1:3
FK Baumit Jablonec
72. Kamara
15. Hubník, 81. Vaněk, 90. Piták

Dobrý den, vítejte u online reportáže z odvety 3. předkola Evropské ligy, mezi norským Strömsgodsetem a Jablonecem. Utkání začne ve 20 hodin.

Plzeň už si pohárový podzim zajistila, dnes mohou další dva týmy udělat důležitý krok k podobnému úspěchu. Liberec vyjíždí do Švýcarska k odvetě v Curychu, Jablonec zamířil do Norska k zápasu se Strömsgodsetem. Oba české celky si vítězstvím 2:1 na domácí půdě zajistily solidní výchozí pozici.

Jenže ani dobrý výsledek z úvodního utkání nemusí být zárukou. Norové doma 32 utkání v řadě neprohráli a Jablonečtí si jsou tohoto faktu moc dobře vědomi. Inkasovaný gól na vlastní půdě navíc dává Strömsgodsetu šanci postoupit i s výsledkem 1:0.

Jablonec se bude snažit napravit mizernou statistiku v pohárech, dosud totiž postoupil jen dvakrát do dalšího kvalifikačního předkola. A právě tento zápas budeme v naší online reportáži sledovat. O stavu utkání Liberce, které začíná v 19:30 vás ale také budeme průběžně informovat.

Sestava Jablonce: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Kubista - Kopic, Loučka, Čížek, Piták, Vošahlík - Hubník

FK Baumit Jablonec Logo

Sestava Störmsgodsetu: Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen, Hamoud - Ibrahim, Johansen, Boateng - Storflor, Kovács, Wikheim

Strömsgodset IF - logo NOVÉ
Strömsgodset IF - logo NOVÉ | Foto: Aktuálně.cz

Ještě jedna perlička. Jablonečtí se v Norsku pěkně zchladí. V době zápasu by tu mělo být kolem 16 stupňů, což je oproti českým třicítkám slušný skok.

V Curychu už hráči odehráli první čtvrthodinu a stav je 0:0. Hraje se opatrně. Připomeňme si, že Liberci by remíza stačila.

Jenže dvě minuty na to se švýcarský celek ujímá vedení gólem Chermitumiho. Teď už je jasné, že Liberec k postupu potřebuje gól!

Ale pojďme do Norska. Tam už hráči nastupují na umělý trávník.

1.

Začal první poločas.

2.

Čížek hned v úvodu zahrával standardní situaci, ale její řešení se hostům příliš nepovedlo.

3.

Naopak zajímavé věci se děly na druhé straně, kde byl na zadní tyči nekrytý Kovács, naštěstí dostal vysoký centr.

5.

Nyní se hraje hodně před Špitem, sice zatím domácí nejsou nikterak nebezpeční, ale byla by škoda nějak prospat úvod.

7.

Ibrahima, který se dral do šestnáctky skvěle ubránil Kopic, ale jen za cenu rohu.

8.

Centr Storflora propadl celým pokutovým územím, málem na něj dosáhl Boateng, ale naštěstí mu pár centimetrů chybělo.

8.

9.

Norský tým dál tlačí, Kovács naštěstí v ofsajdu.

11.

Kopicův nákop na hrot se nepovedl, spěchat mohou na druhou stranu domácí.

11.

Larsen zaváhal při dalekonosné ráně Kubisty. Brankáři Strömsgodsetu míč propadl za záda, ale stihl ho ještě sebrat.

12.

Wikheim následně nachytán v ofsajdové pozici.

14.

Liberec se z domácího tlaku trochu vymanil a drží se na polovině soupeře.

15.

Jablonec vede 1:0! A je to tady. Piták ve vápně skvěle přepustil míč Michalu Hubníkovi a ten si věděl rady.

Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec
Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec | Foto: CPA Eduard Erben
17.

Domácí se okamžitě vrhli do útoku. Teď by museli dát dva góly, aby se hrálo alespoň prodloužení.

18.

Kysela dostává žlutou kartu za faul na Boatenga.

19.

Storflor z následného přímého kopu přestřelil. A to pálil z nějakých 17 metrů.

20.

Wikheim zleva centroval do vápna, ale našel jen připravenou náruč Špita.

V Curychu mezitím skončil poločas s výsledkem 1:0 pro domácí.

FC Slovan Liberec Logo
FC Slovan Liberec Logo | Foto: Aktuálně.cz
22.

Pořád platí, že Strömsgodset je u míče delší dobu. Jablonec se ale zatím drží.

24.

Wikheim vypustil z kopačky pěknou jedovku, ale opřel ji jen do těla blokujícího Kysely.

27.

Po delší době se vrhnul do útoku Jablonec a díky Kopicovi vybojoval roh.

28.

Sám si ho i rozehrál, ale centr do šestnáctky neprošel.

28.

Protiútok domácích musel hasit Vošahlík a vidí za to kartu.

30.

Jablonec hraje hodně po pravé straně. Tentokrát ale Kopic získal jen aut.

32.

Čížek nakonec měl možnost zahrát rohový kop, Hubník centr prodloužil a Piták měl na hlavě druhý gól. Larsen ale míč vyrazil.

33.

Další rohový kop hostů už tak povedený nebyl.

34.

Kysela se prezentoval pěknou obrannou rybičkou, ale zřejmě si při tom ublížil a musejí ho ošetřit lékaři.

35.

Rohový kop domácích poté málem využil Horn, který ale naštěstí hlavičkoval vedle.

37.

Kysela už je zpět a bude, zdá se, v pořádku.

38.

Sérií rohových kopů si hráči norského mužstva vynutili tlak.

39.

Jablonec se ale všem třem ubránil a spěchá dopředu.

40.

