2:4
Villarreal
65. Dočkal, 71. Krejčí
5. Bakambu, 43. Castillejo, 45+1. Bruno Soriano, 49. Bakambu

Dobrý den, vítejte u online přenosu z odvetného utkání čtvrtfinále Evropské ligy mezi Spartou a Villarrealem. Utkání začíná ve čtvrtek 14. dubna ve 21:05.

Sparta dnes bude na Letné bojovat o prodloužení úspěšné jízdy Evropskou ligou. Už čtvrtfinále je pro Letenské historickým úspěchem, z Villarrealu si však Sparta přivezla nadějný výsledek v podobě porážky 1:2, a tak může pokukovat po postupu. Jenomže partu okolo trenéra Ščasného decimují zranění a karetní tresty.

1. čtvrtfinálové utkání, čtvrtek 7. dubna, 21:05, Villarreal:

Villarreal - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 3. a 63. Bakambu - 45+4. Brabec.

EL, Villareal-Sparta: Eric Bailly - Ladislav Krejčí
EL, Villareal-Sparta: Eric Bailly - Ladislav Krejčí | Foto: ČTK

Základní sestava Sparty

Bičík – Konaté, Mareček, Kováč, Frýdek – Fatai, Matějovský, Dočkal, Krejčí – Lafata (C), Juliš. Trenér: Zdeněk Ščasný.

Náhradníci: Miller - Vácha, Březina, Kadlec, Köstl, Matoušek, Sáček.

Základní sestava Villarrealu

Aréola – Gaspar, Bailly, Ruiz, Rukavina – Denis Suárez, Trigueros, Bruno Soriano (C), Castillejo – Soldado, Bakambu. Trenér: Marcelino.

Náhradníci: Asenjo – Samuel, Dos Santos, Baptistão, J. Costa, Iñiguez, Adrián López.

Sparta přišla ve Villarrealu o tři další hráče a už tak cestovala do Španělska se značně okleštěnou sestavou. Ve Villarrealu si obnovil zranění Mario Holek, vykartovali se Jakub Brabec a Nhaimonesu Costa. Kromě nich nemohou nastoupit ani zdravotně indisponovaní Ondřej Mazuch Ondřej Zahustel. V pohárech nemůže za Spartu nastupovat Josef Šural. Pouze na lavičce náhradníků začne utkání s Villarrealem další marod Lukáš Vácha.

EL, trénink Sparty: Zdeněk Ščasný
EL, trénink Sparty: Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Trenér Ščasný sestavu nakonec slátal následovně. V rozestavení se čtyřmi obránci budou hrát vzadu Tiémoko Konaté, Radoslav Kováč, Lukáš Mareček a Martin Frýdek. Na pravé straně zálohy začne Kehinde Fatai, v útoku nastoupí David Lafata s Lukášem Julišem. Na lavičce je vedle Millera a Váchy pětice sparťanských juniorů. Kouč Sparty věří, že základní sestava je konkurenceschopná. Problémy ale podle něj nastanou, pokud bude třeba střídat. Více čtěte ZDE.

EL, trénink Sparty
EL, trénink Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Ani Villarreal nenastoupí v Praze v totožné sestavě jako doma. První změna přichází už na postu brankáře, kde Sergia Asenja nahrazuje Alphonse Aréola. Na levém kraji obrany pak Jaumeho Costu střídá Srb Antonio Rukavina. V základu nechybí opory Bruno Soriano, Cédric Bakambu ani Roberto Soldado. Villarreal věří v postup, ale nechce nic podcenit. Více ZDE.

Obě mužstva o víkendu v domácích soutěžích uspěla. Sparta si v neděli poradila s Příbramí, otočila nepříznivý vývoj a díky brankám Dočkala s Lafatou zvítězila 2:1. Villarreal si doma bez problémů poradil s Getafe, skórovali Denis Suárez a Bakambu, zápas skončil výhrou domácích 2:0.

Hlavním rozhodčím utkání bude zkušený Angličan Martin Atkinson. Na čarách mu pomohou krajané Michael Mullarkey a Stephen Child.

