Žižkov konečně vyhrál. Nasázel čtyři góly Jablonci

25. 3. 2012 18:56
Žižkov - Jablonec 4:2, Teplice - Olomouc 3:1
Žižkov porazil Jablonec.
Žižkov porazil Jablonec. | Foto: Eduard Erben

Praha - Viktoria Žižkov slaví první jarní vítězství. Poslední tým tabulky v 22. kole Gambrinus ligy nasázel čtyři branky adeptovi na evropské poháry Jablonci a zvítězil 4:2.

Strůjci výhry domácích byli dva fotbalisté z bývalé Jugoslávie. Střelec dvou branek Matej Sivrič a skvěle hrající středopolař Vladan Milosavljev.

Viktoria, která naplno bodovala poprvé od poloviny října, si tak udržela teoretické šance na záchranu. Naopak Jablonci se vzdaluje vidina účasti v pohárech.

Policie zadržela při zápase Slovácka s Baníkem 14 lidí
Derby nepoznalo vítěze. A Slavia má nového Čaroděje

Začátek ovšem Žižkov opět nezachytil, když ve čtvrté minutě skóroval hostující Piták. Poté však přišla smršť žižkovských. Za minutu vyrovnal z malého vápna Kotyza.

Ve dvanácté minutě osudově chyboval Zábojník a Bálek zakončoval do prázdné branky. Na 3:1 pak zvyšoval za dalších šest minut Chorvat Sivrič, který přehodil Špita.

Severočeši zápas zdramatizovali až devět minut před koncem, kdy se prosadil střídající Třešňák. V poslední minutě ale výhru Žižkova pojistil svým druhým gólem Sivrič.

Teplice už jsou na šestém místě

Také v dalších dvou zápasech dominovali domácí týmy. Hradec Králové porazil Mladou Boleslav 2:0 a Teplice zvítězily nad Olomoucí 3:1.

Sigma tak stále zůstává namočená v sestupových vodách. Na Stínadlech přitom vedla, po půlhodině hry proměnil rychlý kontr Navrátil. Teplice duel otočily dvěma góly během pěti minut. Po přestávce se trefili po křídelních akcích Rosa a Vachoušek.

V závěru zpečetil výhru Severočechů, kteří se prokousali už na šesté místo, střídající Stožický.

Mladá Boleslav propadla v Hradci Králové a na druhý Liberec už ztrácí devět bodů. Branky domácích stříleli v první půli Štěpán a v samotném závěru Dvořák. "Votroci" skórovali po dlouhých 343 minutách a udělali výrazný krok k záchraně.

22. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Baumit Jablonec 4:2 (3:1)
Branky: 18. a 90. Sivrič, 5. Kotyza, 12. Bálek - 4. Piták, 81. Třešňák. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Urban. ŽK: Sivrič, Šťastný, Bálek, Kolář - Hílek - Piták, Zábojník, Loučka, Třešňák. Diváci: 1342.

Žižkov: Kolář - Slodowy, Kiidron, Kropík, Šťastný (79. Tusjak) - Sivrič, Kotyza, Sloboda, Hílek, Milosavljev (67. Kalod) - Bálek (87. Jurčo). Trenér: Nádvorník.

Jablonec: Špit - Štochl (46. Eliáš), Pavlík, Zábojník, Jablonský (37. Třešňák) - Kopic, Loučka, Piták, Vaněk (63. Jarolím), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0
(1:0)
Branky: 36. Štěpán, 89. Dvořák. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Makovička. ŽK: Šisler, Fukal, Černý - Janíček, Fillo, Ščuk, Kalina. Diváci: 3982.

Hradec: Lindr - Hochmeister, Fukal, Plašil - Holeš, Janoušek, Šisler, Poděbradský - Černý (83. Dvořák), Štěpán (78. Malinský), Zelený (90. Voltr). Trenér: Kotal.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk (79. Brunclík) - Zahustel, Mareš, Fillo (60. Štohanzl) - Chramosta (62. Bořil). Trenér: Koubek.

FK Teplice - Sigma Olomouc 3:1
(0:1)
Branky: 59. Rosa, 64. Vachoušek, 90.+2 Stožický - 31. Navrátil. Rozhodčí: Nenadál - Večeřa, Gallo. ŽK: Matula, Jindráček, Stožický, Siva - Schulmeister. Diváci: 4280.

Teplice: Grigar - Vondrášek (39. Matula), Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Čajič (90.+2 Smejkal), Siva, Vachoušek, Volek (50. Stožický) - Jindráček. Trenér: Rada

Olomouc: Zlámal - Janotka (81. Hála), Kučera, Škerle, Vepřek - Schulmeister (73. Klesnil), Rossi, Navrátil, Pospíšil - Varadi (67. Podaný), Ordoš. Trenér: Uličný.