7. Origi
54. Wijnaldum
56. Wijnaldum
79. Origi

Dobrý večer, vítejte u online přenosu odvetného semifinále fotbalové Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Barcelonou. Utkání začíná ve 21:00.

Po ligových dostizích ve všech evropských zemích je zpět také Liga mistrů. Tento týden nás čekají odvety obou semifinálových duelů. Zítra se utká Ajax s Tottenhamem a bude chtít doma prodloužit svou famózní cestu soutěží postupem do finále. Z Londýna si hráči nizozemského celku přivezli vedení 1:0. My se dnes však budeme věnovat druhému semifinále, které se odehraje na liverpoolském stadionu Anfield. Domácí Reds ale čeká v podstatě nemožná mise, smazat proti Barceloně s hvězdným Messim tříbrankovou ztrátu. Navíc nesmí doma inkasovat, jinak by bylo třeba skórovat hned pětkrát.

A to vše bude navíc ještě mnohem náročnější. Už tak obtížná mise se po včerejší tiskové konferenci posunula na hranici naprosté mission impossible. Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp totiž potvrdil, že se bude muset v odvetě obejít bez dvou třetin svého hvězdného útočného tria. K zápasu nenastoupí Mohamed Salah a Roberto Firmino. Brazilec již měl zdravotní problém minulý týden, ale zvládl nastoupit na závěr utkání. Poté však vynechal ligový duel s Newcastlem a nestihne ani ten dnešní. Egyptský kanonýr se pak zranil právě na půdě Newcastle, když se srazil se slovenským brankáře Dúbravkou a odnesl to zraněním hlavy. Fanoušci Reds se tak při těchto absencích pomalu začínají připravovat na rozlučku s touto sezonou Ligy mistrů.

Takto si s absencemi poradil kouč Liverpoolu Jürgen Klopp. Místo Salaha s Firminem nastupují v útočné trojici Xherdan Shaqiri a Divock Origi. Ti se společně podíleli na vítězné brance z 86. minuty sobotního utkání v Newcastlu. Belgický útočník hlavou zužitkoval centr malého Švýcara. Chybí také zraněný Naby Keita, který odkulhal už na Nou Campu.

Navíc Reds nebudou v úplné optimálním rozpoložení. Nejenže musí dohánět ztrátu 0:3 z prvního utkání, ale s největší pravděpodobností padla i šance na zisk prvního ligového titulu po 29 letech. Liverpool sice v sobotu večer v závěru zápasu s Newcastlem urval tři body na svou stranu, jenže potřeboval také pomoc Leicesteru City, který hrál včera na hřišti Manchesteru City. Tým vedený bývalým liverpoolským lodivodem Brendanem Rodgersem hrál skvěle, měl dokonce víc možností než favorit, kterého dlouho do ničeho nepustil. V 70. minutě ale svou první ránou na bránu zpoza vápna od roku 2013 rozhodl kapitán Citizens Vincent Kompany. Jeho fantastická trefa vrátila City na čelo tabulky. Poslední kolo je na programu v neděli, City hrají na hřišti 17. Brightonu, který je už je zachráněný. Titul tak je blízko. Liverpoolu nemusí stačit ani neskutečných 97 bodů.

To Barcelonští už mají svůj ligový titul v kapse a plně se tak koncentrují na Ligu mistrů, kterou naposledy vyhráli v roce 2015. V sobotním zápase La ligy na půdě Celty Vigo si tak mohli dovolit postavit kompletně odlišnou jedenáctku, než hrála ve středu duel Ligy mistrů. Už tak hvězdná ofenzíva ještě navíc bude odpočatá. V prvním duelu Katalánci nepřesvědčili herně, ale byli nesmírně produktivní a především díky genialitě Lionela Messiho jsou malinký krůček od finále. V dnešním duelu jim v podstatě stačí jakkoliv skórovat a Liverpool by musel dát branek pět. Čeká se od nich poctivá defenzíva s hrou na brejky, které by mohly být smrtící.

