4:2
Viktoria Plzeň
33. Agüero (pen.), 64. Nasri. 78. Negredo, 89. Džeko
43. Hořava. 69. Tecl

Dobrý den, vítejte u online reportáže z fotbalového utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Viktorií Plzeň. Výkop je ve 20:45.

Přestože Vrbova družina nemá v tabulce základní skupiny Ligy mistrů dosud ani bod, spíše než pro nějaký úspěch jede do Manchesteru pro přijatelný výsledek. Citizens jsou totiž rozjetí a už v září v Plzni vyhráli jasným výsledkem 3:0.

Však také důležitější zápas z pohledu Viktorie se bude odehrávat v Moskvě, kde se domácí CSKA utká s Bayernem. Pokud Mnichovští za jistého postupu soupeře podcení a nějaké body ztratí, nebude už ve Štruncových sadech za čtrnáct dní o co hrát. Ruský šampion si tak ze třetího místa zajistí postup do jarní části Evropské ligy.

"Nemáme co ztratit, tohle jsou nejlepší zápasy. Přirovnal bych to k českému poháru, kdy zase naši soupeři proti nám nemají co ztratit. Všichni vědí, jaké jsou papírové předpoklady a že jsme v jasné pozici outsidera. Ale nevzdáme se a budeme bojovat. Každý bod by nám pomohl," říkal před odletem do Anglie plzeňský kapitán Pavel Horváth, více si přečtěte ZDE.

LM, Plzeň - Bayern: Pavel Horváth
LM, Plzeň - Bayern: Pavel Horváth | Foto: CPA Eduard Erben

Z mužstva Manuela Pellegriniho jde velký strach. O víkendu rozstříleli Citizens silný Tottenham 6:0. Plzeňské může proti favoritovi hnát snad jen jen touha dokázat s loučícím se Pavlem Vrbou něco velkého, a tím by body na Etihad Stadium rozhodně byly.

Do startu zápasu v tuto chvíli zbývá přibližně čtyři a půl hodiny. Nicméně City a Viktoria spolu měří síly už teď, a sice na hřišti Ewen Fileds v Hyde. Jde ovšem pochopitelně o zápas tzv. Youth League.

V ní se ovšem Plzni zatím příliš nedaří. V dosavadních čtyřech duelech nezískala ani bod a zatímco 17krát inkasovala, sama vstřelila branku jen dvakrát. První vzájemný duel mezi těmito soupeři navíc v Plzni skončil prohrou Západočechů 1:4.

Podíváme-li se do tabulek Youth League, zjistíme, že plzeňská 19ka je absolutně nejhorší ze všech 32 týmů. nejen že nemá ani bod, ale má i nejhorší skóre (-15).

Zpátky k zápasu mladíků. Aktuálně je odehráno přibližně prvních patnáct minut a Viktoria zatím drží čisté konto. K ohrožení City se zatím Západočeši nedostali, tedy pokud nepočítáme tři fauly, kterými zastavovali nápor domácích.

Máme tak zatím čas připomenout si předchozí duel obou seniorských výběrů, který se udál hned v prvním kole letošní Champions League. Plzeň v něm také dlouho odolávala tlaku soupeře, ale Citizens nakonec rozhodli během deseti minut druhé půle, kdy se postupně trefili Džeko, Touré a Agüero.

"Plzeň hlavně v první půli ukázala svou kvalitu. Trenér nám říkal o poločase, že máme pořád hrát svůj fotbal, být organizovaní, koncentrovaní, a že gól přijde," komentoval tehdy vývoj utkání Edin Džeko.

Od té doby se ale mnohé událo. Zatímco Plzeň prohrála v Lize mistrů další tři zápasy (včetně ostudy na Bayernu) a vytvořila si značnou ztrátu na lídra Gambrinus ligy Spartu, City pokračovalo ve skvělých výkonech a jak v Champions League, tak v premier League se mu nebývale daří. Od výhry v Plzni totiž triumfovali v deseti z následujících třinácti duelů, přičemž jedinou prohrou doma byla porážka od Bayernu 1:3.

Otázkou samozřejmě je, v jaké sestavě dnes City nastoupí. Postup už má jistý, a tak by mohl své opory šetřit. Na druhou stranu lavička Manchesteru vypadá jak výběr hvězd v podstatě jakékoliv ligy. "Kádr mají trošku jinde než my. I ti hráči, kteří třeba tolik šancí nedostávají, mají obrovskou kvalitu. Manchester City patří momentálně mezi top deset mužstev světa a hráčská kvalita tomu odpovídá," uvedl před zápasem Pavel Vrba.

V utkání juniorů mezitím padly dvě branky do sítě Plzně. Ve 22. a 25. minutě překonal brankáře Jurašiho Cole.

Sluší se poznamenat, že Západočeši alespoň už stihli vystřelit na branku soupeře. To je víc než dokázalo Áčko v Mnichově za celý zápas.

Vraťme se k Vrbovi. Ten se rozhodl i přes nevoli šéfů Plzně nakonec přeci jen Viktorii opustit. Dnešní duel je jedním z posledních tří, které ho u vesla Západočechů čekají. Od ledna totiž bude vést českou fotbalovou reprezentaci.

Viktoria tak usilovně za Vrbu hledá náhradu. Jak je na tom ukazuje i tato fotogalerie:

První poločas utkání UEFA Youth League právě skončil a Manchester City po něm vede 2:0. O obě branky Blues se v rozmezí tří minut postaral Devante Cole.