Česko-Turecko: rozhodčí Martin Atkinson
Česko-Turecko: rozhodčí Martin Atkinson | Foto: Milan Kammermayer

Proti Villarrealu potáhne Sparta s vyprodanou Letnou v zádech. Nyní už se stadion na Letné solidně zaplňuje.

Villarreal usiluje v Praze o postup mezi nejlepší čtyři v Evropské lize. V semifinále byla žlutá ponorka naposled v roce 2011, kdy jí stopku vystavilo Porto.

Fotbalisté jsou nastoupeni na travnaté ploše. Očekávaná odveta čtvrtfinále Evropské ligy za pár okamžiků začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání bylo zahájeno, výkop měli sparťané v rudých dresech. Villarreal hraje ve žluté barvě. Úvodní útočná akce sparťanů po levé straně nevyšla.

2.

Pro Krejčího sražený centr z levé strany si došel Aréola. Denise Suáreze ubránil Matějovský a Villarreal vrací míč zpět na Gaspara.

3.

Konaté se nestihl včas vrátit a centr z levého křídla proskákal až na hranici šestnáctky. Do míče se opřel Denis Suárez, ale přestřelil Bičíkovu branku.

4.

Dočkal přihrával zpět na stopery, jenomže přihrávka se mu vůbec nepovedla. Bakambu zkusil zakončit pravou šajtlí, ale trochu se unáhlil a zamířil mimo branku.

5.

Stalo se to, co si nikdo z fanoušků Sparty nepřál! Bravurní přihrávka Triguerose nalezla za zády sparťanů CÉDRICA BAKAMBA, jenž utekl Marečkovi a střelou okolo Bičíka poslal Villarreal do vedení - 0:1!

7.

Dočkalův centr nalezl Krejčího pouze v ofsajdu. Sparta to bude mít těžké. Potřebuje dva góly k tomu, aby dostala utkání alespoň do prodloužení.

8.

Domácí se tlačí do útoku. Mareček postupoval s míčem doprostřed hřiště. Teď to po pravé straně proti Castillejovi zkouší Konaté.

9.

Villarreal vstřelil rychlý gól, což mu pochopitelně hraje do karet. Žlutá ponorka nyní nikam nespěchá a v pohodě kombinuje na polovině hřiště.

10.

Frýdek zachytil přihrávku Denise Suáreze a našel rozběhnutého Juliše. Ten připravil míč pro Dočkala, nejčastější střelec Sparty v Evropské lize ovšem přestřelil.

11.

Trigueros vymyslel další přihrávku na Bakamba, ale konžský útočník to měl nyní k balonu hodně daleko. Bičík bude rozehrávat od své branky.

12.

Fatai přihrál mezi dvěma hráči do šestnáctky Krejčímu. Ten přes obránce vypálil, bohužel přímo do míst, kde se pohyboval Aréola. Brankář Villarrealu míč zkrotil.

13.

Lafata uprostřed hřiště fauloval Soldada a Villarreal s rozehrávkou nepospíchá. Gaspar vysílá do úniku po pravé straně Bakamba.

14.

Konaté pronikl po pravém křídle a zvládl odcentrovat. Míč mířil na Lafatu, jenže ještě před ním odhlavičkoval do bezpečí Bailly.

15.

Krejčí přeběhl Dočkalovu přihrávku a k balonu se dostal Villarreal. Celá situace na útočné polovině sparťanů končí vhazováním španělského celku.

16.

Sparta se usadila na útočné půlce a Pražané si vytvořili obrovskou šanci. Matějovský uvolnil ve vápně Dočkala, který takovou polostřelou nabízel teč útočníkům. Nebezpečná situace, ale míč proskákal jen do zámezí.

17.

Ruiz odklidil z šestnáctky Krejčího přízemní centr. Další Krejčího centr skončil za brankou Aréoly. Sparta hraje po inkasované brance dobře a tlačí se před branku.

18.

Mareček zachytil Bakambovu přihrávku a nahrál dozadu na Marečka. Sparta hraje od začátku navzdory rozestavení na papíře spíše na tři obránce, Konaté je vysunutý více vepředu.