To Ernesto Valverde žádné změny dělat nemusel. Na Anfieldu nastoupí totožná sestava jako před 6 dny v prvním zápase. Na svůj bývalý domovský trávník vyběhnou Luis Suárez a Philippe Coutinho.

Fanoušci na Anfieldu i navzdory improvizované sestavě věří, že jejich tým předvede nevídaný obrat. Nebylo by to poprvé, co by se na Anfieldu odehrála velkolepá evropská noc. K tomu je však zatím daleko.

Oba celky už nastoupily na hrací plochu vedení tureckým sudím Cakirem. Reds budou hrát ve své klasické červené barvě dresů, Katalánci v razící zelené barevné kombinaci.

Odvetné utkání semifinále Ligy mistrů právě začalo.

1

Rychlý brejk Reds hned v první minutě. Mané našel ve vápně Shaqiriho, jeho pokus ale nenašel ani bránu, ani Hendersona na zadní tyči. Liverpool ale bude koupat alespoň rohový kop.

3

Liverpool v úvodu více drží míč a po ztrátě velmi rychle napadá, čímž pak získává míč zpět. Bránu Ter Stegena ale neneohrozili.

6

Další rohový kop pro domácí.

7

Vysněný start pro Liverpool. V sedmé minutě se dostali domácí do vedení. Jordi Alba chybně vracel míč hlavou směrem k Lengletovi, jenže našel jen Mané, přes kterého se dostal míč k Hendersonovi. Ten se krkolomně dostal do vápna a dokonce vystřelil. Ter Stegen sice vyrazil míč, ale jen před Divocka Origiho, který dorazil do odkryté brány.

10

Mané je hodně aktivní v úvodu, z levé strany se prodíral do vápna, jenže po souboji se Sergim Robertem hodně ochotně spadl. Cakir však penaltu pískat nechtěl.

11

Od úvodu je hodně ve hře také Luis Suárez, který opět provokuje své protihráče. Nyní se mu pomstil Fabinho, který ho ostrým skluzem poslal k zemi.

14

Poprvé se dostal do zakončení také Lionel Messi. Alba se dostal k míči u brankové čáry, přihrál pod sebe na geniálního Argentince, jeho ránu z první ale vytáhl Alisson nad bránu.

16

Messi se řítil do velké šance, ale byl až příliš bohorovný. V jasné gólové pozice chtěl ještě dělat kličku, za což jej potrestal včasným zásahem Matip. Liverpool si bude muset ale dávat pozor na tyto okénka v obraně.

18

Do akce musel opět Alisson Becker, tentokrát se po brejku dostal k ráně z levé strany volný Coutinho, jeho pokus na zadní tyč ale jeho kolega z reprezentace vyrazil.

22

Henderson měl míč ve vápně na dlouhou nohu, tak do něj dloubl bodlem, naštěstí pro Barcelonu Pique míč tečoval do bezpečí.

23

Další nebezpečná akce Liverpoolu, Mané centr byl sice zablokován, ale odrazil se na roh vápna k Robertsonovi, který překvapivě pálil přímo na bránu. Německý brankář musel být hodně pozorný, aby vyrazil míč mimo dorážející hráče Reds.

27

Utkání má fantastické tempo, domácí možná až příliš otvírají hru a jak se lidově říká "blázní", zatím ale drží čisté konto, což je pro ne klíčové.

30

Jordi Alba se srazil s Lengletem, oba byli značně otřesení, vypadá to ale, že budou moci pokračovat ve hře.

31

Zranění si přivodil i kapitán Liverpoolu Jordan Henderson. Ten se vrhal pro ztracený míč, jenže po skluzu se kolenem srazil s Lengletem a nevypadá to s ním dobře.

34

Anglický záložník Liverpoolu ale pokračuje ve hře, zkusí své zranění rozhýbat. V první chvíli to nevypadalo dobře, nyní vše vypadá ale pozitivněji.

37

Shaqiri chtěl poslat gólový centr do vápna, jenže přetáhl jej a míč skončil v rukavicích Ter Stegena.

40

Suárez v běhu trefil stínujícího Robertsona, který je dalším ošetřovaným hráčem Liverpoolu.

