0:1
0:1
FC Barcelona
12. Shaw vlastní

Hezký večer, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání Ligy mezi Manchesterem United a Barcelonou. Zápas začíná v 21:00.

Liga mistrů dospěla do čtvrtfinálové fáze. Už včera byly k vidění dva zápasy, které se oba hrály na britských ostrovech. Liverpool potvrdil roli favorita v domácím utkání s Portem. Proti Portugalcům sice nevyhrál 5:0 jako minulý rok, ale přesto doma uspěl 2:0 a má blízko k dalšímu semifinále. V čistě anglickém souboji Tottenham překvapil favorizovaný Manchester City a po trefě Sona na svém novém stadionu porazil svého soupeře 1:0. Černou kaňkou je však zranění elitního útočníka Harryho Kanea.

My se dnes podíváme do třetice na britské ostrovy. Tentokrát se bude hrát na Old Trafford, kde domácí Manchester United  přivítá Barcelonu. Red Devils, kteří ve funkci hlavního trenéra potvrdili Ole Gunnara Solskjaera i pro další tři sezony, budou chtít podruhé v řadě zaskočit velkého favorita. V osmifinále se dokázali senzačním způsobem dostat přes Paris St. Germain. Doma s franczouským gigantem prohráli 0:2, penaltou v nastaveném čase ale v Parku Princů ukořistili výhru 3:1, navíc o to cennější, že jim chyběla valná většina hráčů základní sestavy. Nyní navíc měli hráči anglického klubu od posledního utkání devět dní volna.

fotbal, anglická liga, Manchester United - Bournemouth, trenér Ole Gunnar Solskjaer objímá střelce dvou gólů Paula Pogbu | Foto: Reuters

V této jedenáctce nastoupí dnes domácí. V záložník řadě chybí velké opory Matič s Herrerou. které nahradili McTominay s Fredem.

Favoritem dnes jsou však hráči Barcelony. Ti si suverénním způsobem kráčí za obhajobou titulu v ligové soutěži,  Naposledy v ostře sledovaném utkání s druhým celkem tabulky Atléticem Madrid vyhráli Valverdeho svěřenci po brankách Suáreze s Messim v závěru utkání 2:0. Suverénně prochází i Ligou mistrů. V osmifinále hráli Katalánci s dalším z francouzských celků - s Lyonem. Venku uhrála Barcelona remízu 0:0, doma už ale nenechala nic náhodě a vyhrála 5:1. Dobrou pozici do odvety si bude chtít vypracovat i dnes.

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Rayo Vallecano - Camp Nou, Barcelona, Spain - March 9, 2019  Barcelona's Lionel Messi celebrates scoring their second
Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Rayo Vallecano - Camp Nou, Barcelona, Spain - March 9, 2019 Barcelona's Lionel Messi celebrates scoring their second | Foto: Reuters

Tato sestava vyběhne na hřiště v dresu Barcelony. Na pravém kraji obrany překvapivě před Robertem dostal přednost Semedo, jinak jde o jedenáctku vesměs očekávanou. Po zranění už je na lavici náhradníků připraven francouzský křídelník Ousmana Dembelé.

Druhé dnešní střetnutí se odehraje v Amsterdamu. Domácí Ajax, který v osmifinále překvapivě vyřadil Real Madrdi, hostí Juventus, do jehož sestavy se po zranění vrátil Cristiano Ronaldo, hrdina osmifinále s Atlétikem Madrid.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Italský sudí Rocchi přivádí oba celky na trávník slavného Old Traffordu. Domácí budou tradičně hrát ve své červeno-bílo-černé kombinaci, Katalánci dnes obléknou dres v razící zelené barvě.

Utkání právě začalo.

1

Barcelona se hned pustila do útočení, Albův centr ale obrana United zablokovala. Prví roh pro Katalánce.

3

McTominay byl jako první u odraženého míče, Sergio Busquets byl v souboji pozdě a skotského záložníka poslal k zemi.

5

Marcus Rashford zkoušel z přímého kopu rovnou ohrozit bránu Ter Stegena, míč ale poslal mimo prostor tří tyčí.

5

Ashley Young nevybíravě dojel v souboji exliverpoolského Coutinha. Od Gianlucy Rocchiho si vyslechl varování, příští už to bude za žlutou kartu.