19.

Konaté utekl po pravé straně a přihrál pod sebe Dočkalovi. Ten, u něhož celá akce začala, se pokusil o ránu z dálky. Levačkou ale branku Aréoly minul.

20.

Soldado si zpracoval dlouhou přihrávku za zády chybujícího Frýdka. Kanonýr Villarrealu se octl v obrovské šanci, ale pravačkou se před Bičíkem naštěstí pro Spartu ukopl!

21.

Hra se okamžitě přenesla před branku Villarrealu. Dočkalovu ránu Aréola vyrazil, Sparta však pokračuje v náporu. Zleva to zkouší Fatai.

22.

Kováč měl v souboji se Soldadem nohu docela vysoko, ale sudí Atkinson na protesty Španěla nikterak nereagoval. Sparta získala míč pod kontrolu.

23.

Pražané se pěknou kombinací postupně dostávali k šestnáctce. Bohužel pro ně poslední přihrávka Matějovského šla do protipohybu Juliše a Villarreal vhazuje.

24.

Frýdek si špatně zpracoval přihrávku ze středu hřiště a Denis Suárez unikal po pravém křídle. Byl ale stíhán Krejčím a dostal se až za pomezní čáru.

25.

Juliš přiťukl míč Matějovskému, který měl ale na zádech připíchnutého soupeře. Nikdo Matějovského neupozornil, a tak o balon dost lacino přišel.

26.

Konatého sražený centr se odrazil v šestnáctce k Dočkalovi. Ten okamžitě z prvního doteku pálil, ale do střely skočil Trigueros a zablokoval ji.

27.

Dočkalův centr odehrál ještě před nabíhajícím Krejčím Gaspar. Konaté šlápl na míč a musí se pro něj vracet. Stále ovšem sledujeme sympatický nápor Sparty.

27.

Ladislav Krejčí (SPA) si na polovině hřiště pomohl faulem a sáhl po Denisi Suárezovi. Tento zákrok ocenil sudí Atkinson první žlutou kartou.

28.

Castillejo přihrával mezi obránce na nabíhajícího Denise Suáreze, ale Krejčí se včas vrátil a odehrál balon do bezpečí. Bylo to ale o fous.

29.

Dočkalův centr z dálky zasáhl Juliš na hranici pokutového území, ale ve složité pozici míč pouze přizvedl a poslal do autu. Na zadní tyči žádný sparťan nebyl.

30.

Fatai si nezpracoval balon a marně reklamoval faul. Konaté si zpracoval vysoký balon a přihrál malou domů na Bičíka. Ten si poradil.

31.

Sparta je opět nastěhovaná na útočné polovině a dobývá šestnáctku Villarrealu. Pražané se snaží prokombinovat přes středovou osu.

32.

Soldado střílel z dálky hodně nepřesně. Byla to pátá střela Villarrealu, Sparta se pokusila o zakončení již sedmkrát. Gaspar uniká po pravé straně.

33.

Mareček odhlavičkoval míč před Bakambem, za chvilku pak ale Dočkal fauloval Triguerose a Denis Suárez bude rozehrávat standardní situaci.

34.

Frýdek přizvedl přímý kop Denise Suáreze před Soldadem. Byl to důležitý obranný zákrok a následovat bude rohový kop hostujícího týmu.

35.

Bičík rohový kop lapil a okamžitě rozehrál. Roberto Soldado (VLR) obdržel žlutou kartu za dohru souboje s Frýdkem na zemi. Oba hráči se potkávali už ve Španělsku a pořádně se pošťuchovali také před rohovým kopem.

36.

Gaspar neuspěl s vhazováním na útočné polovině a k míči se dostává Sparta. Útoky Pražanů jsou ale v posledních momentech zastavovány již na polovině hřiště.

37.

Konaté dostal trochu více prostoru na pravé straně hřiště, ale pozlobilo ho zpracování, a tak přihrál raději zpět dozadu Marečkovi.

38.

Postupná kombinace skončila na pravé straně u Konatého, který konečně mohl odcentrovat. Lafata si naběhl a hlavičkoval směrem k pravé tyči. Nebyla to tak důrazná hlavička, a proto Aréola bez potíží zasáhl.

