Žižkov vybojoval tři body. Kladno porazil díky penaltě

17. 2. 2008 12:27
Viktoria Žižkov - SK Kladno 1:0
Petr Švancara rozhodl o výhře Žižkova
Petr Švancara rozhodl o výhře Žižkova | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov slaví po zimní přestávce hned na úvod sezony důležitou výhru. V nedělním souboji dvou sestupem ohrožených týmů porazili Kladno nejtěsnějším možným rozdílem.

Pražané po vydařené přípravě, při níž mimo jiné triumfovali v halovém turnaji, nastoupili do tradičně dopoledního domácího zápasu v nejsilnější možné sestavě. Zato Kladno opustili někteří důležití hráči a bylo to na předvedeném výkonu znát.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Už od úvodních minut držela míč na svých kopačkách častěji Viktoria a hned po pěti minutách měla první šanci. Po rohovém kopu se dostal ke střele Kučera, jeho pokus se však nevešel mezi tři tyče.

Na obou týmech byla vidět ještě nerozehranost, hra upadala do podprůměru a diváci se příliš ofenzivního fotbalu nedočkali. Opatrný první poločas ukončil přímý kop Straceného, který jako většina střel skončil mimo bránu.

Ani druhý poločas nenabídl jinou podívanou. Žižkov sice měl teoretickou převahu, ale jeho snaha končila před vápnem, nebo u pozorného kladenského gólmana. Ten přesto nakonec kapituloval.

V 72. minutě právě brankář Pavlík srazil ve vápně Kaloda, který se snažil o kličku. Rozhodčí Kocourek neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Domácí kanonýr Švancara ho bez problémů proměnil.

Kladno se v závěru pokoušelo o vyrovnání, ale žižkovské mužstvo ho k ničemu nebezpečnému nepustilo. Po aktivnějším výkonu domácí udrželi těsnou výhru v poměru 1:0 a na jedenácté příčce mají již devatenáct bodů, Kladno je o tři body zpět třinácté.

Hostující trenér Šilhavý před začátkem jarní části české nejvyšší soutěže prohlašoval, že od svého týmu chce především body. Po odchodu kanonýra Jeslínka a dalších hráčů to však budou mít Středočeši se záchranou ještě hodně komplikované.