reklama
20:45 • Liga mistrů • 4. předkolo
1:1
(0:1)
Slovan Bratislava logo
Slovan Bratislava
BATE Borisov logo
BATE Borisov
  • 80. Vittek
  • 44. Jablonský vl.

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z prvního utkání závěrečného předkola Ligy mistrů, v němž se utkají Slovan Bratislava, vedený českým koučem Františkem Strakou, a běloruský BATE Borisov. Zápas začíná ve 20:45.

Plzeň - Borisov Foto: Jakub Šafránek

Slovenský tým z Bratislavy usiluje o svůj historicky první postup do základní skupiny milionářské soutěže, duel proti běloruskému celku, který už má z Ligy mistrů poměrně velké zkušenosti, je tak u našich východních sousedů ostře sledován.

Hosté z Borisova nastoupí v této základní sestavě: Černik – Chaguš, Filipenko, Mladenovič, Poljakov, Lichtarovič, Volodjko, Kryvec, Olechnovič, Gordječuk, Rodjonov.

BATE Borisov logo

František Straka dává důvěru těmto jedenácti mužům: Perniš – Čikoš, Jablonský, Gorosito, Hudák, Grendel, Žofčák, Milinković, Štefánik, Soumah, Fořt.

Slovan Bratislava logo Slovan Bratislava logo

V sestavě Slovanu Bratislava jsou tedy dva čeští reprezentanti, donedávna ještě krajní obránce Jablonce Tomáš Jablonský a někdejší forvard pražské Slavia, zkušený Pavel Fořt.

Pavel Fořt, Slavia Praha Pavel Fořt, Slavia Praha | Foto: Eduard Erben

Už postup do play off soutěže přes Šeriff Tiraspol považoval František Straka za obrovský úspěch, vyřazení běloruského mistra by podle něj byla senzace.

"Pro nás je vůbec úžasné, že takový zápas můžeme hrát. Soupeře znám, je nesmírně nebezpečný. Ale pro nás je to obrovská výzva. Nemáme co ztratit, jen získat. Stoprocentně se pobijeme o šanci," řekl český kouč Slovanu.

Oba celky už nastupují na trávník, za chvíli zazní slavná hymna Ligy mistrů.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Poljakov to zkoušel dlouhým nákopem na Rodionova, Belasí odvraceli do autu.

2.

Guinejec Soumah ostře dohrál Chaguše, jemuž se to pranic nelíbí. Utočník Slovanu se omlouvá a portugalský sudí zatím netrestá.

4.

Bývalý sparťan Žofčák nezahájil zápas nejlépe, špatnou přihrávkou zahájil akci hostů. Střela Gordječuka byla zblokována, Žofčák si může oddechnout.

5.

První rohový kop Borisova zpacifikoval brankář Perniš. Hosté jsou zatím aktivnější.

7.

Hostující Volodko přišel lehkovážně o míč, domácí záložník Grendel ovšem váhal a nadějný brejk nerozjel.

8.

Slovan se začíná osmělovat, žádná z akcí se ovšem nepřiblížila pokutovému území soupeře. Domácí jsou evidentně nervózní a není divu.

10.

Slovan měl obrovskou šanci! Po trestném kopu kapitána Žofčáka se po zpětné hlavičce dostal na malém vápně k míči Čikoš a z bezprostřední blízkosti bombou vyprášil rukavice brankáře Černika.

12.

Štefánik ukradl míč hostům ve středu pole a založil slibný brejk. Belasí z něj vytěžili roh.

13.

A po něm mohl Slovan vést! Po opakovaném centru vykopával přesnou hlavičku Fořta z brankové čáry jeden z obránců Borisova.

15.

Na druhé straně si se slabou technickou střelou Rodionova v klidu poradil gólman Slovanu.

16.

Nádherná rána. Kapitán Žofčák pálil prudce z dvaadvaceti metrů a gólman Černik musel předvést tygří skok.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
20. 8. 2014
reklama