42

Shaqiri hledal obloučkem za obranou Maného, Pique na poslední chvíli ale zasáhl a zabránil tak jasné šance senegalského útočníka.

43

Ke střele z asi 25 metrů se odhodlal Robertson, jeho pokus ale zablokoval obětavý Vidal. Rohový kop pro domácí.

45

Nastavovat se v první půli budou 4 minuty.

90+1

Busquets šel loktem napřed do souboje s Fabinhem, brazilského záložníka hodně nevybíravě trefil a může být rád za žlutou kartu, kterou uviděl od Cakira.

45+2

Milnerovi se příliš nepovedl pokus o přihrávku za obranu na Maného. Míč skončil až u Ter Stegena.

45+3

Po Shaqiriho ztrátě se chopila míče Barcelona a Lionel Messi pálil zpoza vápna. Přízemní pokus však minul bránu Alissona.

45+4

Domácí si ještě v závěru první půli vybojovali možnost zahrávat rohový kop.

První půle je za námi, Liverpool doma vede nad Barcelonou 1:0.

První půle na Anfieldu rozhodně nezklamala. Domácí Liverpool, který potřebuje alespoň 3x skórovat a ani jednou neinkasovat, otevřel skóre už v 7. minutě, když chybu Albu potrestal dorážející Origi. Reds poté ale příliš otevřeli hru a do několika dobrých šancí se dostala také Barcelona. Jenže proti Kataláncům buď to zasáhl Alisson, nebo se Messi chtěl ukličkovat k smrti. Také Liverpool měl možnost přidat další branky, ale do poločasu už to nestihl a v půlce vede 1:0. Pokud neinkasují, budou muset vstřelit ještě dva góly.

Reds před druhou půli střídají. Andy Robertson nemůže pokračovat ve hře, nahradil jej Georginio Wijnaldum. Ten se postaví do záložní řady a na levý kraj obran se posunul Milner.

Druhá půle právě začala.

46

Domácí si hned v úvodu druhého dějství vybojovali rohový kop.

50

Mané se dral do vápna za skákajícím míčem, a když už se chystal pálit, přiběhl Sergi Roberto a odkopl míč na rohový kop.

50

Van Dijk byl držen Lengletem, přesto se Nizozemec patičkou dostal k zakončení. Ter Stegen ale zasáhl.

51

Na druhé straně se dostal k zakončení v dobré pozici Suárez, ale Alisson byl opět proti.

53

Ivan Rakitič uviděl od sudího Cakira žlutou kartu, jelikož rukou zastavil přihrávku Maného ve středu pole.

54

Georginio Wijnaldum se ukazuje jako perfektní žolík, i když přišel na hřiště z nouze. Alexander-Arnold poslal přízemní centr do vápna, nizozemský středopolař byl u míče první a propálil vše, co mu stálo v cestě.

56

Tady se dějí věci, neskutečné se stává skutečností. Liverpool dvěma brankami během tří minut dvakrát skóroval a smazala tříbrankové manko z prvního duelu. Podruhé se trefil záložník Gini Wijnaldum, který si naskočil na centr Shaqiriho a hlavou překonal Ter Stegena.

60

Poprvé střídá také Barcelona. Pravý oberánce Semedo nahradil stejně jako v první zápase neviditelného Coutinha. Brazilec se proti svým bývalým spoluhráčům moc neukázal.

63

Vidal zahrál rukou a domácí tak budou mít možnost zahrávat standardní situaci.

66

Lionel Messi se snažil něco udělat s výsledkem, vzal to na sebe, tradičně potáhl míč směrem dopředu a zastavil ho až nedovolený zákrok Matipa. Kamerunský obránce obdržel za svůj zákrok žlutou kartu. Messi tak má míč v podobné pozici jako minulý zápas.

67

Tentokrát však Messimu přímý kop nevyšel, trefil pouze zeď. Barcelona bude rozehrávat alespoň rohový kop.

68

Katalánci se vyhnuli ofsajdové pasti, Messi šel do zakončení z pravé strany vápna, ale ranou z úhlu nepřekonal výborně chytajícího Alissona.

