Žižkov existenční duel zvládl. Příbram porazil 2:0

23. 11. 2008 12:25
Viktoria Žižkov - Příbram 2:0
Takový byl zápas mezi Viktorií Žižkov a Příbramí
Takový byl zápas mezi Viktorií Žižkov a Příbramí | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov zvládli důležitý zápas 15. kola Gambrinus ligy proti Příbrami. V neděli dopoledne zvítězili díky gólům Švancary a Kaloda 2:0 a alespoň načas se odpoutali ode dna ligové tabulky.

Na těžkém terénu měli domácí větší vůli po vítězství a zaslouženě si připsali životně důležité tři body.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Žižkov byl blízko vedení už v deváté minutě, ale Vozábal z dobré pozice trefil jen Kaloda stojícího před ním, hned poté Procházka napálil jen břevno  Slavíkovy branky.

Po pětadvaceti minutách už se ale domácí dočkali. Příbramský Müller před šestnáctkou trestuhodně ztratil míč, kterého se zmocnil Petr Švancara a sám tváří v tvář vyzrál na hostujícího gólmana - 1:0.

Viktoria příbramské fotbalisty prakticky k ničemu nepustila a v dobrém výkonu pokračovala i po přestávce. Stracený ještě nedokázal ve vyložené šanci zamířit přesně, ale v 62. minutě si naskočil na Švancarův roh Richard Kalod a hlavou zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

V závěru pak Příbram trochu ožila, ale Costovu střelu z otočky skvěle vyrazil brankář Bartalský a domácí v klidu uhájili cenné vítězství.