39.

Villarreal ztratil balon špatnou rozehrávkou po faulu na útočné polovině, a tak útočí znovu Sparta. Frýdek to zkouší po levém křídle.

40.

Další obrovská šance Sparty! Oblouček nalezl úplně volného Konatého, který přihrál do šestnáctky Krejčímu, který však placírkou těsně minul branku. To je škoda.

41.

Martin Frýdek (SPA) atakoval při rozehrávce Bakamba, v souboji byl pozdě a obdržel žlutou kartu. Kdyby Sparta postoupila do semifinále, Frýdek by v prvním zápase nehrál.

42.

Spartě zbývají ještě tři minuty do konce první půle. Juliše předskočil Bailly a pak už mu pomohli spoluhráči. Dopředu může Denis Suárez.

43.

Villarreal vyučuje na Letné lekci z produktivity! Denis Suárez unikl po pravé straně a centr před branku srazil Mareček pouze na hranici šestnáctky. SAMUEL CASTILLEJO trefil skákavý balon nechytatelně k tyči a přibližuje Villarreal k semifinále - 0:2!

45+1.

V nastavení prvního poločasu přichází bohužel třetí rána a sen o semifinále Evropské ligy se sparťanům rozplývá. Na rohový kop Castilleja si naskočil kapitán BRUNO SORIANO. Netrefil balon úplně čistě, ale díky teči Lafaty se může radovat ze šťastného gólu - 0:3!

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.

První poločas je za námi, Villarreal odešel do šaten z luxusním náskokem tří branek. Výsledek 0:3 po poločase je pro Spartu nesmírně krutý. Sparťané chybovali na začátku, unikl jim Bakambu a obstřelil Bičíka. V dalším průběhu poločasu byla aktivnější Sparta. Jenomže Dočkal nevyužil ani jednu ze svých šancí, také Krejčí střílel ve velké příležitosti vedle. Nutno podotknout, že dobrou šanci měl rovněž Soldado, ale ukopl. Villarreal udeřil dvakrát na konci poločasu. Nejdříve střílel přesně k tyči Castillejo a v nastavení protlačil svou hlavičku se štěstím do sítě Bruno Soriano. Sparta musí k postupu vstřelit pět branek, což je hodně velká utopie.

Žluté karty: 2 - 1

Po prvních poločasech všech čtvrtfinálových duelů míří za postupem kromě Villarrealu také Dortmund, který vede v Liverpoolu. Skvěle rozjeté utkání má rovněž Doněck proti Braze. Sevilla vyhrála v Bilbau 2:1, doma drží postupovou remízu 0:0.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Do druhého poločasu vstupují stejné sestavy, které první půli končily. Letná optimistickým pokřikem žádá o vstřelení pěti branek do sítě Villarrealu.

47.

Krejčí přehlavičkoval Denise Suáreze, po pravé straně ale nepronikl Konaté. Villarreal má prostor ke kombinaci na polovině hřiště.

48.

Bruno Soriano nastartoval k úniku po levé straně Castilleja. Toho na poslední chvíli zablokoval Konaté, Villarreal bude rozehrávat rohový kop.

49.

Druhý poločas začíná pro Spartu stejně špatně jako ten první. Roh Castilleja Sparta ubránila, ale poté Villarreal zaútočil po pravé straně. Centr Denise Suáreze nalezl CÉDRICA BAKAMBA, který si míč stihl i zpracovat a dotlačit ho do sítě - 0:4!

51.

0:4, to už je pořádný debakl. Sparťané se dostali k rozehrávce přímého kopu z pravé strany. Na centr Dočkala si vyskočil Lafata a v záklonu hlavičkoval nad branku.

52.

Průniková přihrávka na Bakamba tentokrát neprošla a míč zachytil Mareček. Matějovský vybízí ke sprintu po levé straně Krejčího.

53.

Krejčí vybojoval balon zpět, ale hned o něj zase přišel. Po nákopu Villarrealu hraje Mareček a otáčí hru na druhou stranu.