8

Pogba krásně vysouval kolmicí Rashforda do úniku, Ter Stegen ale pohotově vyběhl a míč před rychlým útočníkem odvrátil.

11

Manchester United výborně brání v bloku a nechávají hosty držet míč v bezpečné vzdálenost od své brány.

13

A obranu anglického týmu jsem přechválil. První rychlejší akce Barcelony a hned je z toho branka. Busquets vše vymyslel krásný oblouček za obranu na Messiho. Ten se sice zpracováním dostal ze střelecké pozice, ale nádherným centrem poté našel na zadní tyči Luise Suáreze. A ten se hlavou z úhlu nemýlil. Pomezní sudí sice nejprve zvedl praporek, ale po prozkoumání u videa byla branka uznána.

17

Domácí fotbalisté se horko těžko vzpamatovávají z brzké branky, která jim narušila plány. Do té doby skvělá obrana byla překonána. Navíc skóroval fanoušky nenáviděný Suárez, další z bývalých hráčů Liverpoolu.

18

Chyba Barcelony v rozehrávce, Busquets pustil míč za sebe, kde se ho chopil Pogba. A záložník Barcelony svého soka poslal před vápnem k zemi. Uviděl tak za svůj už druhý faul žlutou kartu.

19

Žlutí se hned minutu poté, tentokrát na druhé straně. Luke Shaw nepustil za sebe s pomocí faulu Messiho. Levý obránce navíc kvůli žlutým kartám přijde o odvetu na Nou Campu.

19

21

Nejaktivnějším z domácích hráčů je asi podle očekávání Marcus Rashford, který si z levé strany navedl míč na střed hřiště a chtěl ranou z dálky překvapit Ter Stegena. Jeho bránu ale o pár decimetrů přestřelil.

24

Lukaku z otočky centroval svou slabší nohou do vápna, jenže vůbec se nepodíval a takovýto centr naslepo neměl žádnou šanci.

26

Na cente Pogby ani tak vytáhlý útočník jako Romelu Lukaku nedosáhl.

28

Barcelona měla kvůli dobrému napadání United opět problémy v rozehrávce. K ohrožení Ter Stegena ale nedošlo.

29

Ošetřován je Lionel Messi, který dostal naloženo v souboji s Chrisem Smallingem. Po něm mu dokonce teče krev z nosu.

31

Jediná branka utkání nakonec byla uznána jako vlastní. Střelcem do vlastní brány se tak stal Luke Shaw.

35

Argentinská star pokračuje ve hře. Vypadá to, že krvavé zranění je pryč a nic Messiho nelimituje ve hře.

36

Pas za obranu nadělal obraně United problémy. Suárez nakonec zády k bráně přenechal míč Coutinhovi, který vypálil z dobré pozice. První zákrok si však připsal David De Gea, když nohou vykopl střelecký pokus brazilského záložníka.

40

První velká šance pro Rudé Ďábly. Rashfordův zablokovaný centr doputoval na zadní tyč až ke Dalotovi, který zřejmě ještě chtěl nahrávat před odkrytou bránu, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.

41

Do akce musel i brankář Barcelony Marc Andre Ter Stegen, ten si sebevědomě vyběhl proti centru Dalota a vyboxoval jej do bezpečí.

45

Coutinho dostal na hranici vápna míč od Messiho, ale neměl prostor k zakončení, tak ještě patičkou posunul na Suáreze. Ten ale zbrkle z první bránu soupeře netrefil.

45

Nastavují se 2 minuty.

První polovina utkán je minulostí, hosté z Barcelony vedou po vlastní brance Shawa 1:0.

První polovina utkání nám nabídla menší množství gólových šancí, přesto se rozhodně nenudíme. V úvodu Katalánci daleko víc drželi míč, jenže daleko od brány soupeře. Jedna chytrá přihrávka Busquetse za obranu ale vše změnila a od dvanácté minuty hosté vedli. V druhé části první půle se i United více osmělili, dokonce vystřelili víckrát, jenže ani jednou neohrozili přímo Ter Stegena. V druhé půli budou muset pro srovnání udělat mnohem více.

V souběžně hraném utkání vede Juventus na půdě Ajaxu 1:0. Prosadil se opět Cristiano Ronaldo.

Na Old Trafford začal druhý poločas.

