Steaua Bukurešť
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
  • 31. Stanciu, 62 Stanciu

Dobrý den, vítejte u online přenosu z kvalifikace fotbalové Ligy mistrů. V odvetném utkání třetího předkola se ve středu od 19:45 střetne Steaua Bukurešť se Spartou Praha.

V úvodním utkání na Letné Sparta doplatila na výkonnostní úpadek ve druhém poločase a se Steauou Bukurešť doma jen remizovala 1:1. Letenští sice vedli od 35. minuty zásluhou Šurala, skóre však patnáct minut před koncem srovnal hostující Stanciu. Pražané si tak příliš dobrý výsledek do dnešní odvety nevybojovali.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha - Steaua Bukurešť 1:1 (1:0)

Branky: 35. Šural - 75. Stanciu. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Achmüller (Něm.). ŽK: Matějovský, Zahustel, Frýdek, Kadlec - Tamas, Stanciu, Pintilii, Aganovič, Enache. Diváci: 13.257

Sestava Sparty

Bičík – Brabec, Nhamoinesu, M. Kadlec – Zahustel, Frýdek, Vácha, Dočkal, Konaté – Josef Šural, Lafata (C).
Náhradníci: Koubek – Mazuch, Fatai, Mareček, Čermák, Pulkrab, Juliš.

Sestava Steaua Bukurešť

Niță – Enache, Tamaș, Tosca, Momčilović – Pintilii (C), Achim – A. Popa, Stanciu, Hamroun – Golubović.
Náhradníci: Cojocaru – Simion, Tudorie, Muniru Sulley, Vâlceanu, Aganović, Popescu.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný tak nemohl být po zápase příliš spokojen. Vadilo mu, že jeho tým v závěru první půle nevstřelil více branek. A mrzela ho druhá půle, ve které jeho tým soupeři nestačil a inkasoval. "Pozitivně ho samozřejmě hodnotit nemůžu, když jsme 1:0 vedli. Navíc jsme první šanci soupeře po střele hlavou přežili, tam Čibi (Bičík) výborně zasáhl. V prvních minutách zápasu byla naše hra ovlivněna nervozitou, pak jsme se zlepšili. Největší naší chybou v utkání bylo to, že jsme v první půli kromě jedné vstřelené branky ještě jednu dvě další nepřidali. Příležitosti jsme tam na to měli, tu půli jsme dohrávali dobře."

Podle sparťanského lodivoda je před středeční na hřišti Steauay Bukurešť potřeba, aby si fotbalisté Sparty více věřili. Zároveň podle něj musejí oproti úvodním dvěma soutěžním zápasům sezony zlepšit výkon v druhé půli a odehrát dobře a konstantně celých 90 minut. Také v lize o víkendu proti Slovácku měli totiž v přestávce náskok 2:0 a nakonec s vypětím sil zvítězili 3:2.

Obránce Mario Holek rovněž věří, že fotbalisté Sparty v odvetě se Steauou zapomenou na nepovedený druhý poločas z domácího utkání. Remízu 1:1 navíc nepovažuje za velkou nevýhodu. "Myslím, že je to pořád otevřené, i když procentuálně má Steaua o něco větší šanci, protože nám dala gól," připomněl Holek na tiskové konferenci důležitost branky ze soupeřova hřiště. "Čekám podobný zápas jako na Letné, ale bude to hlavně o nás. Musíme dát gól a chceme se prezentovat líp než doma v druhém poločase," přidal devětadvacetiletý stoper. "Soupeř nás zatlačil a my se z toho nedokázali dostat. V Bukurešti musíme lépe pracovat v bloku jako tým a musíme se vyvarovat některých chyb, které jsme udělali," uvedl.

Fotbalisté obou týmů v doprovodu rozhodčích právě vstupují na hrací plochu.

Utkání právě začalo!

1.

Zahustel zkontroloval nákop domácích a pustil jej do autu. Sparta bude vhazovat.

2.

Bukurešť zahrával po faulu Sparty standardní situaci, Brabec centr odvrátil hlavou na rohový kop.

2.

Po zahraném rohu vypálil ze střední vzdálenosti Achim, mířil ale nepřesně, Bičík zasahovat nemusel.

3.

Steaua hraje v úvodních minutích aktivněji. Nyní po odrazu vyslal další střelu na branku Sparty Golubovič, i on ale neseřídil přesně mířidla.

5.

Sparťané přišli v rozehrávce o míč, s následným kontrem si ale Bukurešť neporadil. Bičík bude odkopávat od své branky.

6.

Sparta poprvé zaútočila. Po obléhání pokutového území přišel nebezpečný centr od Costy, obrana domácích odkopává do bezpečí.

8.

Sparta se opět usadila před šestnáctkou soupeře. Zahustel se pokoušel o centr na Lafatu, balon ale ke sparťanskému útočníkovi nedošel.

9.

Bukurešť vytvořila presinkem tlak na Kadlece, ten si pomohl malou domů a Bičík odkopl do autu.

10.

Frýdek se kolem protihráče uprostřed hřiště s míčem neobtočil. Steaua získala míč, rozvíjející se útok soupeře ale včas zastavil Vácha.

11.

Stanciu zaměstnal Bičíka střelou ze střední vzdálenosti, jeho rána ale mířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Sparty.