54.

Bakambu obešel Fataie a už byl v šestnáctce. Přihrávku na Soldada sparťané zastavili, Triguerosovi pokus o střelu zanedlouho poté nevyšel.

55.

Juliš hlavičkoval po centru Dočkala nepřesně, a navíc stál v ofsajdu. Gaspar o něco později nepustil přihrávku do běhu Krejčímu a odehrál balon do autu.

56.

Konaté nastřelil Rukavinu a vybojoval rohový kop. Exekuce se ujal Dočkal, přízemním centrem našel na přední tyči Kováče, od něhož se balon odrazil nad branku.

57.

Villarreal střídá v tomto zápase jako první. Ze hry je stažen Mario Gaspar a zahraje si Jaume Costa. Costa bude hrát na levé straně, Rukavina se posouvá doprava.

58.

Bakambu se uvolnil na levé straně a obloučkem vybízel k hlavičce Soldada. Toho předskočil Frýdek a poslal balon na rohový kop.

59.

Dvakrát přizvednutý roh Castilleja zvládli sparťané v pohodě ubránit. Fataiův centr na druhé straně polapil bez problémů Aréola. Villarreal bude podruhé střídat.

60.

Lukáš Juliš (SPA) u postranní čáry fauloval Costu a od Atkinsona vidí docela přísnou žlutou kartu.

61.

Po hodině hry přichází druhá změna na straně Villarrealu. Utkání dohrál Manu Trigueros, půlhodiny na Letné si zahraje Mexičan Jonathan dos Santos.

63.

Dočkal nikoho ze spoluhráčů obloučkem do vápna neoslovil. Mareček zachytil přihrávku Costy, ale míč odehrál jen do zámezí.

63.

Dalším hříšníkem je Radoslav Kováč (SPA), který obdržel žlutou kartu za úmyslnou hru rukou na polovině hřiště.

64.

Fatai vybojoval autové vhazování a míč se k němu zpět od Matějovského vrátil. Fatai se snaží proniknout po levé straně.

65.

Sparta se dočkala čestného zásahu! Matějovský s Fataiem se prokombinovali do šestnáctky, Fatai sklepl míč BOŘKU DOČKALOVI, jehož šestá rána v zápase končí v síti! Dočkal se trefil parádně k pravé tyči - 1:4!

66.

Žlutá ponorka bezprostředně po gólu potřetí v zápase vystřídala. Denise Suáreze střídá na trávníku Leo Baptistão.

67.

Sparťané jsou gólem povzbuzeni a zkoušejí se tlačit dopředu. Konaté se pokusil o centr z pravé strany, ale nepovedená přihrávka vzduchem končí v rukavicích Aréoly.

68.

Soldado trefil loktem do obličeje Frýdka, ale vyložený úmysl v tom vidět nebyl. Druhá žlutá karta pro španělského útočníka nepřišla a Letná píská na Soldada.

70.

Villarreal se štěstím zvládl krkolomnou situaci na hranici pokutového území. Po vhazování Costy se hraje na polovině hřiště.

71.

Přichází druhý gól Sparty! Konaté vysunul po pravém křídle Juliše, který nastřelil míč před branku. Balon doplachtil až k LADISLAVU KREJČÍMU na zadní tyči a Krejčí zamířil levačkou do odkryté branky - 2:4!

73.

Ruiz odhlavičkoval jen do zámezí a Sparta rozehrávala druhý roh v krátkém časovém sledu. Juliš hlavičkoval jen do náruče Aréoly.

74.

Dočkal pustil balon na Matějovského, který se opřel do míče zpoza velkého vápna. Rána Matějovského pravačkou se zakroutila těsně vedle tyče!

75.

Na dalších stadionech kráčí průběžně za postupem Dortmund, Sevilla a Šachťar Doněck. Utkání na Spartě sleduje 18 201 diváků - vyprodáno.

76.

Fatai vybojoval míč na levé straně a je sympatické, že Sparta nic nevzdává. Stále se snaží hrát dopředu, což se líbí fanouškům, kteří vytrvale povzbuzují.

77.

