezpečná. Fleišman prostrčil od levého kraje míč na Breznaníka a ten pohotově vypálil z úhlu na branku Mária, jenž s námahou vyrazil míč před sebe.

Michal Breznaník při utkání Liberec - Plzeň
Michal Breznaník při utkání Liberec - Plzeň | Foto: Eduard Erben
26

A o chvilku později střílel znovu Breznaník a k tomu i hrdina zápasu s Duklou Šural, ovšem jejich rány hostující gólman v pohodě kryje.

30

Liberec je nadále aktivnější a prosazuje se především po dlouhých kolmicích obránců na rozběhnutá křídla, ovšem tato taktika mu zatím vyloženou gólovou šanci nepřinesla.

31

Fleišman se v tísni před vlastní brankou zbavil soupeře elegantní patičkou a vysloužil si potlesk tribun.

34

Liberec opět zkusil akci nákop na rozběhnuté křídlo, ovšem Lyulka centr do vápna Kluže nezvládl.

35

Dobrá šance Liberce a opět z pravé strany. Breznaník našel Bosančiče a ten zpětnou nahrávkou vyzval ke střele rozběhnutého Váchu. Jeho pokus z ideální vzdálenosti ovšem hostující beci zblokovali.

36

O chvilku později zkoušel pozornost Mária Blažek, a ikdyž jeho střela k brankáři hostů prošla, přesně našla místo sítě jen jeho náruč.

37

Na střely vede Liberec už 7:2 a v první půli je zatím jednoznačně aktivnější. Z hostujícíh hráčů zatím hrozí pouze Bastos, jinak ovšem Kluž hodně zaostává za svým domácím výkonem.

39

Blažka vysunul do brejku Vácha, ovšem zkušený forvard se již po několikáté nechal lapit do ofsajdové pasti.

40

Bosančič pokazil rychlý brejk, ale naštěstí pro domácí byl faulován, a tak z toho bude alespoň nadějná standardní situace.

41

Fleišmanův centr hledal naběhvnušího Keliče, ovšem míč před ním ukopl Camora.

42

Po faulu Janů budou z podobné situace ohrožovat branku Slovanu hosté.

42

Proti pokusu Bastose ovšem vyběhl Šural a míč zblokoval.

42

Zblokovaný centr Fleišmana znamená další rohový kop pro Liberec.

43

Šural se dostal k hlavičce, ale jeho kštice balon posunula jen do zámezí.

44

Šural opět bojoval o nakopnutý centr k pravé lajně, ale bylo to z jeho strany až příliš tvrdé. Na zemi se ocitl Camora.

45

Sougou si pohrál s Fleišmanem a vybojoval na pravé straně vápna dobrou standardní situaci.

45

Centr Edimara končí po bloku Janů za zadní čarou.

45+1

A liberecké naděje na Ligu mistrů vysává Kluž jako Dracula z její transylvánské domoviny. Po opakovaném centru Bastose se prosadil střelou hlavou k tyči Kapetanos a zaznamenává klasický gól do šatny. Slovan teď musí vstřelit tři branky, aby si zajistil postup do play off.

První poločas končí.

Máme tedy za sebou první poločas, který skončil pro Liberec hodně nešťastně. Slovan byl sice v první půli lepším týmem, ovšem prosadit se nedokázal. Do kolen jej naopak poslala trefa Řeka Kapetanose, jehož v nastavení neuhlídal po centru Bastose Vácha. Dokáže tým jaroslava Šilhavého předvést v druhé půli minimálně třígólovou útočnou smršť, kterou potřebuje k postupu?

Podle průběžných výsledků se staly dalšími postupujícími týmy Helsinborg a Šmona. Jen zázrak by připravil o postup Andrlecht, jenž vede nad Ekranasem v součtu tří poločasů již 8:0. Lukáš Mareček je zatím jen na lavičce belgického týmu.

Druhý poločas utkání Slovan Liberec - CFR Kluž právě začal.

46

Šural šlapákem sestřelil Sareho a vidí první žlutou kartu v zápase.

46

Blažek zkusil vypálit zpoza vápna, ale jeho rána byla stejně slabá jako nepřesná.

47

Rohový kop pro Liberec.

47

Jenže Fleišman se do hlavičky tlačil až moc a sudí píská jeden z mnoha faulů na Camoru.

48

Blažek krásně potáhl balon, prohodil si soupeře "housličkami", a po narážečce s Váchou se ocitl ve vápně s míčem na noze; ovšem místo střely volil další kličku, kterou beci vystihli, a tak z této šance nebylo nakonec nic.

50

Bastos se dostal po narážečce s Sougouem ke střele, ovšem jeho pokus zblokoval skluzem Janů.

52

Další roh pro Liberec.

52

A po ztečované střele Bosančiče z úhlu ještě jeden.

53

Tentokrát lapil centr do vápna Mário.

54

Kluž drží balon, nečekaný vstřelený gól jí zdá se pomohl k lepšímu výkonu.

54

Liberec střídá, defenzivního záložníka Janů nahrazuje Morozenko.

55

Morozenko pěknou příhrou vyzval do akce Šurala, ale ten si to namířil mezi tři protihráče a o balon záhy přišel.

56

Morozenko zdá se hru rozhýbává, Liberec teď krouží přihrávkami kolem vápna Kluže...

