Real Madrid
71. Cavani
51. Ronaldo
80. Casemiro

Hezký večer, vítejte u online přenos z osmifinálového utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Realem Madrid. Zápas začíná ve 20:45.

Je tady odveta nejočekávanějšího osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů. Paris St. Germain se pokusí zvrátit nepříznivý výsledek prvního zápasu z hřiště Realu Madrid. Pařížané totiž prohráli na Santiago Bernabeu 1:3, přestože je poslal v první půli do vedení Rabiot. Do přestávky ale srovnal z penalty Cristiano Ronaldo. V druhé půli měli hosté více možností, ale v závěru dvakrát udeřil Bílý balet. Prosadil se opět portugalský kanonýr Ronaldo a také obránce Marcelo. PSG tak má v domácím prostředí co dohánět.

Jenže svěřenci Unaie Emeryho se musí vypořádat s jednou obrovskou ztrátou. Kvůli zranění nártní kůstky a kotníku bude nejen v tomto utkání, ale i další tři měsíce, chybět klíčový muž ofenzivy Neymar. Brazilská superstar se zranila v duelu s Marseille a musela podstoupit operaci. Navíc před týdnem nedohrál pohárový také Kylian Mbappe, mladičký Francouz by ale měl být k dispozici. Přesto tedy nečeká Pařížany nic jednoduchého. Neymara by v sestavě měl zřejmě nahradit Angel di Maria nebo Julian Draxler.

Ani Zinedine Zidane, pod kterým se kvůli nepřesvědčivé ligové sezoně nenápadně kýve trenérské křeslo, nebude mít zřejmě k dispozici kompletní sestavu. Poslední zápasy vynechalo klíčové duo středních záložníků Luka Modrič a Toni Kroos. Francouzský kouč Bílého baletu se sice nechal slyšet, že oba již naplno trénují a s týmem odcestovali, je však nejisté, zda někdo z nich do utkání zasáhne už od úvodního hvizdu rozhodčího Felixe Brycha, který duel povede.

Paris St. Germain se může pochlubit výbornou formou. Po porážce na půdě Realu dokázali vyhrát hned třikrát v ligové soutěži a jednou také v domácím poháru. V ligové tabulce tak mají už čtrnáctibodový náskok na druhé Monaco. To Real Madrid hrál od duelu s PSG již pět ligových zápasů. Po třech výhrách s Betisem Leganes a Alavesem ale přišlo zaváhání a prohra na hřišti Espanyolu Barcelona. V sobotu se ale díky výhře 3:1 s Getafe vrátili na vítěznou vlnu.

Sestava Realu

Navas - Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo - L. Vázquez, Kovačić, Casemiro, Asensio - Benzema, Ronaldo.

Náhradníci: Casilla - Nacho Fernández, Kroos, Modrić, Bale, Hernández, Isco.

Sestava PSG

Aréola - Dani Alves, Silva (C), Marquinhos, Berchiche - Verratti, Motta, Rabiot - Di María, Cavani, Mbappé.

Náhradníci: Trapp - Kimpembe, Meunier, Lo Celso, Diarra, Draxler, Pastore.

V sestavě Realu se neobjevují nakonec uzdravení Luka Modrič a Toni Kroos, oba jsou jen na lavičce náhradníků. Tam sedí také další hvězdy jako Gareth Bale nebo Isco. Přednost dnes na krajích záložní řady dostávají mladší a rychlonozí hráči Marco Asensios a Lucas Vásquez, kteří se v závěru prvního zápasu podíleli na dvou trefách svého týmu. Ve středu záložní řady tak stejně jako v ligových duelech pokračuje ve formě hrající Mateo Kovačič.

Unai Emery vyslal do klíčového zápasu na místo Neymara podle očekávání Angela di Mariu. Tedy záložníka, který svá nejlepší fotbalová léta prožil právě v Realu Madrid. V záložní řadě vedle Marca Verrattiho a Adriena Rabiota dostává přednost zkušený Thiago Motta, Lo Celso totiž v prvním zápase příliš nezvládal důležitost velkého utkání.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, po znělce Ligy mistrů utkání začne. Real Madrid bude hrát klasicky v bílém, Pařížané v domácí tmavě modré barvě dresů.

