reklama
18:00 • Euro 2016 • Los skupinové fáze

ŽIVĚ Češi si na Euru zahrají se Španěly, Chorvaty a Turky

Dobrý den, vítejte u online reportáže z losování základních skupiny Eura 2016, které bude hostit Francie. Ceremoniál začíná v 18 hodin.

Do zahájení slavnostního ceremoniálu, který vyvrcholí rozlosováním základních skupin, zbývá zhruba půl hodina, a tak si můžeme představit způsob, jakým se bude při losu postupovat.

Celkem 24 účastnických týmů je rozděleno do čtyř výkonnostních košů dle koeficientů UEFA takto:

Jak můžete vidět, český tým se nachází ve třetím koši a má tak jistotu, že se v základní skupině na Euru nepotká s týmy Švédska, Polska, Slovenska, Rumunska ani Maďarska.

Losovat se bude do šesti základních skupin A až G. Začínat se bude 1. košem s nejsilnějšími týmy.

Následovat bude tažení týmů ze 4. koše. Až poté budou následovat reprezentace ze 3. a 2. výkonnostního koše.

Na vylosované soupeře už netrpělivě čekáme nejen my, ale také celá výprava českého národního mužstva včetně Pavla Vrby a Miroslava Pelty.

 

Brankář Basileje i české reprezentace Tomáš Vaclík by si přál do skupiny dostat domácí Francii, Švýcary a Albánii. Uvidíme, zda se mu jeho přání splní.

Slovensko-ČR: Marek Suchý (17), Tomáš Vaclík (16), Václav Kadlec Slovensko-ČR: Marek Suchý (17), Tomáš Vaclík (16) Václav Kadlec | Foto: Dalibor Sosna

Ceremoniálem nás provedou legendy světové kopané Francouz Bixente Lizarazu a Nizozemec Ruud Gullit. Se samotným losováním jim pak bude pomáhat řada známých jmen, například Němec Oliver Bierhoff, Řek Angelos Charisteas, Francouz David Trezeguet, bývalý španělský kouč Vicente del Bosque ale také česky internacionál Antonín Panenka.

Nejsledovanější fotbalová akce tohoto víkendu byla zahájena. Na pódiu právě probíhá slavnostní úvod.

Nyní náseduje krátké představení pořadatelských měst: Bordeaux, Lille, Lyonu, Marseille, Nice, Paříže, Saint-Étienne, Lens a Toulouse.

Zahajovací zápas šampionátu bude hostit pařížský stadion Saint Denis. Stejně jako ten finálový.

Na pódiu mezi tím stále pokračují hudební a taneční vystoupení.

Ruud Gullit na scénu uvádí světoznámého dýdžeje Davida Guettu, autora znělky šampionátu.

S nimi je pódiu i maskot mistrovství Super Victor. Má na sobě francouzský dres s číslem 16, což symbolizuje rok pořádání akce.

Na scéně je již s moderátory přítomna i trofej, o kterou se bude hrát. Donesl ji 64letý bývalý kouč Španělska Vicente Del Bosque.

Lizarazu s Gullitem k sobě teď zvou Antonína Panenku, Olivera Bierhoffa, Davida Trezegueta a Angelose Charistease. Začátek losování se blíží!

Mezi tato jména přichází jako již klasicky generální sekretář UEFA Gianni Infantino, aby představil průběh losování.

Prvním týmem, který zná svou skupinu je pořadatelská Francie. Představí se ve skupině A.

Dost řečí. Los začíná! 

Ondřej Kuchař
Ondřej Kuchař
12. 12. 2015
reklama