58

V 58. minutě dramatizuje utkání Josef Šural, kterého krásnou přihrávkou do volného prostoru vyzval ke skórování Vácha. Šural si sice míč špatně zpracoval ale špičkou kopačky nakonec míč dopravil podél brakáře Mária do sítě! Liberec - Kluž 1:1 (celkové skóre dvojutkání 1:2).

59

Nebezpečného Rafaela Bastose střídá Muresan.

62

Blažek vidí za simulování žlutou kartu.

63

Po dobré práci Šurala přichází rohový kop.

63

Fleišman se na přední tyči ale neprosadil.

64

Na rohy mimochodem vede Liberec 7:1. ale co je to platné, když po tom svém jediném Kluž skórovala.

66

Morozenko rozjel další dobrou akci na pravé straně, ale Jan Blažek si tentokrát se Šuralem nerozuměl.

66

A právě Jana Blažka střídá Vojtěch Hadaščok.

67

Střídající Murešan chtěl střílet z hodně velké dálky, ale nakonec ohrozil místo branky spíš rohový praporek.

68

Liberec se už už dostával do velké šance, ale Šural byl v těsném ofsajdu.

69

Rada zkoušel ze standardní situace ohrozit Bičíka, ovšem jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

70

Šural si narazil s Bosančičem a vybojoval osmý roh pro Liberec.

70

Jako v předchozích případech z něj ale nic nebylo.

71

Po nákopu hostujícího brankáře se ke střele dostal Sougou, ale ani on bránu netrefil.

72

Bosančič vystřelil ze standardní situace přímo na bránu, a i když to bylo z úhlu, Mário jeho pokus jen s námahou vyrazil!

73

Do Liberce se přišlo podívat 5537 diváků,což věru není mnoho na to, o co Slovan hraje.

74

Brankář hostí po výkopu padl na zem jako poťatý a nechává se ošetřovat.

75

Pokračuje se ve hře a Liberec se znovu hre do útoku. Liberec potřebuje za tohoto stavu vstřelit ještě dvě branky.

76

Lyulka nadvakrát zkoušel centrovat od pravé lajny, ale ani jednou se nepovedlo.

76

Do akce se vrhá za jásotu fandů Jan Nezmar, který střídá Kerišiče. Staví se pochopitelně na hrot.

77

Morozenko trefuje po delším obléhání hostující branky tyč! Navíc to bylo s tečí, takže z toho bude rohový kop.

78

Mário má plné ruce práce, po rohu musel vytlačit střelu Liberce. Následoval další roh, ale další ránu Rumuni zblokovali.

80

Kluž vystřídala, Vasse nahrazuje Ronny.

80

Ve shonu posledních minut viděli žluté karty Rada a Kelič.

81

Nákop na Nezmara končí faulem holohlavého fantóma domácích.

82

Breznaník se ocitl ve vápně s míčem na noze, ale tak dlouho se rozhlížel, komu nahrát, až celá akce vyzněla do ztracena.

83

Kluž potřetí střídá, ovšem Edimar se rozhodl místo odchodu za čáru ulehnout na zem a podlehnout křečím. Místo něj na hřiště po chvíli zamířil Nicoara.

84

Murešan zkoušel ze standardní situace ohrozit Bičíka, ale opět se mu nedařilo.

85

Šural si zpracoval těžký centr Váchy u lajny, ovšem přihrát do vápna již nedokázal.

86

Liberec by se rád dostal k závěrečnému tlaku, ovšem nedaří se mu založit kloudnější akci.

88

Hadaščok nacentroval do vápna, ale Nezmar, na nějž míč mířil, si počínal opět příliš ostře a píská se faul.

89

A Hadaščok ještě jednou v akci, tentokrát pálil z pravé strany a Mário vyrazil na roh.

90

Ale ani z jedenáctého rohového kopu Liberce v zápase nic nebylo.

90

Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90+1

Lyulka zkoušel střílet z větší vzdálenosti, ale rána mu nesedla.

90+2

Mario opět v akci, zachraňuje na roh.

90+3

A z něj opět nic nebylo, centr přeletěl všechny hráče a zamířil do zámezí.

90+3

Morozenko po pěkné kombinaci pálil pravačkou hodně nad. Bosančiče, kterému mohl ještě sehrát, patrně nespatřil.

90+4

Stejně jako v první půli se i v nastavení druhé prosazuje Kluž, když na 1:2 upravuje po cnetru od rohového praporku Sougou.

Zápas končí výsledkem 1:2. Do play off Ligy mistrů postupuje při celkovém skóre 1:3 rumunská Kluž, Slovan Liberec bude hrát alespoň play off Evropské ligy.

Liberec dnes podal bojovný výkon, ovšem zlomily jej branky v závěrech obou poločasů. Především ta první, kterou vstřelil Kapetanos, doslova pohřbila naděje Slovanu. Svěřenci Jaroslava Šilhavého pookřáli především po nástupu Morozenka na hřiště a díky Šuralovi vstřelili vyrovnávací branku. Poté ještě trefili tyč, ale vítězství se nedočkali. V závěru pak zpečetil výsledek i postup Kluže Sougou.

To je ode mne vše, děkuji za vaši pozornost a u dalších fotbalových přenosů se těším na shledanou.