Utkání začalo!

1

Hned v prvních vteřinách byl v ofsajdovém postavení nachytán Edinson Cavani.

1

Ani ne za půl minuty ho napodobil na druhé straně Karim Benzema.

5

Úvod zápasu se odehrává především ve středu hřiště, po úvodní dýmovnici už je také i lepší výhled na hřiště.

6

Di Maria vyslal dva centry do vápna Realu, ale jednou odvrátil Varane a podruhé Casemiro.

8

Berchiche zablokoval centra Vásqueze, ale nabídl hostům rohový kop.

10

Zablokovaný centr Asensia musel řešit brankář PSG Aréola.

11

První roh vybojovali i domácí, Di Mariův centr zablokoval Casemiro.

12

Rychlý brejk Realu zakončoval svou slabší levou nohou Benzema, Verratti jeho pokus ale vytěsnil mimo dosah brány.

14

Alves poslal krásnou kolmicí po lajně do průniku Mbappeho, ten se snažil přízemním pasem najít ve vápně Cavaniho, Ramos ale zasáhl včas.

17

Vásquez si navedl míč z levé strany na střed, narazil si s Ronaldem, ale k bezprostřednímu ohrožení brány PSG nedošlo.

18

Roh nakrátko Realu, Asensio poslal přízemní centr, Ramos dokázal nohou zasáhnout a poslat míč k Aréolovi, ten ale vyrazil a k dorážce se Varane nedostal.

20

Příliš dlouhý míč dostal Verratti a při pokusu o jeho zisk poslal k zemi nebezpečně Varaneho. Uviděl tak jako první dnes od Felixe Brycha žlutou kartu.

25

Faul na Mbappeho v poměrně nebezpečné pozici, odkud se dá už přímo ohrozit brána soupeř. Míč si postavil Angel di Maria.

26

Di Mariův pokus přizvedla zeď.

Utkání sleduje také bývalá anglická fotbalová ikona David Beckham. Hráč, který působil v obou těchto klubech.

LM, PSG-Real: David Beckham
LM, PSG-Real: David Beckham | Foto: Reuters
30

Další centr Di Marii obrana Realu zablokovala a k ohrožení Navasovy brány nedošlo.

32

Druhá žlutá karta zápasu, první pro hráče Realu. Kovačič nestíhal průnik Di Marii a zezadu jej poslal k zemi.

35

Po ojediněle akci Realu je tady další rohový kop.

38

První velká šance zápasu, Benzema využil propadnutá Marquinhose, běžel z úhlu sám na Aréolu, ale brankář Paris St. Germain dobře zmenšil úhel a dokázal střelu svého krajana vytěsnit.

41

Poprvé se PSG dostalo do vápna, ale Di Maria slabší pravačkou našel jen náruč Navase.

43

Mbappe zřejmě z ofsajdového postavení unikl po pravé straně, dostal se do vápna, ale místo přihrávku před odkrytou bránu, kde stál Cavani, střílel z ostrého úhlu do nohou Navase.

45

Nastavuje se jedna minuta.

První poločas právě skončil. Ačkoliv útočit musí více domácí, do lepších příležitostí se dostává Real Madrid. Bílý balet velmi dobře brání a nepouští Paris St. Germain moc do šancí. Francouzský celek bude muset předvést v druhé půli něco víc.

Druhý poločas začal, PSG nastupuje se stejnou sestavou.

47

Aktivní start domácích, Alvesův centr ale obrana Realu zablokovala. Rohový kop teď brzdí použití pyrotechniky domácích fanoušků.

49

Thiago Motta pálil z první zpoza vápna, ale míč před ním skočil a zkušený záložník jej poslal nad bránu.

50

Ronaldo se procpal k centru Marcela a nebezpečnou hlavičkou ohrozil Areolu. Bránu minul jen těsně.