Tiémoko Konaté (SPA) obdržel žlutou kartu za ostrý zákrok proti Castillejovi a uviděl žlutou kartu. Samuel Castillejo (VLR) do Konatého následně strčil a také je potrestán kartou žluté barvy.

78.

Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodiny. Sparta se žene do útoku po levé straně a pomalu přichází čas na nějaké to střídání.

79.

Konaté přihrál pod sebe na Dočkala, jehož centr do šestnáctky neprošel. Druhý centr Dočkala prolétl pokutovým územím až na levé křídlo.

80.

Frýdkův přetažený rohový kop zahnal Juliše. K míči se dostal Dočkal a centrem vybojoval další roh. Sparta je teď usazena před Aréolou.

81.

Konaté pronikl až do vápna, pak trochu pozdě přihrál pod sebe Dočkalovi. Jeho střela přes obrannou vazbu Villarrealu neprošla.

82.

Situace se mění v Liverpoolu, kde domácí srovnali s Dortmundem na 3:3 a k postupu potřebují jeden gól. V Seville zase Bilbao vede 2:1, což by znamenalo prodloužení.

83.

Centr zprava prolétl mezi dva stopery až k Lafatovi, jenž ale netrefil míč dobře a balon skončil v zámezí. Fotbalisté Villarrealu teď poskytli mnoho prostoru sparťanskému střelci.

84.

Fatai obešel po levé straně dos Santose, ale následně nepřihrál přesně. Villarreal postupuje do útoku po pravé křídle, ale útok hosté ze Španělska přibrzdili.

85.

Fanoušci na tribunách skáčou a užívají si loučení s Evropskou ligou. Sparta může odejít se vztyčenou hlavou, jak už před zápasem říkal David Lafata. Teď se ještě pokouší o nějaký ten bonbonek.

86.

Bruna Soriana obral čistě o balon Matějovský a k míči se dostal Dočkal. Už mohl střílet, ale ještě přihrával Julišovi, což vystihl Costa.

87.

Kováč se opřel do míče zpoza šestnáctky a díky teči jednoho z bránících hráčů se mohl zapsat na listinu střelců. Aréola vyrazil míč s vypětím všech sil na roh.

88.

Atkinson pískl po rohovém kopu sparťanům útočný faul. Do konce utkání zbývá jen pár minut a je možné, že Sparta dohraje utkání bez jediného střídání.

89.

Sparta obléhá šestnáctku Villarrealu. Juliš nacentroval z pravé strany po zemi a vysunutý Kováč střílel jen do některého z obránců.

90.

Villarreal kombinuje na útočné polovině, zatímco tribuny děkují sparťanům nejen za dnešek, ale za celou letošní pouť Evropou. Ta potrvá ještě tři minuty.

90+1.

Zbytečný faul na útočné polovině předvedl David Lafata (SPA) proti Baillymu. Obdržel žlutou kartu a omlouvá se protihráči.

90+2.

Obrovská euforie panuje na Anfield Road v Liverpoolu. Tam domácí otočili z 1:3 na 4:3 proti Dortmundu. Momentálně se hraje nastavení, aktuální výsledek je postupový pro Liverpool.

90+3.

Po přihrávce od Frýdka vysouval Matějovský do pokutového území Fataie. Ten měl míč na dlouhou nohu, a tak zasáhl Aréola.

Utkání skončilo.

Utkání skončilo vítězstvím Villarrealu. Ten se na začátku druhého poločasu trefil počtvrté v zápase. Bakambu si ve vápně zpracoval centr Denise Suáreze a se štěstím zakončil. Sparťané ale nic nezabalili a dohráli utkání se ctí. Dočkal se trefil přesně k tyči, skóroval také Krejčí po centru Juliše. Sparta odehrála utkání bez jediného střídání a až do posledního okamžiku velmi aktivně. Po prohře 2:4 se loučí s Evropskou ligou před nádhernou kulisou na Letné.

Spolu s Villarrealem postupují do semifinále Evropské ligy ještě Liverpool a Šachťar Doněck. Španělský souboj mezi Sevillou a Bilbaem rozhodne až prodloužení.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.