FC Viktoria Plzeň. Logo
Viktoria Plzeň
  • 33. Agüero (pen.), 64. Nasri. 78. Negredo, 89. Džeko
  • 43. Hořava. 69. Tecl

Dobrý den, vítejte u online reportáže z fotbalového utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Viktorií Plzeň. Výkop je ve 20:45.

Přestože Vrbova družina nemá v tabulce základní skupiny Ligy mistrů dosud ani bod, spíše než pro nějaký úspěch jede do Manchesteru pro přijatelný výsledek. Citizens jsou totiž rozjetí a už v září v Plzni vyhráli jasným výsledkem 3:0.

Však také důležitější zápas z pohledu Viktorie se bude odehrávat v Moskvě, kde se domácí CSKA utká s Bayernem. Pokud Mnichovští za jistého postupu soupeře podcení a nějaké body ztratí, nebude už ve Štruncových sadech za čtrnáct dní o co hrát. Ruský šampion si tak ze třetího místa zajistí postup do jarní části Evropské ligy.

"Nemáme co ztratit, tohle jsou nejlepší zápasy. Přirovnal bych to k českému poháru, kdy zase naši soupeři proti nám nemají co ztratit. Všichni vědí, jaké jsou papírové předpoklady a že jsme v jasné pozici outsidera. Ale nevzdáme se a budeme bojovat. Každý bod by nám pomohl," říkal před odletem do Anglie plzeňský kapitán Pavel Horváth, více si přečtěte ZDE.

LM, Plzeň - Bayern: Pavel Horváth LM, Plzeň - Bayern: Pavel Horváth | Foto: CPA Eduard Erben

Z mužstva Manuela Pellegriniho jde velký strach. O víkendu rozstříleli Citizens silný Tottenham 6:0. Plzeňské může proti favoritovi hnát snad jen jen touha dokázat s loučícím se Pavlem Vrbou něco velkého, a tím by body na Etihad Stadium rozhodně byly.

Do startu zápasu v tuto chvíli zbývá přibližně čtyři a půl hodiny. Nicméně City a Viktoria spolu měří síly už teď, a sice na hřišti Ewen Fileds v Hyde. Jde ovšem pochopitelně o zápas tzv. Youth League.

V ní se ovšem Plzni zatím příliš nedaří. V dosavadních čtyřech duelech nezískala ani bod a zatímco 17krát inkasovala, sama vstřelila branku jen dvakrát. První vzájemný duel mezi těmito soupeři navíc v Plzni skončil prohrou Západočechů 1:4.

Podíváme-li se do tabulek Youth League, zjistíme, že plzeňská 19ka je absolutně nejhorší ze všech 32 týmů. nejen že nemá ani bod, ale má i nejhorší skóre (-15).

Zpátky k zápasu mladíků. Aktuálně je odehráno přibližně prvních patnáct minut a Viktoria zatím drží čisté konto. K ohrožení City se zatím Západočeši nedostali, tedy pokud nepočítáme tři fauly, kterými zastavovali nápor domácích.

Máme tak zatím čas připomenout si předchozí duel obou seniorských výběrů, který se udál hned v prvním kole letošní Champions League. Plzeň v něm také dlouho odolávala tlaku soupeře, ale Citizens nakonec rozhodli během deseti minut druhé půle, kdy se postupně trefili Džeko, Touré a Agüero.

"Plzeň hlavně v první půli ukázala svou kvalitu. Trenér nám říkal o poločase, že máme pořád hrát svůj fotbal, být organizovaní, koncentrovaní, a že gól přijde," komentoval tehdy vývoj utkání Edin Džeko.

Od té doby se ale mnohé událo. Zatímco Plzeň prohrála v Lize mistrů další tři zápasy (včetně ostudy na Bayernu) a vytvořila si značnou ztrátu na lídra Gambrinus ligy Spartu, City pokračovalo ve skvělých výkonech a jak v Champions League, tak v premier League se mu nebývale daří. Od výhry v Plzni totiž triumfovali v deseti z následujících třinácti duelů, přičemž jedinou prohrou doma byla porážka od Bayernu 1:3.

Otázkou samozřejmě je, v jaké sestavě dnes City nastoupí. Postup už má jistý, a tak by mohl své opory šetřit. Na druhou stranu lavička Manchesteru vypadá jak výběr hvězd v podstatě jakékoliv ligy. "Kádr mají trošku jinde než my. I ti hráči, kteří třeba tolik šancí nedostávají, mají obrovskou kvalitu. Manchester City patří momentálně mezi top deset mužstev světa a hráčská kvalita tomu odpovídá," uvedl před zápasem Pavel Vrba.

V utkání juniorů mezitím padly dvě branky do sítě Plzně. Ve 22. a 25. minutě překonal brankáře Jurašiho Cole.

Sluší se poznamenat, že Západočeši alespoň už stihli vystřelit na branku soupeře. To je víc než dokázalo Áčko v Mnichově za celý zápas.

Vraťme se k Vrbovi. Ten se rozhodl i přes nevoli šéfů Plzně nakonec přeci jen Viktorii opustit. Dnešní duel je jedním z posledních tří, které ho u vesla Západočechů čekají. Od ledna totiž bude vést českou fotbalovou reprezentaci.

Viktoria tak usilovně za Vrbu hledá náhradu. Jak je na tom ukazuje i tato fotogalerie:

První poločas utkání UEFA Youth League právě skončil a Manchester City po něm vede 2:0. O obě branky Blues se v rozmezí tří minut postaral Devante Cole.

Zápasy Ligy mistrů se pochopitelně hrály už včera. Krom Šlágru Dortmund - Neapol (3:1) došlo i na několik překvapivých výsledků. Tak například Barcelona prohrála na Ajaxu 1:2, přičemž Gerard Piqué prohlásil, že to byl jejich nejhorší výkon v sezoně. Více zde

Hoesen a Klasen slaví branku Ajaxu v utkání s Barcelonou Hoesen a Klasen slaví branku Ajaxu v utkání s Barcelonou | Foto: Reuters

A hodně kuriózní gól zase dostal v zápase se zenitem designovaný nástupce Petra Čecha Thibaut Curtois. Prohlédnout si ho můžete zde

VIDEO Vlastní gól Atlétika Madrid po hrubce Thibauta Courtoise (Liga mistrů, Zenit Petrohrad - Atlético Madrid 1:1) | Video: youtube.com