51

Cristiano Ronaldo se prosazuje i v osmém zápase Ligy mistrů a přibližuje Real k postupu. Velkou chybou začal celou akci Alves, Asensio prostrčil poté na Vasqueze, ten poslal centr na zadní tyč, kde Berchiche nepokryl náběh Ronalda a ten hlavou neměl problém překonat Areolu.

55

PSG se teď musí hodně činit, do konce utkání musí vstřelit tři branky, aby se dostali alespoň do prodloužení.

56

Di Maria vybojoval pouze roh.

58

Po přiklepnutí Mbappeho pálil Cavani, jeho pokus byl zablokován.

59

První změna v kádru Pařížanů a samozřejmě jde o posílení ofenzivy. Ze hřiště odešel defenzivní záložník Thiago Motta, nahradil jej argentinský špílmachr Javier Pastore.

65

Útočit by měli domácí, ale aktivnější je teď Real, který drží míč a dokáže občas zahrozit z brejků.

66

A patálie Paris St. Germain nekončí. Verratti byl zřejmě faulován, po neodpískání ale vyběhl emotivně směrem k sudímu Brychovi, který neotálel a ukázal mu druhou žlutou kartu. PSG tak má zhruba 25 minut na tři branyk, navíc hraje v desíti.

69

Real neotálí a chce přidat i další branku. Asensio v dobré pozici napálil míč do tyče.

71

Světélko naděje pro PSG! Hodně šťastný gól po rohovém kopu, Silva se odpoutal od bránícího soka a našel hlavou volného Pastoreho. Jeho hlavička se otřela o Casemira a od něj se odrazila do Cavaniho a právě od urugayského útočníka skončil míč v bráně.

71

Toni Kroos nahradil Kovačiče, který už má žlutou kartu.

74

Benzema s Ronaldem běželi dva na jednoho, ale francouzský útočník potvrdil, že letos nemá dobrou formu, vzal to na sebe, ale nedokázal skórovat.

76

Angel di Maria střídá, na hrací ploše je místo něj Julian Draxler.

76

Střídá podruhé také Real, Benzemu nahradil Gareth Bale.

78

Zažlutilo se i před obličejem Sergia Ramose, který posla šlapákem k zemi Pastoreho.

80

A je definitivně rozhodnuto. Vasquez sice neprostrčil míč před prázdnou bránu na Balea, ale Rabiot odklidil míč jen před Casemira, jehož rána se otřela o Marquinhose a přeletěla Areolu.

82

Isco nahradil na hrací ploše Asensia.

85

Kylian Mbappe je stažen ze hry, na hřišti je Lassana Diarra, PSG je jasné, že dnes nevyhrají a chtějí ubránit současný stav.

87

Ještě před střídáním PSG uviděl žlutou kartu za řeči směrem k rozhodčímu Edinson Cavani.

90

Areola se musel vytáhnout proti výborné ráně Isca.

91

Nastavují se 4 minuty. A v první minutě nastavení mohl zakončovat Cavani, ale jeho řešení situace jakoby krásně shrnulo bezmoc dnešního PSG.

Je konec! Real Madrid vyhrává i na hřišti PSG a postupuje do čtvrtfinále.

Paris St- Germain opět končí v osmifinále Ligy mistrů. Další selhání v klíčovém zápase. Real Madrid přijel sice s náskokem 3:1, ale takticky i herně soupeře naprosto vyškolil. Real skvěle bránil, byl nebezpečný i dopředu a to potvrdil v 51. minutě trefou Ronaldo. Od té chvíle Real kontroloval hru a pomohlo mu k tomu i nedisciplinované vyloučení Verrattiho, které poslalo PSG definitivně do kolen. Cavani sice se štěstím srovnal, ale to bylo od PSG vše. Emeryho svěřence poté dorazila trefa Casemira. Z postupu se tak po celkovém skóre 5:2 raduje Bílý balet. V druhém dnešním zápase Liverpool doma remizoval s Portem 0:0 a po výhře zvenku 5:0 také jasně postoupil dál.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a u evropského fotbalu zase někdy napočtenou.