reklama

Živě z Podgorice. Čechy tu vítají tři vztyčené prsty

Fanoušci Černé Hory jsou před úterním zápasem rozpolcení Fanoušci Černé Hory jsou před úterním zápasem rozpolcení autor: Jakub Šafránek
Branko Brnovič oproti rozhovorům v Praze mluvil umírněněji

Podgorica (Od zvláštního zpravodaje) - V Podgorici je to s názory zdejších fanoušků a trenéra černohorské reprezentace Branka Brnoviče jako s místním počasím.

Zatímco v neděli přivítal českou reprezentaci silný vítr a teplota těsně nad nulou, v pondělí lidé na ulicích chodili v trikách s krátkými rukávy. Venku je jasno a téměř letní počasí.

Podobně se mění i názor Brnoviče na postup černohorských fotbalistů přes svěřence Michala Bílka. Zatímco před i po zápase v Praze si Brnovič nic jiného než postup nepřipouštěl, den před odvetou v Podgorici už si tak jistý nebyl.

Čtěte také:
´Možná jsem blázen, ale vyhrát baráž stále můžeme´

"Ano vím, že jsem v Praze říkal, že vyhrajeme tři nula a postoupíme, ale musíme se na celou situaci dívat realisticky. Kdybychom prohráli nula jedna, měli bychom pořád velkou šanci postoupit, ten druhý gól dal velkou šanci Čechům," řekl Brnovič na odpolední tiskové konferenci.

"V Praze by nám nepomohl ani Messi"

Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Podgorice pojmenoval i důvod, proč Češi v Praze vyhráli 2:0.

Česko - Černá Hora: Branko Brnovič Branko Brnovič Foto: Jakub Šafránek

"Byli jsme hodně zklamaní, hlavně proto, že tam bylo tolik našich fanoušků. V první půli jsme měli jednu šanci, ve druhé dvě tři. To Češi jich tolik neměli, ale dali fantastický gól, drželo se jich štěstí. Druhý gól, který jsme dostali, byl velmi hloupý. Vepředu to ale bylo špatné, ani Messi by sám nic nedokázal," mrzelo Brnoviče.

Na druhou stranu se však podle Brnoviče pořád nic neděje. Černohorci by totiž stejně museli doma skórovat.

"Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby zápas skončil jen jedna nula. Ale stejně bychom doma v odvetě museli dát dva góly, abychom postoupili. Teď to bude stačit jen na prodloužení. Ten druhý inkasovaný gól nás dostal pod tlak a Čechy do výhody," dodal trenér Černohorců.

Taxikář: I když nejsou Češi lepší, postup už si Češi pohlídají

Podobně jako u Brnoviče se rozdílnost názorů před zápasem v Praze a před tím v Podgorici (úterý, 20:15) ukázala i u podgorického taxikáře, který si nechal říkat Peja.

"Češi byli jasně nejsnadnější soupeř pro postup. Ale místo toho, abychom hráli jako Chorvati v Turecku nebo Irové v Estonsku, my celou dobu bráníme a kvůli tomu si vytvoříme jen dvě šance. To je pak jasné, že prohrajeme o dva góly."

Baráž: Česko - Černá Hora (fanoušci) V Podgorici je ale stále dost těch, kteří v postup Černohorců stále bezmezně věří Foto: Jakub Šafránek

Podle Peji by měl Brnovič naordinovat svým svěřencům absolutní ofenzivu, protože právě v útoku je největší síla Černohorců.

"Kde byl Vučinič nebo Jovetič? O těch jste celý zápas ani neslyšeli. A přitom to jsou naše největší hvězdy. Proto bychom měli hrát takovým způsobem, aby právě oni vynikli."

Hromotluk za volantem však ani tak moc velkou šanci na postup svého týmu na Euro 2012 nevidí.

"Češi sice nejsou nijak silní individuálně, ale jsou velmi zkušení a vedení dva nula už si pohlídají. Budou tu hrát na brejky a já se proto bojím, že to s námi dopadne ještě hůře než v Praze," dodal Peja.

V Podgorici je ale většina fanoušků, kteří jsou stále neoblomní a přesvědčení o postupu Černohorců. Například číšník v restauraci přímo v nitru Gradského stadionu měl jasno. Při donesení jídla ukázal mezinárodním gestem s nataženými třemi prsty, jak na tom Černohorci v úterý budou se střílením gólů.

reklama