70

Milner hledal ve vápně Origiho, tomu ale chyběly tak dva kroky, aby se dostal k míči. Ten tak skončil u Ter Stegena.

73

Oba týmy teď po zisku míče spíše vyčkávali a šetřili síly na strhující finiš. Neženou se nějak moc dopředu.

74

Ernersto Valverde střídá dnes podruhé. Arturo Vidal dnes dohrál, nahradí jej Brazilec Arthur.

76

Mané skvěle napadal rozehrávku Barcelony, byl u míče dříve než Nelson Semedo, kterému nezbylo nic jiného, než rychlého Senegalce zatáhnout za dres.

79

Alexander-Arnold vybojoval z nouze alespoň rohový kop.

79

Tak toto je naprosto nevídané, Liverpool udeřil a vede 4:0. Ve vápně Barcelony se vše schylovalo k rohovému kopu, jenže dvacetiletý Trent Alexander-Arnold předvedl něco nevídaného. Zahrál nečekaně rychle na volného Origiho a ten druhou brankou v zápase nasměroval svůj tým do finále.

81

Jak se teď má situace? Liverpool je na koni a za momentální konstalace postupuje. Barcelona musí skórovat. Když se jí to povede, Liverpool bude muset přidat ještě jeden gól.

85

Ještě před rozehráním standardní situace přijde střídání liverpoolských. Původně měl jít dolů ze hřiště Xherdan Shaqiri, nakonec nebude moct pokračovat dvoubrankový střelec Divock Origi. Toho nahradí střední či pravý obránce Joe Gomez.

87

Joe Gomez se postavil na levý kraj obrany za Jamese Milnera. Reds se stáhli před šestnáctku a budou teď bránit výsledek.

87

Na hrací ploše už je také v dresu Barcelony Malcom. Mladý Brazilec nahradil Ivana Rakitiče.

88

Semedo utekl Gomezovi, ale jeho centr na poslední chvíli odvrátil Van Dijk.

90

Liverpool bude dnes střídat potřetí. Hřiště až teď opouští Xherdan Shaqiri, který nahrál na třetí gól. Na hřišti jej nahradil Daniel Sturridge.

90+1

Nastavuje se 5 minut.

90+2

Míč na hranici vápna, už se schylovalo k nebezpečné střele Roberta, včas ale přispěchal Wijnaldum.

90+4

Katalánci drží míč, ale nemohou se dostat do bloku domácích. Ti brání parádně.

90+4

Fabinho se chopil míče a nebál se jít dopředu, navíc si vykoledoval faul.

90+5

Pro faul si došel také James Milner u levé postranní čáry. Domácí budou chtít udržet míč u rohového praporku poslední půl minutu.

Je konec! Liverpool famózně obrátil utkání s Barcelonou a po výhře 4:0 si zahraje druhý rok po sobě finále Ligy mistrů.

Před utkáním jsme psali o mnoha skvělých evropských obratech, kterých už byli fanoušci na Anfieldu svědky. Dnes jim nikdo nevěřil, jelikož jejich milovaní Reds prohráli úvodní duel na půdě Barcelony 0:3. Navíc kvůli zranění chyběli Roberto Firmino a Mohamed Salah. Jenže svěřenci Jürgena Kloppa dokázali nemožné.

V úvodu se prosadil Divock Origi a vedení 1:0 trvalo i v poločase. O pauze přišel na hřiště Gini Wijnaldum místo zraněného Robertsona a tento tah se ukázal jako klíčový. Nizozemský záložník se totiž prosadil dvakrát během tří minut. V tu chvíli se šlo do prodloužení, jenže v 79. minutě rozehráli domácí rychle rohový kop a podruhé se trefil i Divock Origi. Barcelona už zareagovat nedokázala a Liverpool tak po výhře 4:0 postoupil do finále Ligy mistrů. Barcelona naopak podruhé v řadě ztratila venku tříbrankový náskok z prvního duelu.

Svého finálového soupeře se Liverpool dozví zítra, kdy Ajax bude hájit jednborankové vedení nad Tottenhamem. Ode mě to je dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.