Zápasy Ligy mistrů se pochopitelně hrály už včera. Krom Šlágru Dortmund - Neapol (3:1) došlo i na několik překvapivých výsledků. Tak například Barcelona prohrála na Ajaxu 1:2, přičemž Gerard Piqué prohlásil, že to byl jejich nejhorší výkon v sezoně. Více zde

Hoesen a Klasen slaví branku Ajaxu v utkání s Barcelonou
Hoesen a Klasen slaví branku Ajaxu v utkání s Barcelonou | Foto: Reuters

A hodně kuriózní gól zase dostal v zápase se zenitem designovaný nástupce Petra Čecha Thibaut Curtois. Prohlédnout si ho můžete zde

VIDEO Vlastní gól Atlétika Madrid po hrubce Thibauta Courtoise (Liga mistrů, Zenit Petrohrad - Atlético Madrid 1:1)

Podívejte se na neuvěřitelný vlastní gól fotbalistů Atlétika Madrid v úterním zápase Ligy mistrů v Petrohradě (1:1), na němž má kvůli obrovské hrubce největší podíl brankář Thibaut Courtois. | Video: youtube.com

První dnešní duel Ligy mistrů přitom začne už za hodinu a bude Plzeň eminentně zajímat. CSKA totiž v Moskvě hostí Bayern Mnichov, a pokud bude bodovat, už to bude mít Plzeň s kvalifikací do Evropské ligy hodně těžké.

První vzájemný zápas totiž Plzeň prohrála v Rusku 2:3, a tak musí svého soka za čtrnáct dní doma bezpodmínečně porazit. Mimochodem to bude vůbec poslední duel Pavla Vrba v Plzni.

Tedy poslední: v tomto týdnu Vrba prohlásil, že Viktorii rozhodně nepovažuje za uzavřenou kapitolu. Když se nebude dařit ani repre, ani Plzni, je klidně možné, že se za čas zase vrátí.

Druhý poločas utkání juniorské Ligy mistrů už nám začal zhruba před deseti minutami, ale nic velkého se zatím na hřišti neudálo, Citizens stále vedou 2:0.

Zbývá posledních dvacet minut zápasů mezi juniory City a Plzně a hra se poněkud vyrovnala. Gól sice Západočeši nedali, ale už sedmkrát stříleli na branku (třikrát mezi tři tyče). Kdyby takhle odvážní byli i jejich kolegové z A týmu ve večerním zápase, asi bychom se nezlobili.

Junioři i přes zvýšenou aktivitu v závěru gól nedali. Naopak v 81. minutě ještě jednou inkasovali a nakonec prohráli 0:3.

Do začátku utkání zbývá aktuálně přibližně 100 minut a situace zatím nahrává Plzni. Tedy situace v Moskvě, kde se Bayern o poločase ujal vedení nad CSKA 1:0. V 17. minutě se trefil fantóm Arjen Robben. Pokud Rusové doma prohrají, je jisté, že se o postupu do Evropské ligy mezi nimi a Plzní rozhodne za čtrnáct dní právě na západě Čech.

Do dnešního utkání přitom Rusové poslali tuto sestavu: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Šennikov - Wernbloom, Milanov - Zuber, Honda, Tošič - Musa

Viktoria přitom může být ráda, že svůj zápas v Moskvě už má za sebou. Podle dostupných zpráv v ruské metropoli sněží a teploměr klesnul na sedm stupňů pod nulou.

Hráči Bayernu před zápasem v Moskvě
Hráči Bayernu před zápasem v Moskvě | Foto: Reuters

Na branku Robbena ze 17. minuty se můžete podívat zde:

Branka Arjena Robbena v Moskvě

Arjen Robben
Branka Arjena Robbena v Moskvě | Video: youtube.com

A tohle už vypadá pro Plzeň hodně nadějně, v 56. minutě zvyšuje Mario Götze po parádní samostatné akci na 2:0 pro Bayern.Co je pozoruhodné, tohle byla teprve druhá střela mnichovského klubu na bránu. Akinfejev zatím jen loví míče ze sítě.

Branka Maria Götzeho

LM, Plzeň - Bayern: Mario Götze
Branka Maria Götzeho | Video: youtube.com

V Moskvě se ovšem situace vzápětí dramatizuje. Dante zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Honda. 1:2.

To jsou věci, už je to 1:3! Penalta totiž byla písknuta i na druhé straně, tentokrát po faulu na Robbena. A proměnil ji Thomas Müller. A to ještě mezi oběma pokutovými kopy nastřelil Götze tyč.

A máme tu sestavy pro utkání City - Plzeň!

Plzeň: Kozáčik, Limberský, Procházka, Rajtoral, Čišovský, Horváth, Hořava, Petržela, Kolář, Tecl, Ďuriš. Náhradníci: Bolek, Hejda, Hubník, Řezník, Kovařík, Wágner, Bakoš

City: Hart, Richards, Lescott, Kolarov, Demichelis, Milner, Nasri, Javi García, Fernandinho, Džeko, Agüero. Náhradníci: Pantilimon, Zabaleta, Boyata, Jesús Navas, Yaya Touré, Huws, Negredo.

Sestava Plzně zaznamenala oproti duelu v Brně jednu podstatnou změnu. vypadl z ní Hubník a naopak se do ní dostal Ďuriš.

To trenér Pellegrini udělal oproti duelu s Tottenhamem změn hned sedm. Dnes na lavičce začnou brankář Pantilimon, Yaya Touré, Clichy, Nastasič, Alvaro Negredo, Navas a Zabaleta, naopak do hry naskočí Džeko, Hart, Richards, Lescott, Kolarov, García a Milner.

Stačí se podívat na lavičku ze zápasu s Tottenhamem a zjistíme, že krom útočníka Guidettiho dnes hrají komplet všichni. Takže tedy scénář s "nažhavenými hráči béčka".

Mezitím byl dohrán zápas v Moskvě, kde Bayern vítězí 3:1.