Kopic si ale připisuje kartu místo nějaké útočné akce.

41.

Kovács na malém vápně nechal vyniknout Špita, který provazem zneškodnil i následnou dorážku Wikheima.

43.

Další závar před brankou Jablonce. Hosté už určitě vyhlížejí přestávku.

44.

Na straně Jablonce se dnes až příliš žlutí. Dalším hříšníkem Hubník.

45.

Sudí ještě nastaví dvě minuty za ošetřování Kysely.

45+2.

Jablonec drží míč dostatečně daleko vlastní brance.

Konec prvního poločasu.

Jablonec drží v Norsku postupový výsledek, i když drží čisté konto zuby nehty. Hlavně v druhé části poločasu měl namále. Měl by ještě přidat, pokud nechce, aby domácí utkání otočili.

Co je ale důležité. Liberec v Curychu vyrovnal! O gól se postaral v 64. minutě Frýdek a Severočeši tak drží postupové trumfy.

46.

Začal druhý poločas.

O poločase oba týmy vystřídaly. Jablonecký Vaněk nahradil Zoubeleho.

Na norské straně jsou novými hráči Kamara a Diomande. Odešli Madsen a Wikheim.

48.

Hubník se prodral k hlavičce ve vápně, ale nezamířil přesně.

49.

Kubistův nákop na Pitáka směřoval do ofsajdu. Jablonec ale nezačal druhý poločas špatně.

51.

Špit musel daleko z branky, aby ukopl přihrávku na Boatenga. Stihl to včas, aby zamezil velké šanci domácích.

52.

Kamara se nachytal do ofsajdové pasti hostů.

54.

Piták prostrčil míč Loučkovi do dobré šance, ale toho neposlechlo zpracování.

54.

Na druhé straně Hamoud nastřelil blok Jabloneckých.

Dobrá zpráva letí z Curychu. Rybalka v 85. minutě vstřelil zřejmě postupový gól. Liberec vede 2:1 a je na cestě do play off do Evropské ligy.

56.

Stav se mohl měnit i v Norsku, ale Špit na malém čtverci skvěle vychytal Kamaru.

58.

Kubista tvrdě složil Kamaru, obejde se to bez karty.

60.

Čížek zahrával standardní situaci, ale centr zakroutil jen do rukavic brankáře Larsena.

61.

Johansen zezadu přepálil Vošahlíka a nemůže dostat nic jiného než žlutou kartu.

62.

Vaněk pádil po pravé straně s balónem u nohy, poslal ho na druhou stranu Vošahlíkovi, ale Larsen jeho úmysly přečetl a míč lapil.

64.

Kamara je v druhém poločase hodně aktivní. Znovu prověřil Špita, ale ten šel na zem a situaci pohlídal.

V Curychu je hotovo! Liberec vyhrál 2:1 a už může přemýšlet, koho že dostane při pátečním losu do play off Evropské ligy.

Domácí tahají poslední trumf. Keita nahradil Kovácse.

67.

Vošahlík po přistrčení Pitáka pálil z otočky a málem překvapil Larsena, ten ztlumil balón až nadvakrát.

Jablonec sahá do sestavy také. Střelec jediného gólu Hubník odchází a přepouští místo Třešňákovi.

68.

Hamoud připravil střeleckou pozici Kamarovi, ten to zkoušel levačkou, ale hrdina prozatimního vývoje Špit byl na svém místě.

70.

Třešňák se hned připomněl žlutou kartou.

72.

Strömsgodset srovnává na 1:1! Ole Kamara se dočkal! Špit mu míč po stříleném centru Vilsvika zprava odrazil přímo k nohám a domácí útočník neměl problém ho dorazit do branky.

74.

Norský celek teď dostal ještě větší chuť a Jablonec ještě čekají horké chvilky.

76.

Hosté se teď zbytečně rychle zbavují míče, což Strömsgodsetu samozřejmě vyhovuje.

78.

Domácí přikovali Jablonecké k pokutovému území a střídají rohové kopy z jedné i druhé strany.

79.

Kamara po jednom z nich opět zlobil, ale naštěstí vše dopadlo dobře pro Špita.

80.

Stejný typ standardní situace má k dispozici i Jablonec po dobré práci Vaňka.

80.

Po jeho rozehrání hlavičkoval Vošahlík, ale jen těsně nad.

81.

Jablonec vede 2:1! Tak už to vypadá růžověji. Ondřej Vaněk prostřelil Larsena parádní ranou k tyči.

83.

Pokud by utkání takto skončilo, nejenže by okopírovalo výsledek z Jablonce, ale i oba zápasy Liberce v 3. předkole. To by byla pro český koeficient slušná porce bodů. Ale ještě pár minut chybí.

85.

Domácí ovšem zcela ztratili chuť cokoli s výsledkem dělat. Alespoň to tak vypadá.

87.

Kamara teď sice překonal vyběhnuvšího Špita, ale Beneš zaskočil na brankové čáře a balón vykopl.

Jablonec naposledy střídá. Jablonský nahradil Vošahlíka.

89.

Horn při centru naskočil do Špita a rozhodčí píská faul.

90.

Jablonec vede 3:1! Karel Piták se před vápnem podíval, kde stojí Larsen a nádherně ho přeloboval. Krásná tečka za postupem.

90.+1.

Utkání už se v podstatě jen dohrává.

Konec zápasu.

Asi málokdo čekal, že jak Liberec, tak Jablonec svá venkovní utkání vyhrají. Ale povedlo se a páteční losování play off kvalifikace Ligy mistrů a Evropské ligy bude hodně zajímavé. Češi budou mít v osudí rovnou tři zástupce.

To je pro dnešek vše, díky za pozornost!