48

Pogba pěkně rozehrál do křídla Youngovi a pelášil do vápna. Jenže anglický obránce celou akci zbrzdil.

52

Velká šance pro domácí. Youngův centr Ter Stegen sice vyboxoval, ale jen k Rashfordovi, ten však z voleje netrefil míč čistě. Byl ale v gólové pozici.

54

Fred hledal uličkou mezi stopery Barcelony Rashforda, ten však míč nezpracoval.

57

Po další chybné rozehrávce Alby se pokoušel zhruba z dvaadvaceti metrů pálit Fred, trefil však jen před sebou stojícího Busquetse.

61

I druhá půle se kromě jedné šance Rashforda zatím hraje mezi vápny a oba brankáři jsou bez práce.

64

Na pár minut převzala otěže Barcelona, která drží míč a trpělivě jej rozehrává, aby našla skulinky v obraně Manchesteru United.

65

A skulinka se našla. Semedo pěkně vybídl uličkou do vápna Suáreze, ten ale trefil z úhlu jen boční síť.

66

Dvojí střídání v kádru Barcelony. Coutinha nahradil Arturo Vidal, Arthura zase vystřídal Sergi Roberto.

67

Nový muž Sergi Roberto se prodíral do vápna, ale poslední klička už ho až moc vyvedla z rovnováhy a po ní španělský záložník či obránce upadl.

68

První změnu nachystal také Ole Gunnar Solskjaer, Romela Lukaka na trávníku vystřídal Anthony Martial.

69

Busquets opět v akci a opět byl u faulu. Tentokrát neudržel Pogbu, kterého poté musel k zemi poslat Vidal.

70

Z přímého kopu zkoušel pálit Rashford, jeho míč šel ale hodně nad ránu Ter Stegena.

71

Arturo Vidal je známá horká hlava, dnes mu ale stačilo zhruba 5 minut, aby si stihl vykoledovat žlutou kartu. Nedovoleně totiž zastavil Pogbu.

74

Domácí už musí začít víc útočit, čemuž nasvědčuje i další střídání. Diogo Dalot opustil hrací plochu, místo něj naskočil Jesse Lingard.

76

Vidal potřeboval na žlutou kartu 5 minut, Jesse Lingard jen minuty dvě. Ostře zajel u lajny právě do Vidala, což sudí Rocchi viděl nerad.

78

Katalánci teď na míči dominují a nepůjčují jej zkušeně svému soupeři. Ten vypad bezradně.

80

Rashford posílal do vápna zajímavý míč, jenže Paul Pogba si v souboji počínal nedovoleně.

82

Pogba na hranici vápma zbytečně poslal k zemi Semeda a nabídl tak Kataláncům dobrou možnost je skórování. Přímý kop rozehraje pochopitelně Leo Messi.

83

Messi zkoušel podstřelit zeď, ale trefil jen spoluhráče Busquetse, od kterého se odrazil míč k De Geovi.

84

Na poslední chvíli hasil situaci Gérard Pique, který odkopával z dobré pozice před dotírajícím sousedem.

85

Poslední změna v týmu Red Devils. Překvapivě odchází aktivní útočník Rashford, místo něj přiše střední záložník Andreas Pereira.

86

Luis Suárez přidal i něco ze svého "hereckého umu", když přidal pádu po zákroku Smallinga. Anglický stoper uviděl žlutou kartu.

89

Barcelonští i nadále drží míč ve své moci a nechtějí soupeře pustit do závěrečného tlaku.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90+3

Třetí střídání i v kádru Katalánců. Busquetse nahradil Carlos Alena.

Utkání skončilo, Barcelona vítězí na Old Trafford 1:0.

První utkání tohoto dvojzápasu vyznělo lépe pro hosty z Barcelony. Ti na Old Trafford uspěli po výhře 1:0. Ta se zrodila už v 12. minutě, kdy si hlavičku Suáreze srazil do brány Luke Shaw. Manchester United se pak osmělil, ale přesto nedokázal soupeře přehrávat po delší časový úsek. Katalánci naproti tomu drželi míč co nejvíc bez zjevné snahy přidat druhý gól. Závěr si ale hosté zkušeně pohlídali a před odvetou mají nakročeno do semifinále.

V druhém dnešním utkání Ajax remizoval s Juventusem 1:1. Ode mě je to pro dnes vše. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.